Plaukų dažymo klaidos

Mergina / Shutterstock nuotr.
Mergina / Shutterstock nuotr.
Šaltinis: Žurnalas „JI“
A
A

Plaukus dažome norėdamos paslėpti žilas sruogeles ar atnaujinti pabodusį įvaizdį. Būkite atsargi, jei šią procedūrą atliekate ne grožio salone, o namuose. Šį kartą apie tai, kaip išvengti dažniausiai pasitaikančių dažymo klaidų.

Dažų spalvą renkatės atsižvelgdama į paveikslėlį ant pakuotės

Tai, kokią spalvą įgaus jūsų plaukai po dažymo, priklauso nuo natūralios jų spalvos. Taigi mažiau rizikuosite, jei tikrąjį dažų atspalvį įvertinsite ne akį užmetusi į modelio fotografiją ant pakuotės, o studijuodama specialią paletę.

Jeigu jūsų plaukai šviesūs, įvertinkite tai, kad po dažymo jų spalva gali būti ryškesnė nei parodyta paletėje, tamsūs gali tik įgauti sodresnį atspalvį.

Tinkamai neįvertinate dažų ir plaukų spalvų

Gražu, kai dažytų plaukų spalva dera su jūsų spalviniu tipu, t. y. su natūralia plaukų ir odos spalva. Kad pasiektumėte tokio rezultato, venkite daugiau nei dviem tonais tamsesnių ar šviesesnių dažų nei jūsų natūralūs plaukai. Nepamirškite, kad ryškūs dažai, pavyzdžiui, violetiniai, avietiniai, raudoni, turi daugiausia galvos odą erzinančių medžiagų.   

Neįsitikinate, ar dažai nesudirgins galvos odos

Stipriuose plaukų dažuose esantis oksidatorius, t. y. peroksidas arba amoniakas, gali įjautrinti ne tik labai jautrią, bet ir normalią odą, net sukelti sunkią alergiją. Taigi plaukams spalvinti pasirinkusi minėtos rūšies dažus, jei dažote jais pirmąkart, dieną ar dvi prieš dažymą išbandykite juos ant mažiausiai matomo odos plotelio: paruošta dažų košele patepkite odą už ausies arba ties riešu. Stebėkite, ar ji nerausta, neperšti, ar neatsirado nemalonus tempimo jausmas.

Naujais dažais iškart dažote visus plaukus

Pabodo anksčiau naudoti plaukų dažai ir nutarėte įsigyti naujus? Kad rezultatas būtų toks, kokio tikėjotės, t. y. plaukai taptų jūsų išsvajotos spalvos, pirmiausia jais nudažykite vieną plaukų sruogą. Praėjus ant pakuotės nurodytam laikui, išskalaukite ją vandeniu, nusausinkite, išdžiovinkite fenu ir žvilgterėkite į veidrodį. Norėtumėte, kad spalva būtų kiek sodresnė? Teks pirkti vienu tonu tamsesnius dažus arba mėnesį luktelėti ir tada dar sykį nudažyti plaukus tais pačiais dažais. Jei nudažyta plaukų sruoga pasirodė pernelyg tamsi, pirkite tonu ar net dviem šviesesnius dažus.

Dažydamasi plaukus, nepridengiate drabužių ir neužsimaunate pirštinių

Neatsargiai naudojami stiprūs plaukų dažai gali palikti sunkiai įveikiamų dėmių ant drabužių ir odos. Prieš šią procedūrą pečius pridenkite senesniu rankšluosčiu, kurio nebūtų gaila išmesti. Dėl viso pikto po kojomis patieskite senų laikraščių, kad netyčia ant grindų ar kilimo užtiškę dažai jų nesugadintų.

Kaip apsaugoti odą aplink plaukus? Prieš dažymą plonai patepkite ją riebesniu veido kremu arba vazelinu. Būtinai apsimaukite polietileno pirštines, nes į rankų odą įsigėrusių dažų nei muilu, nei spiritu nenuvalysite. Tokiu atveju kiek pagelbėtų specialus skystis. Jo galite teirautis kirpėjos.

Sausus plaukus dažote iš karto po trinkimo

Taip galite elgtis tik tada, kai šiai procedūrai renkatės švelnų dažomąjį preparatą, pavyzdžiui, putas, balzamą. Nutarusi sausas garbanas spalvinti stipriais dažais, ištrinkite dieną prieš procedūrą – pasak specialistų, per šį laiką ant plaukų susidaręs plonytis riebalų sluoksnis saugos plaukus nuo dar smarkesnio išsausėjimo.

Jeigu plaukai smarkiai susiriebalavę, buvo modeliuoti specialiais preparatais, kelios valandos prieš dažymą juos ištrinkite ir išdžiovinkite fenu, nes storas riebalų ar modeliavimo priemonių sluoksnis trukdo dažams veikti.

Nenukerpate išsišakojusių plaukų galiukų

Smarkiai išsausėjusius, išsišakojusius plaukų galiukus prieš dažymą nukirpkite, nes po procedūros jų spalva gali būti gerokai sodresnė nei visų plaukų. Be to, dažų paveikti plaukai dar labiau išsausės ir taps nepaklusnesni.
Smarkiai išsausėjusius plaukus visą mėnesį prieš dažymą (po 2–3 kartus per savaitę) maitinkite ir drėkinkite specialiomis kaukėmis, silpnų šaknis pastiprinkite specialiu serumu.

Plaukų dažais tamsinate antakius ir blakstienas

Jokiu būdu nei antakių, nei blakstienų netamsinkite plaukų dažais, nes jų paveikti plaukeliai gali išretėti, o aplinkinė oda sudirgti. Be to, jei dažų pateks į akis, neišvengsite jų uždegimo.

Antakiams ir blakstienoms dažyti rinkitės specialius dažus ir naudokite tiksliai pagal nurodymus ant pakuotės. Kur kas geriau šią procedūrą patikėti kosmetikei. O gal labiau patiktų blakstienas kas rytą padažyti tušu, o antakius patamsinti specialiu pieštuku ar šešėliais?

Sutrumpinate arba pailginate dažymo laiką

Dažus ant plaukų reikia laikyti tiksliai tiek, kiek nurodyta informaciniame jų pakuotės lapelyje. Savo nuožiūra sutrumpinusi dažymo laiką, nelaukite gero rezultato – plaukų spalva nebus tokia sodri, kokios tikėjotės.

Jeigu dažus (ypač šviesinančius) ant plaukų laikysite kur kas ilgiau, nei nurodyta gamintojų, galite pakenkti plaukams – jie taps šiaudiniai, nebežvilgės, gali pradėti slinkti.

Stiprių dažų žala plaukams bus minimali, jeigu jų nenaudosite dažniau nei kas 5–6 savaitės.             

Dažytus plaukus trenkate šampūnu nuo pleiskanų

Šios rūšies šampūnai turi pačių stipriausių valomųjų medžiagų, kurios ne tik šveičia pleiskanotą galvos odą, bet ir sparčiau blukina plaukus. Taigi dažytiems plaukams trinkti patartina įsigyti specialų šampūną, kurio veikliosios medžiagos padeda ilgiau išsaugoti sodrią spalvą, suteikia plaukams maitinamųjų ir drėkinamųjų medžiagų.

Vasarai – tik švelnūs plaukų dažai

Kodėl nepatartina vasarą plaukų dažyti stipriais dažais su oksidatoriais? Todėl, kad išvargintus saulės tokie dažai veikia ypač agresyviai. Kokius švelnius dažus rinktis? Kurie labiausiai patinka. Arba esate jau išmėginusi ir įsitikinusi, kad jie tinka jūsų plaukams. Žinoma, galite eksperimentuoti, tarkim, kokį sykį plaukus paryškinti dažomosiomis putomis, kitą kartą – spalvinamuoju šampūnu ar kauke.