Po botokso skandalo Ieva Swan stebisi, kodėl tylėjo influencerės – turi patarimą dėl „meistrių“

Ieva Swan / Dariaus Kučio ir stopkadro nuotr.
Ieva Swan / Dariaus Kučio ir stopkadro nuotr.
Šaltinis: Žmonės
A
A

Prieš kelias dienas stilistė Ieva Swan (33) pasidalijo ne itin pavydėtina istorija, kaip po botulino toksino injekcijos jai suparalyžavo veidą. Savo patirtimi pasidalijusi nuomonės formuotoja sulaukė tūkstančių žinučių su panašia moterų patirtimi ir nusistebėjo, kodėl apie tai nebuvo kalbama anksčiau.

Nemalonia patirtimi pasidalijusi Ieva Swan teigė, kad botulino toksino injekcija į smakrą jai buvo atlikta prieš dvi savaites. Po kelių dienų moteriai pasireiškė rimtas šalutinis poveikis – veido paralyžius.

Apie tai prabilus viešai, Ieva Swan sulaukė ir daugelio žinomų moterų, influencerių laiškų, kurios dalijosi patyrusios tą patį. Visgi Ievą labiausiai stebina, kodėl apie tai nei viena nekalbėjo ligšiol. Ji taip pat pasidalijo svarbiu pastebėjimu, kad botulino injekciją iš tiesų gali daryti toli gražu ne visi save specialistais vadinantys asmenys. Ieva nurodė ir puslapį, kuriame įvedę gydytojo vardą ir pavardę, galima rasti informaciją, ar ji(-s) turi reikiamą licenziją.

Ieva Swan įrašu sutiko pasidalinti su portalu Žmonės.lt.

„Bet tai kokią visgi temą paliečiau šiomis dienomis.. Gavau labai daug žinučių iš moterų, kurios patyrė tokias pačias ar panašias komplikacijas po botokso injekcijų. Suprantu, kad apie tai gėda rašyti, pasakoti. Visos nori, kad apie jas galvotų kitaip. Natūralus grožis visada buvo vertybė, kažkam daugiau, kažkam mažiau, bet ta maža injekcija į kaktą, tarp antakių, prie akių ar dar kitur.. gi niekas nepamatys.

Slėpti ir nepasakoti tokių dalykų nematau prasmės, ypač dar tada, kai komplikacijos tokios rimtos, kuomet apie jas reikia šnekėti garsiai ir bisus informuoti! Tai gali atsitikti KIEKVIENAI, Nesvarbu kur tai nuspręsite daryti, bet tai gali atsitikti ir jums, tad labai svarbu įsivertinti ir pasverti, ar to tikrai jums reikia.

Prieš kelias dienas susirašinėjau su vienos klinikų vadove, kuri pasakė, jog tokiom injekcijom negali švaistytis visi, tai gali atlikti tik: gydytojas dermatologas, plastinės ir rekonstrukcinėschirurgijos gydytojas, veido ir žandikaulių chirurgas. Jie turi turėti tam licenzijas, nes kitu atveju tiesiog pažeidžia įstatymus ir daro nelegaliai. Na čia maždaug panašiai, kaip jums iš po stalo ištrauktu kažkokius produktus ir suleistų į veidą. Ar taip norėtumėte?

Pasiskaityti, pasidomėkite, pagalvokite už ir prieš, įvertinkite gydytoją, pas ką einate ir tik tada DAR KARTĄ PAGALVOKITE, AR JUMS TO TIKRAI REIKIA. Žinau, kad žmonės iš kitų klaidų nepasimoko, bet gal šį kartą pavyks?“ – rašė Ieva Swan.

Instagramo istorijose ji taip pat pasakojo, kad pasidalinus šia patirtimi ją užpuolė kritikos banga. Ieva Swan dėl šios priežastis kurį laiką planuoja ignoruoti žinutes socialiniuose tinkluose.

„Mane dar pradėjo pulti, kad kaip aš nežinojau, juk informacijos pilna internete – grupės, forumai ir t.t. Visi viskuo dalijasi, bet aš nesu tose grupėse ir nesidomėjau. Taip, informacijos yra daug ir aš labai tikiuos, kad po mano situacijos, visi daugiau pasidomės“, – vienoje iš instagramo istorijų pasakojo Ieva Swan.

„Jau net nebenoriu jungtis savo instagramo. Puola mane įvairios gydytojos, kosmetologės ir nelabai supranta komunikaciją, ką aš norėjau pasakyti ir nesekė nuo pat pradžių. Aš net nesakau, kad botoksas yra blogai, jis yra leidžiamas į tam tikras vietas ir kaip gydymo priemonė. O dabar žinokit... Man atrodo, kad aš savaitę laiko niekam nebeatrašysiu“, – pridūrė ji.

Ieva Swan
Ieva Swan / Asmeninio albumo nuotr.

Primename, kad nemalonia patirtimi pasidalijusi Ieva Swan teigė, kad po šalutinio poveikio kreipėsi pas gydytojus.

„Trečiadienį bus dvi savaitės, kai man buvo atlikta botokso injekcija į smakrą. Prieš pradedant pasakoti, aš norėčiau tik labai stipriai atsiprašyti savęs, kad aš tai pasidariau. Aš nieko nenoriu kaltinti, nes kiek per šį laikotarpį dalinausi, man parašė daug moterų, kurios atliko tokią procedūra pas blogas meistres, atliko pas labai gerus gydytojus ir lygiai tas pats atsitiko. Tai galima konstatuoti faktą, kad buvo atlikta blogai, bet tai gali padaryti ir geri, ir blogi gydytojai“, – pasakojo žinoma moteris.

Ieva Swan pasidalijo perspėjimu apie šalutinį botokso poveikį
Ieva Swan pasidalijo perspėjimu apie šalutinį botokso poveikį / Asmeninio albumo nuotr.

Ieva teigė, kad pasakojant šią istoriją norisi vis laikytis už smakro. „Atrodo, kad jis visiškai nejuda. Aš jo vis dar nevaldau. Šeštadienį buvau pas vieną gydytoją Klaipėdoje konsultacijoje, tai man sakė, kad per 2-4 savaites botoksas turėtų išsivaikščioti ir vienaip ar kitaip viskas, kas buvo prieš tai, turėtų grįžti, tikiuosi, kad neilgai trukus galėsiu normaliai šypsotis“ , – vylėsi Ieva.

33-ejų Ieva Swan teigė pati apie tokią procedūrą nė nesvajojusi – į grožio įstaigą kreipėsi dėl kitos procedūros, o botulino toksino injekcijai ją įkalbėjo specialistė. Ši apie galimą stiprų šalutinį poveikį moters neinformavo.

„Aš ėjau į visai kitą procedūra ir mane kažkaip įtikino, kad man to botokso reikia į smakrą. Aš visiška kvailė... Gydytoja, pas kurią lankiausi kelios dienos po injekcijos, man pasakė, kad botoksas yra nuostabus dalykas, bet jis išrastas leisti į akis, į pykčio raukšlę ar kaktą, tačiau smakro dalyje yra labai daug nervų, todėl suklysti yra labai žmogiška, labai lengva. Todėl daugelis specialistų tokių procedūrų nedaro arba daro pranešdami apie šalutinius efektus“, – sakė nuomonės formuotoja.

„Aišku, aš gi buvau ta, kuri tą šalutinį efektą patyrė. Gerai ir tiksliai suleistas botoksas neatjungia žandikaulio ir neperkreipia viso veido, o man po trijų dienų, kai suleido botoksą, mano šypsena ir visas žandikaulis pradėjo eiti lyg į viršų. Ta daktarė pasakė, kad tik išskirtiniais atvejais imamasi tokios procedūros, jei yra kokia didelė problema arba gydo nuo dantų griežimo. Bet visuomet perspėja žmones apie šalutinius efektus“, – pridūrė ji.

Ievos Swan ir Donato Meškausko atostogos Vietname
Ievos Swan ir Donato Meškausko atostogos Vietname / Asmeninio archyvo nuotr.

Ieva Swan sako, kad jei specialistė būtų informavusi apie šalutinius poveikius, tokiai procedūrai ji nebūtų ryžusis.

„Aš su botoksu nesu geriausia draugė, nesu apie jį skaičiusi. Aš nežinojau, kas bus, tai, jei būtų man ką nors pasakiusi, būčiau net nesileidus, nes čia raukšlių neturiu. Nesuprantu, kaip mane įkalbėjo tai padaryti. Matyt, ne iki galo turėjau savo nuomonę, gal buvo padaryta socialinių tinklų įtaka, kai visi tuos savo veidus badosi. Nežinau, ką kaltinti, save galiu tik apkaltinti, kad durnių durnė. Bet gera žinia, ta, kad po 2–4 savaičių tas botoksas turėtų išsivaikščioti ir nereikės man kalbant laikyti už smakro“, – kalbėjo Ieva.

Savo patirtimi pasidalijusi Ieva įspėjo kitas moteris apie tokių procedūrų šalutinius efektus ir ragino pasvarstyti, ar išties joms tokios procedūros reikia.

„Botoksas reikalingas tik tada, kai yra problema. Nesidarykite tokių nesąmonių, kai neturite problemų. Pavyzdžiui, aš čia neturėjau jokių raukšlių. Kam aš tai dariausi? Moralas toks – pagalvokite, ar jums to reikia“, – ragino Ieva Swan.

Injekcijos gali sukelti ne tik diskomfortą, bet ir žalą sveikatai

Vilniaus „Kardiolitos klinikų“ Dermatologijos ir estetinės chirurgijos centro plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas Karolis Gailius portalui 15min prieš kelerius metus pasakojo, kad botulino toksino injekcijos yra viena iš dažniausiai atliekamų raukšlių mažinimo procedūrų. Šios injekcijos gali būti naudojamos siekiant sumažinti raukšles, susiformavusias kaktos zonoje, aplink akis, smakro zonoje ar prie lūpų, lūpų kampučių pakėlimui ir kt. Kadangi atliekant botulino toksino injekciją blokuojamas nervinio impulso perdavimas iš nervinės galūnėlės į funkcinį organą – raumenį ar liauką, procedūra gali būti taikoma ir siekiant sumažinti galvos skausmų ir migrenos simptomus.

Anot specialisto, nors iš pirmo žvilgsnio šios grožio procedūros atrodo pakankamai paprastos, tačiau norint jas kokybiškai atlikti reikia baigti specialius mokslus ir turėti praktinių žinių. Anot K.Gailiaus, injekcijos gali sukelti ne tik diskomfortą ar kompleksus, bet ir žalą sveikatai.

„Medicininio išsilavinimo neturintys paslaugų teikėjai neturi pakankamai žmogaus anatomijos žinių, nėra susipažinę su visomis kraujagyslėmis ir nervų anatominėmis variacijomis ir negebės iš karto atpažinti procedūros metu atsiradusių komplikacijų“, – prieš kelerius metus portalui 15min sakė rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas.

Karolis Gailius
Karolis Gailius / Kardiolitos klinikų nuotr.

Pasak specialisto, kai botulino toksino procedūras atlieka nepatyrę ir reikiamo išsilavinimo neturintys grožio srities darbuotojai, didėja kraujagyslių embolijos (kraujagyslių užkimšimas kraujyje cirkuliuojančiomis dalelėmis), audinių infarkto, odos ir poodinių audinių nekrozės, veido audinių paralyžiaus ir apakimo rizika. Be to, gautas rezultatas gali neatitikti kliento lūkesčių ir atrodyti nenatūraliai.

Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas K.Gailius priduria, kad dažnai tenka sulaukti pacientų, prašančių pagalbos dėl po procedūros atsiradusių guzelių ir veido kontūro deformacijų. Tai liudija apie jas atlikusio žmogaus medicininių žinių trūkumą, negebėjimą parinkti tinkamo produkto konkrečiai sričiai bei nepatikimų ir iš abejotinų tiekėjų gautų produktų naudojimą, siekiant sumažinti procedūros savikainą.