Plaukai linkę šiauštis ir veltis? 15 patarimų, kuriuos verta išbandyti

Garbanoti plaukai / „Fotolia“ nuotr.
Garbanoti plaukai / „Fotolia“ nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
A
A

Plaukai šiaušiasi dėl to, kad jiems trūksta drėgmės, tačiau ir oro drėgmė gali prisidėti prie pasišiaušusių plaukų problemos.

„Per dieną jūsų plaukai praranda drėgmę, todėl apie vidurdienį kutikulė (išorinis plaukų sluoksnis) atsiveria ir įleidžia tos drėgmės iš išorės, taip atsiranda pasišiaušusi netvarka“, – aiškina Markas Townsendas, įžymybių plaukų stilistas.

M. Townsedas, Niujorke dirbantis stilistas Markas Garrisonas ir Ursula Stephen, tvarkantys Rihannos ir Kerry Washington plaukus, atskleidžia savo gudrybes, kaip kovoti su pasišiaušusiais plaukais.

1. Rinkitės šampūną be sulfatų, su glicerinu. Ieškokite šampūno, kurio sudėtyje glicerinas būtų kuo arčiau sąrašo pradžios (kuo arčiau sąrašo pradžios ingredientas yra, tuo jo koncentracija yra didesnė), kadangi jis padeda kovoti su pasišiaušusiais plaukais, prasiskverbdamas į plauką ir drėkindamas jį iš vidaus. Jis taip pat sukuria apsauginę plauko plėvelę, taip saugodamas jį nuo skilinėjimo, teigia M.Townsendas.

2. Nepamirškite kondicionieriaus. Svarbiausia yra drėkinti plauką iš vidaus, kitaip kutikulė atsivers, kad gautų drėgmės iš išorės, ir plaukai iš glotnių pavirs pasišiaušusiais. Taigi, ieškokite kondicionieriaus, kurio sudėtyje yra glicerino ir kitų drėkinančių komponentų (tokių kaip taukmedžio sviestas), tepkite juo plaukus nuo vidurio link galiukų. Jei nenorite, kad kondicionierius plaukus apsunkintų, stenkitės naudoti jį kuo toliau nuo šaknų.

Jei jūsų kasa tampa labai pasišiaušusi, išspauskite šiek tiek losjono į delnus, patrinkite juos ir pirštais švelniai prabraukite plaukus.

3. Du kartus per savaitę naudokite vien tik kondicionierių. Gal jums atrodo, kad plaukus būtina plauti šampūnu kelis kartus per savaitę, tačiau taip nėra. Kas dvi dienas vietoje šampūno naudokite kondicionierių, tada plaukus išskalaukite vandeniu. Kondicionieriuje yra nedidelis kiekis surfaktantų (paviršinio aktyvumo medžiagos), kuriuos šampūnai naudoja plaukams valyti, todėl kondicionierius nuvalys plaukus, nepašalindamas nuo plaukų jų natūraliųjų aliejų. M.Garrisonas ploniems plaukams rekomenduoja naudoti lengvą kondicionierių, o storiems ir šiurkštiems plaukams – stipresnį.

4. Kartą per savaitę naudokite drėkinamąją plaukų kaukę. Taip lepindamos savo plaukus, ypač šaltaisiais metų mėnesiais, kai oras būna sausas, padėsite užpildyti plaukuose atsvėrusias ertmes, sugeriančias drėgmę iš aplinkos, o tai, nepamirškime, verčia plaukus šiauštis. Rinkitės kaukes, kuriose yra glicerino, stiprinančiųjų šilko proteinų bei glotninančiųjų augalinių keramidų.

5. Prieš džiovindamos plaukus džiovintuvu, leiskite jiems išdžiūti bent 90 procentų. Tiesiai į plaukus nukreiptas karštas oras pagreitina jų dehidrataciją, dėl to plaukai šiaušiasi – ypač žiemos mėnesiais, kai oras sausesnis. Jei jūsų plaukai tiesūs ar šiek tiek banguoti, leiskite jiems savaime išdžiūti iki 90 procentų, sako M.Garrisonas, o jau paskui naudokite plaukų džiovintuvą.

6. Reguliariai šukuokite plaukus – taip padėsite tolygiai paskirstyti natūralius jų aliejus. Šukuodamos plaukus šerių šepečiu palenkus galvą žemyn, padedate paskirtyti aliejus nuo jūsų galvos odos/šaknų ant likusių plaukų. Taip plaukai drėkinami ir blokuojama išorinė drėgmė, teigia M. Garrisonas.

7. Apsaugokite tiesius plaukus nuo pasišiaušimo, įšukuodamos į juos sausą aliejų mišrių šerių šepečiu. Kol plaukai dar šlapi, naudokite drėgmę sulaikantį sausą aliejų. Šukuokite jį nuo galiukų iki vidurio; aliejus veikia kaip barjeras, apsaugantis skysčius nuo prasiskverbimo į plauką. Kai plaukai bus jau 90 procentų išdžiuvę, naudokite apvalų miršrių šerių šepetį kutikulės užvėrimui ir švelnių plaukų efektui išgauti. Taip pat, plaukams išdžiūvus, galite juos išsitiesinti tiesintuvu. Niekas taip neužveria kutikulės kaip didelis karštis, pataria M.Garrisonas.

Moteris susirūpinusi plaukais
Moteris susirūpinusi plaukais / Vida Press nuotr.

8. Panaikinkite banguotų plaukų pasišiaušimą, surišdamos juos į kuoduką arba paryškindamos bangas garbanojimo žnyplėmis. Išsiplovusios galvą šampūnu ir kondicionieriumi, panaudojusios sausąjį aliejų nuo galiukų iki plaukų vidurio, plaukų džiovintuvu išsidžiovinkite plaukus ir arba susiriškite į kuoduką laisvesnėms bangelėms išgauti (kova su pasišiaušimu vyksta, kai plaukai atvėsta ir kutikulės užsidaro) arba paryškinkite garbanas garbanojimo prietaisu. M.Townsendas teigia, kad karštis neleis plaukams pasišiaušti.

9. Pasišiaušusius storus, šiurkščius ir garbanotus plaukus pažabokite kreminiu drėkikliu ir purenimo šepečiu. Išsiplovusios galvą šampūnu ir kondicionieriumi, jiems dar neišdžiūvus naudokite kreminį produktą nuo šaknų iki galiukų. Tepdamos produktą sušildykite jį savo delnuose ir įspauskite į plaukus, o ne trinkite produktą į juos. Tada apvyniokite garbanas aplink pirštą ir formuokite jas taip, kaip norite, leiskite sruogoms natūraliai išdžiūti.

Taip pat jas džiovinti galite plaukų purenimo šepečiu – mažu stiprumu ir aukšta temperatūra (nukreipkite prietaisą žemyn – taip nepažeisite kutikulių). Norėdamos sušvelninti šiurkščius ar garbanotus plaukus, po kreminio produkto panaudojimo suskirstykite plaukus į zonas ir džiovintuvu džiovinkite kiekvieną zoną atskirai. Naudokite šerno šerių šepetį, kadangi jis geriausiai įtempia plauką ir padeda geriau jį ištiesinti.

10. Rankinėje nešiokitės produktą situacijai pataisyti. Jei jūsų plaukai ploni ar šiek tiek banguoti, naudokite lengvą purškiamą serumą. Purkškite jį nuo galiukų iki plaukų vidurio. Nenaudokite jo prie šaknų, kitaip jos susiriebaluos. Taip pat galite plaukus susirišti į kasą – taip juos sukontroliuosite, kai po ranka neturėsite produktų.

Jei jūsų plaukai storesni, šiurkštūs ar garbanoti, ir tai jų natūrali tekstūra, U.Stephen rekomenduoja greitai džiūstantį putojantį garbanojimo losjoną, kadangi tokiems plaukams reikia daug drėgmės tam, kad jie būtų sudrėkinti iš vidaus. Jei išsitiesinote plaukus, serumas yra geriausia priemonė šukuosenai pataisyti, jei ji pasišiauš. Tepkite jį nuo šaknų galiukų link.

11. Jei pateksite į lietų ir jūsų plaukai išsipūs, plaukų serumas bus jūsų geriausias draugas. Plonesniems plaukams naudokite virš problematiškų zonų, o po to suriškite plaukus į kuoduką, kol jie vis dar drėgni – plaukai sušvelnės. Storesniems/garbanotiems plaukams naudokite kreminę arba aliejinę priemonę.

12. Norėdamos pažaboti pasišiaušusią kasą (arklio uodegą), naudokite rankų arba kūno losjoną. Jei esate susirišusi arklio uodegą, ir kraštai pradeda šiauštis, padėtį taisykite plaukų laku. Tačiau jei jūsų kasa tampa labai pasišiaušusi, išspauskite šiek tiek losjono į delnus, patrinkite juos ir pirštais švelniai prabraukite plaukus – jie atrodys kaip nublizginti, siūlo M.Garrisonas.

13. Jei sukeltos šukuosenos apačia linkusi šiauštis, turėkite segtukų išsitaršiusioms sruogoms paslėpti. Rankinėje visada turėkite ir kelioninį plaukų lako flakonėlį. Kad ir ką darytumėte, nebandykite panaikinti pasišiaušimo serumu, nes jis nepadės, teigia M.Garrisonas.

14. Naudokite plaukų produktus prieš sportą. Prakaite esanti druska gali išsausinti jūsų plaukus, todėl prieš treniruotę reikėtų naudoti nenuplaunamą plaukų kondicionierių. Jei jūsų plaukai garbanoti, ir sporto metu naudojate šilko skarelę plaukams prilaikyti, pakeiskite ją į medvilninę, kadangi medvilnė sugeria drėgmę, o jums kaip tik ir reikia, kad audinys sugertų prakaitą, o ne įkalintų jį tarp odos, plaukų ir audinio, teigia U.Stephen.

15. Jei jūsų plaukai itin garbanoti, miegokite su šilkiniu šalikėliu. Norėdamos neleisti medvilniniam pagalvės užvalkalui sugerti visą drėgmę iš jūsų plaukų, suriškite juos į kuoduką ir užriškite šilkinį šalikėlį, kuris sulaikys drėgmę, sako U.Stephen.