Kadaise masiniu reiškiniu tapusios sportinės estafetės varžybos „Drąsūs. Stiprūs. Vikrūs.“ ne vienam dar ir šiandien iškyla atmintyje prisiminus mokyklos laikus, vartant vaikystės nuotraukų albumus.
Vieni varžėsi tarp klasių, kiti kopė aukščiau gindami mokyklos garbę, kitiems šypsojosi sėkmė ir jie pateko į respublikines varžybas, kurias filmavo ir rodė televizija. Pirmosios moksleivių sportinių estafečių varžybos „Drąsūs. Stiprūs. Vikrūs.“ buvo nufilmuotos dar 1985 metais.
Po 30 metų „Drąsūs. Stiprūs. Vikrūs.“ vėl grįžta Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) ir integruotos komunikacijos agentūros „vipcommunications“ iniciatyva.
„Labai tikiuosi, kad šis atgimstantis projektas sudomins mokyklų bendruomenes ir paskatins aktyvesnį gyvenimo būdą ne tik tarp moksleivių, bet ir jų tėvelių. Džiaugiuosi, kad „Drąsūs. Stiprūs. Vikrūs.“ padės populiarinti olimpines sporto šakas, supažindins žiūrovus su Lietuvos olimpiečiais, jų pasiekimais“, – sakė LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.
„Drąsūs. Stiprūs. Vikrūs.“ pradininkas – pedagogas, istorikas, lengvaatletis, kelių sporto šakų teisėjas Algimantas Gintautas. Jis vienas pirmųjų Lietuvoje pradėjo steigti moksleivių stovyklas, o jose ypatingą dėmesį skyrė sportiniam užimtumui. Taip gimė sporto varžybos vaikams, pavadintos olimpiniu šūkiu „Drąsūs. Stiprūs. Vikrūs.“
Pradžioje šios varžybos vyko tik vaikų stovyklose, vėliau persikėlė į mokyklas ir galiausiai pasiekė televiziją. 1985 m. buvo nufilmuotos pirmosios laidos. Varžybų sumanytojas sportines užduotis rengdavo vadovaudamasis vokiškais pedagogikos leidiniais.