Planuokite jau dabar: vasaros atostogos Lietuvoje – ar dar liko ką aplankyti?

Šeima gamtoje
Projekto partnerio turinys
Šaltinis: Projekto partnerio turinys
AA

Šią vasarą rasti tinkamą pasiūlymą atostogoms Lietuvoje tapo tikru iššūkiu, todėl apie kitų metų poilsį svarbu galvoti jau dabar. Palanga, Birštonas ir Nida poros ar trejeto dienų išvykoms siūlo nepamirštamas akimirkas ir geriausius viešbučius, puikiai pritaikytus patogiam poilsiui su vaikais. O kad poilsis būtų nenuobodus, didžiausias Baltijos šalyse kelionių organizatorius „Novaturas“ paruošė TOP 6 pramogų sąrašą visai šeimai.

Interaktyvios ir negirdėtos Palangos istorijos 

Vasaros sostinė Palanga visuomet turi kuo nustebinti savo svečius. Vienas iš būdų – aplankyti vos 7 minutes automobiliu nuo kurorto centro į Klaipėdos pusę nutolusį žirgyną. Jis kviečia šeimas jodinėti po Pajūrio regioninį parką ir pačią jūros pakrantę. Ristele ant žirgo leidžiantis į tokią kelionę, įspūdžių netrūks nei vaikams, nei suaugusiems.

Išbandžius šį laiko leidimo būdą, siūloma pamėginti kitą netradicinę pramogą – orientacinius pasivaikščiojimo žaidimus Palangoje. Tai interaktyvi ekskursija, pasakojanti negirdėtą kurorto istoriją ir kviečianti aktyviai įsitraukti pačius žaidėjus. 3 km ir 7 km ilgio skirtingi maršrutai bei komandai skirtas gidas privers pasukti galvas: kvies įminti užuominas, atrasti paslėptas detales, atsakyti į užduodamus klausimus. Prireiks tik telefono, interneto bei geros nuotaikos.

Birštonas išgydys mineralinio vandens fontanais 

Birštonas unikalus ne tik dėl gamtos turtų, bet ir senųjų gydymo tradicijų, kurios kurortą garsina jau ne vieną šimtmetį. Bene pagrindinis sveikatos šaltinis šiame krašte yra mineralinis vanduo, o įsitikinti jo gydomosiomis savybėmis svečiai kviečiami į Kneipo sodą. Šioje visiems lankytojams atviroje vietoje trykšta fontanai, kurie ir atgaivina karštą dieną, ir gerina sveikatą. Kneipo sode esančiose mineralinio vandens vonelėse bei baseinėliuose galima atlikti specialias procedūras rankoms bei kojoms, taip grūdinantis ir stiprinant imuninę sistemą.      

Pasisėmus sveikatos, verta aplankyti vos penkiolika minučių automobiliu nuo Birštono nutolusį Šilėngirės slėnį. Ši vieta vaikus kviečia susipažinti su senųjų laikų sodybų pastatais ir ūkio technika. Tačiau, svarbiausia – mažųjų slėnyje laukia čia gyvenanti Alpakų šeimyna, ožiukai, avinai bei triušiai. Gyvūnai, kuriems neabejingi, dažniausiai, lieka ir saugiausieji.  

Alpakos

Uždara ir saugoma Nida – iš arti 

Poilsiui pasirinkę Nidą, gali tikėtis pažinties su ypač autentiška gamta, kuri šį kraštą išskiria iš kitų vietovių. Puikus to pavyzdys – žygis į vieną įspūdingiausių Kuršių nerijos vietų – Mirusias kopas. Tačiau ne kiekvienas šį gamtos stebuklą yra matęs iš marių. Todėl Naglių gamtos rezervato krantus išties verta apžvelgti irkluojant kanojas. Ypač, kai po didžiąją šių smėlynų dalį vaikščioti draudžiama. Todėl visai šeimai su patyrusiais instruktoriais sėdus prie irklų, galima grožėtis ne tik Naglių gamtos rezervatu, bet ir stebėti vandens paukščius. Kartu, iš arti pamatyti vieną didžiausių Europoje vėjo suformuotų kopų Grobšto rezervate, kuri taip pat lankytojams užverta.

Nida

Grįžtant iš Naglių gamtos rezervato į Nidą, verta stabtelti ir aplankyti dar ne kiekvieno atrastą vietą – Vecekrugo kopą. Jos viršūnė siekia net 67 metrus ir ji yra aukščiausia Kuršių nerijoje. Sakoma, jog kopa dėl savo taisyklingos, miškų apgobtos viršūnės primena Japonijoje kyšantį Fudži kalną. Tik ją iš visų pusių supa unikalus, lietuviškas peizažas – įspūdingi skardžiai ir medžių, marių bei jūros platybės.

Vietinio turizmo paslaugos

Norintiems jau kitą vasarą pasimėgauti vieno arba visų šių kurortų malonumais, kelionių organizatorius „Novaturas“, nuo šių metų siūlantis ir vietinio turizmo paslaugas, paruošė specialiai šeimos poilsiui sukurtų pasiūlymų bei pasirūpino, jog išvykos būtų malonios, patogios ir lengvos, o atostogų data – užtikrinta. 

Skaitykite daugiau