Po D. Trumpo pareiškimo, kad jis nedėvės kaukės – žmonos M. Trump raginimas šalies gyventojams

Melania Trump/Vida Press ir socialinių tinklų nuotr.
Melania Trump/Vida Press ir socialinių tinklų nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2020-04-10 20:53
AA

Ketvirtadienį JAV pirmoji ponia Melania Trump paskelbė socialinę seriją įrašų, kuriuose ji pabrėžia, kad šiuo metu itin svarbu nešioti apsaugines kaukes viešoje vietoje, siekiant užkirsti kelią COVID-19 viruso plitimui. 

Tiesa, Melania Trump raginimai dėvėti apsauginę kaukę pasirodė praėjus savaitei po to, kai jos vyras, JAV prezidentas Donaldas Trumpas teigė, kad kaukės dėvėti nesiruošia.

„CDC pataria naudoti veido kaukes kaip papildomą savanorišką visuomenės sveikatos apsaugos priemonę. Pabrėžiu, tai yra savanoriška priemonė, todėl tai nėra privaloma“, – balandžio 3 dieną, spaudos konferencijos metu sakė D. Trumpas.

„Kadangi tai yra savanoriška, nemanau, kad tuo užsiimsiu“, – pridūrė jis.

Nors JAV ekspertai anksčiau teigė, kad kaukės dėvėjimas yra tik prevencinė priemonė, nuomonė pasikeitė po to, kai Ligų kontrolės ir prevencijos centras pareiškė, kad didelė dalis COVID-19 atvejų gali neturėti simptomų, todėl būnant viešoje vietoje ar bendraujant su žmogumi yra būtina dėvėti apsauginę kaukę.

„Kadangi CDC toliau tiria COVID-19 paplitimą, jie rekomenduoja žmonėms nešioti apsaugines kaukes viešose vietose, išlaikant atstumą tarp žmonių“, – toks užrašas publikuotas kartu su Melania Trump nuotrauka, kurioje ji dėvi apsauginę kaukę.

Pirmoji JAV ponia priduria, kad turime laikytis saugaus atstumo ir taip mus visus saugoti.