Plastinės chirurgijos specialistas: ką reikia žinoti apie krūtų implantus?

Krūtinė / Fotolia nuotr.
Krūtinė / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2013-12-19 10:00
AA

Šiuo metu ne tik pasaulyje, bet ir Lietuvoje labai populiarios krūtų didinimo implantais operacijos, kurias renkasi įvairaus amžiaus moterys. Šios operacijos padeda pašalinti kompleksus, susijusius su krūtinės dydžiu, forma ar asimetrija, ir suteikia daugiau pasitikėjimo asmeniniame gyvenime bei siekiant karjeros.

Sparčiam operacijų populiarumui įtakos turi tai, kad šiuo metu krūtims didinti naudojami tik moksliniais tyrimais patikrinti, aukščiausius saugumo ir kokybės standartus atitinkantys implantai, kuriems suteikiama garantija visam gyvenimui. Operacijų kaina nėra didelė, jas galima išsimokėti per tam tikrą laiką be pabrangimo. Taigi jos seniai nėra prabanga ir prieinamos kiekvienai moteriai, puoselėjančiai savo grožį.

Plastikos chirurgas Mindaugas Kazanavičius / Asmeninio archyvo nuotr.

Kauno estetinės medicinos ir dermatologijos klinikos „Grožio pasaulis“ plastinės chirurgijos specialistui Mindaugui Kazanavičiui pateikiame chirurgams pacienčių dažniausiai užduodamus klausimus apie krūtų implantus.

– Kokių rūšių implantai gali būti naudojami krūtų didinimo operacijos metu?

– Šiai dienai pasaulyje ir Lietuvoje naudojami implantai turi silikoninius polimerinius apvalkalus ir yra užpildyti silikoniniu geliu, kuris yra saugiausia šiuo metu žinoma medžiaga, naudojama implantų gamyboje. Implantai gali būti apvalios arba anatominės, dar vadinamos lašo, formos. Jie gali būti lygiu ar tekstūriniu paviršiumi, apvalia arba ovalia implanto baze.

– Koks galimas krūtų implantų dydis? Kokį rekomenduojate savo pacientėms jūs?

– Implantų dydis gali būti nuo 100 iki 800 ml ar net daugiau, tačiau tai – kraštutiniai dydžiai. Dažniausiai operacijų metu naudojamų implantų dydis varijuoja 300–400 ml. Savo pacientėms paprastai rekomenduoju tokius implantus, kurie padidina krūtis vienu arba dviem dydžiais ir atrodo natūraliai.

– Kaip parenkami implantai?

– Priešoperacinių konsultacijų metu gydytojas kiekvienai pacientei individualiai parenka tinkamiausius implantus, atsižvelgdamas į jos krūtinės dydį, formą, krūties minkštųjų audinių būklę, krūtinės ląstos ypatumus, ūgį, svorį, amžių ir kitus veiksnius. Labai svarbu aptarti pacientės norus ir lūkesčius, išaiškinti implantų teikiamas galimybes ir numatomus rezultatus. Mano praktikoje pasitaikė ir tokių atvejų, kai moterys atsinešė trokštamos krūtinės nuotrauką – tai padeda geriau suprasti jų lūkesčius.

– Ar pacientė, atlikus krūtų didinimą implantais, galės maitinti kūdikį?

– Kai kurios moterys nukelia krūtų didinimo operaciją ateičiai, nes bijo, kad negalės maitinti kūdikio. Tai –mitas. Krūtų didinimo implantais operacijos metu liaukinis krūtų audinys nepažeidžiamas, krūties funkcijos nesutrikdomos, todėl nėra jokių problemų pacientėms pastoti, gimdyti ir maitinti kūdikį. Pastojus krūties audinį veikia hormoniniai šio periodo pokyčiai, todėl krūtinė padidėja, oda atitinkamai tempiasi.

– Teko girdėti, kad silikoniniai implantai gali pakenkti. Ar tai tiesa?

– Tai nėra tiesa. Jau 10-ajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje moksliniais tyrimais buvo įrodyta, kad silikoniniai implantai nesukelia imuninių ir onkologinių ligų, nėra susiję su kitokių sisteminių ligų išsivystymu. Medicina ir mokslas nestovi vietoje ir kas kelerius metus pristatomos naujovės, kurios daro krūtų implantus saugesnius, atsparesnius išorinių ir biologinių jėgų poveikiui, mažina kitų galimų komplikacijų tikimybę.