Plius dydžio modelis Rosie Mercado atsikratė 110 kg antsvorio

110 kg antsvorio atsikračiusi Rosie Mercado / „Instagram“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Plius dydžio modelis, trijų vaikų mama Rosie Mercado (36 m.) per penkerius metus dietos, sporto ir chirurgų dėka atsikratė 110 kg antsvorio, tačiau moteris neslepia, kad ši patirtis buvo itin skausminga – tiek fiziškai, tiek psichologiškai.

Los Andžele gyvenanti Rosie Mercado žurnalui „People“ papasakojo, kaip jai pavyko atsikratyti beveik 110 kilogramų antsvorio ir kokius kryžiaus kelius jai teko nueiti iki dabartinio svorio – 77 kg – ir atsiradusio pasitikėjimo savimi.

Moteris prisimena, kad kritinė riba buvo 2011-aisiais, kai ji svėrė 186 kg, o jos liemens apimtis buvo apie 180 cm, ir viena avialinijų bendrovė paprašė, kad ši nusipirktų ne vieną, o du lėktuvo bilietus, mat būdama tokio sudėjimo ji paprasčiausiai nebetelpa į vieną vietą.

Patyrusi tokią gėdą, Rosie galutinai apsisprendė pagaliau susiimti ir numesti svorio. Savarankiškai sportuodama ir laikydamasi dietos ji per pusantrų metų numetė 50 kilogramų, tačiau atsidūrė aklavietėje – svoris nustojo kristi, o vėliau net pradėjo vėl sparčiai augti.

Rosie Mercado anksčiau ir dabar / „Instagram“ nuotr.

„Kai tik vėl svėriau 145 kg, nusprendžiau, kad negaliu grįžti prie pradinio svorio. Mano svoris labai svyravo, ir tuo metu aš pamačiau dokumentinę laidą apie skrandžio mažinimo operaciją ir pasakiau sau: aš tai padarysiu, tai bus mano kitas žingsnis“, – sakė ji.

Modelis sako, kad didysis darbas prasidėjo po operacijos – ji privalėjo visiškai atsisakyti gazuotų gėrimų, desertų, makaronų ir ryžių, antraip vos jų užvalgiusi labai blogai pasijusdavo. Be to, „operacija tėra tik įrankis, ji negarantuoja sėkmės“, kuri ateina tik tada, jeigu laikaisi disciplinos. „Tai priverčia atsibusti ir pradėti žiūrėti, ką valgai. Tai gyvenimo būdas“, – priduria moteris.

„Nemanau, kad psichologiškai gali pasiruošti tam, kas tavęs laukia, – sakė ji. – Pradedi save mokyti maitintis sveikai, valgyti neriebiai ir labai mažomis porcijomis. Išėjus su draugais tegali užsisakyti tik užkandžio ir suvalgyti tik pusę porcijos, ir po to turi sėdėti ir laukti visų, kol jie pavalgys. Tai veikia psichologiškai.“​

Kai numeti tiek daug svorio, labai džiaugiesi, bet vos nusirengi matai visą tą perteklinę odą. Atsiranda naujų problemų.

Po operacijos ir toliau laikydamasi dietos bei sportuodama Rosie nuo pradinio svorio atsikratė 95 kilogramų, tačiau sumažėjus svoriui atsirado kita gyventi trukdanti problema – perteklinė oda, sudariusi beveik 10 kg svorio.

„Visą laiką privalėjau būti su figūrą formuojančiomis „Spanx“ kelnaitėmis, dėl perteklinės odos svorio ant pilvo be jų negalėjau bėgioti. Kai numeti tiek daug svorio, labai džiaugiesi, bet vos nusirengi matai visą tą perteklinę odą. Atsiranda naujų problemų“, – atvirai kalbėjo modelis.​

Šią problemą išspręsti padėjo perteklinės odos pašalinimo operacija, kuri tris vaikus pagimdžiusiai moteriai buvo „pati skausmingiausia patirtis gyvenime“. Tačiau ji nė kiek nesigaili ir jeigu galėtų grįžti atgal, visa tai pakartotų, nes tikrai buvo verta.

110 kg antsvorio atsikračiusi Rosie Mercado (22 nuotr.)
+16

Dabar Rosie Mercado sveria 77 kg ir nešioja 12/14 dydžio (europietiškas dydžio atitikmuo – 42/44) drabužius, kai prieš tai jai reikėdavo net 36 (amerikietiško) dydžio.

„Nesu tobula, aš vis dar turiu celiulitą, tačiau tai didžiulis pasistūmėjimas nuo problemų, su kuriomis susidurdavau anksčiau, – džiaugėsi moteris. – Dabar galiu daug daugiau visko veikti. Dabar pasitikiu savimi ir ne tik dėl to, kaip atrodau, bet ir dėl laisvės veikti ką noriu.“

Rosie Mercado anksčiau ir dabar / „Instagram“ nuotr.

Rosie Mercado ir toliau praktikuoja sveiką gyvenimo būdą, kad išlaikytų esamą svorį – tris kartus per savaitę sportuoja treniruoklių salėje, kitas tris dienas bėgioja arba eina pasivaikščioti, vieną ilsisi nuo fizinės veiklos. Jos mitybos racione – liesi baltymai, daržovės ir žuvis. Nors ir neatsisako visiškai, bet labai riboja cukrų.

Jūsų dėmesiui – daugiau Rosie Mercado nuotraukų:

Skaitykite daugiau