Erika Vitulskienė: „Figūra yra mūsų turtas, kurį reikia parodyti“

Erika Vitulskienė / „Saulius Daugėla Photography“ nuotr.
Erika Vitulskienė / „Saulius Daugėla Photography“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
A
A

Savo vardo mados namų įkūrėja Erika Vitulskienė buvo kone pirmoji, drąsiai griovusi figūros grožio standartus šalies mados pasaulyje. Ėmusi kurti „plus size“ drabužius, ji įrodė, jog nepriklausomai nuo turimų apimčių, kiekviena moteris gali atrodyti stilingai ir seksualiai, o laikantis kelių paprastų stiliaus taisyklių, nereikės praleisti ilgų valandų prie drabužių spintos, galvojant, ką apsirengti.

Jau keletą metų sėkmingai vykdomas Erikos Vitulskienės mados verslas atvėrė naujas stiliaus galimybes nestandartinių figūrų moterims. Susidūrusi su problema, jog eilinėse parduotuvėse sudėtinga rasti tinkamo dydžio drabužių, Erika pati ėmėsi šio kūrybos proceso ir šiandien drąsiai griauna liekno kūno kultą.

„Mano manymu, moters išvaizdoje yra svarbiausi trys dalykai: pirmasis – apatinis trikotažas. Be galo svarbu, kad jis būtų tinkamo dydžio ir gražiai suformuotų kūno linijas bei leistų moterims jaustis seksualiomis. Antras dalykas – aukštakulniai. Lietuvos moterys vengia juos nešioti, tačiau reikia suprasti, kad tai pagražina eiseną, stovėseną, laikysena bei prailgina kojas. Na ir trečias dalykas –  tinkamo dydžio drabužiai. Nereikia bandyti įsisprausti į per mažo dydžio suknelę ar pasislėpti po maišą primenančiais apdarais. Figūra yra mūsų turtas, kurį reikia parodyti“, – tvirtina Erika.

Erika Vitulskienė / „Saulius Daugėla Photography“ nuotr.
Erika Vitulskienė / „Saulius Daugėla Photography“ nuotr.

Mados namus įkūrusi moteris pasakoja, jog renkantis drabužius svarbiausia atkreipti dėmesį į patogumą ir kokybę. Ji taip pat dalinasi ir keliais patarimais, kokių klaidų nedaryti kuriant asmeninį stilių bei kokius aksesuarus įtraukti į sekančio apsipirkimo sąrašą.

„Viena didžiausių klaidų yra savo figūros nepažinimas. Dažnai moterys galvoja, kad neturi liemens – visos jį turime ir nereikia bijoti jo pabrėžti. Taip pat moterys nėra įpratusios dėvėti kepurių, tačiau aš manau, kad tai yra labai gera stiliaus išraiška. Na, o toms, kurios nesidomi kiekvieno sezono naujausiomis madomis, galiu patarti, jog rinktųsi klasiką, mat su ja niekada nepralošite“, – patarimais dalinasi Erika.

Du sūnus auginanti ir sėkmingą verslą turinti moteris atvirauja, jog kartais dienoje tikrai pritrūksta laiko savo išvaizdos puoselėjimui. Visgi, Erika laikosi tam tikrų grožio ritualų, kurie ne tik suteikia jai daugiau pasitikėjimo savimi, bet ir padeda išvengti daugelį varginančios „neturiu kuo apsirengti“ situacijos.

„Mano grožio ritualai yra sportas, maudymasis po šaltu dušu ir gera nuotaika, mat šypsena visada puošia. Žinoma, tikrai nesu iš tų moterų, kurios turi be galo daug laisvo laiko, kurį galėčiau skirti sau ir savo išvaizdai. Būtent todėl pasidarau namų darbus: spintoje palaikau tvarką bei turiu iš anksto susiplanavusi drabužių derinius, kuriuos renkuosi kai neturiu nuotaikos ar laiko įkvėpimui ir kūrybai“, – Delfi TV laidoje „Pokyčių istorija“ teigia Erika.

Romualda / „Saulius Daugėla Photography“ nuotr.
Romualda / „Saulius Daugėla Photography“ nuotr.

Šį kartą laidos pagrindinė herojė – šešiasdešimtmetė Romualda, kuri niekuomet neturėjo laiko ar netgi galimybių daugiau laiko skirti sau. Kuklumo ir santūrumo moters būde paliko ir sudėtingas gyvenimo periodas, kurį ji praleido vienuolyne.

„Mes sunkiai gyvenom, mama augino mus viena, tačiau niekuomet nekildavo klausimų, jog galėtų būti kitaip. Suprasdama tą mano mama, susipažinusi su vienuole, susitarė, jog ji priims mane gyventi į vienuolyną. Turėjau ir laikinuosius įžadus duoti, tačiau nesutikus jų atidėti, tiesiog pakėliau sparnus ir išėjau“, – savo istorija dalijasi herojė.

Nepaisant visų gyvenimo sunkumų, Romualda neprarado širdyje tūnančio altruizmo ir šiandien visas jėgas atiduoda net trims savo įkurtiems vaikų dienos centrams. Kad suteiktų galimybes sunkiau gyvenantiems, moteris aukoja ne tik savo laiką, bet ir santaupas.

„Man šis darbas be galo patinka ir aš jaučiuosi save atradusi. Pati jaučiau tą nepriteklių, todėl puikiai galiu suprasti ką jaučia kitas vaikas, kaip jam yra sudėtinga, kai jis kažko neturi ir negali sau leisti. Visada yra lengviau duoti, negu prašyti. Aš žaviuosi moterimis, kurios ryte atsikelia, ramiai randa laiko pasidažysi, susitvarkyti, o aš dažnai skubėdama kavą išgeriu tiesiog tarpduryje“, – atvirauja moteris.

Būtent ši gyvenimiška Romualdos istorija ir įkvėpė laidos kūrėjus padėti jai pasikeisti.