Po ilgo nesimatymo Aistės Smilgevičiūtės šeima – vėl kartu: „Mano jauniausias sūnus išaugo“
Aistės Smilgevičiūtės ir Roko Radzevičiaus namuose – džiugios nuotaikos: po ilgesnio nesimatymo visa šeima vėl susirinko draugėn. Užsienyje studijuojantys vyresnieji sūnūs Rapolas ir Ugnius šiemet namo grįžo ne prieš pat Kalėdas, o gerokai anksčiau. Rapolas parskrido iš Olandijos, Ugnius – iš Berlyno.
Priežastis – grynai sceninė: visa draugiška Radzevičių šeima paskutinį kartą rodo populiarųjį, pagal lietuviškas daineles sukurtą, teatralizuotą koncertą „Tilidūda“. Jame Aistė vaidina mamą, Rokas – tėtį, jauniausias sūnus Eivydas berniuką „poną Joną“, o Rapolas ir Ugnius – kiškius Baltrų ir Ignotą.
„Mūsų „Tilidūda“ atsisveikina su žiūrovais, nes paprasčiausiai užaugo ir išsisklaidė. Eivydas jau nebe mažas berniukas. Jis po truputį keliauja paauglystės pasaulin. Zuikiai Baltrus ir Ignotas išvyko laimės ieškoti ir dabar namuose reti svečiai... Taip ir baigiasi mūsų „Tilidūda“, kurią sekėme aštuonerius metus. Šiek tiek graudu atsisveikinti, nes ji buvo tarsi dar vienas vaikas“, – šypteli viena „Tilidūdos“ kūrėjų Aistė Smilgevičiūtė.
Jos jauniausias sūnus Eivydas Radzevičius „pono Jono“ vokalines partijas, kurios skamba dainelių įraše, tėčio, „Tilidūdos“ kūrėjo, Roko Radzevičiaus studijoje įdainavo būdamas vos trejų. Maždaug tokio amžiaus pagal scenarijų ir yra „ponas Jonas“.
„Žinoma, dainuoti koncerte ir dar vaidinti trimečiui būtų buvę per sudėtinga, todėl poną Joną scenoje iš pradžių įkūnydavo labai artistiškas Vido Bareikio ir Jurgos Šeduikytės sūnus Adas. Kai jis išaugo, užleido vietą mūsų Eivydui, kuris prieš penkerius metus buvo kaip tik tinkamo amžiaus. Dabar atėjo ir Eivydo eilė atsisveikinti su šiuo vaidmeniu“, – sako Aistė.
Ji pasakoja, kad jau kelerius metus matė, kad Eivydas „išauga vaidmenį“, o vyresnėliai kurpė planus išvykti pasimokyti užsienin. „Lyg ir buvo mintis ieškoti kitų vaikų, kurie galėtų scenoje pakeisti mūsiškius, bet vėliau supratome, kad „Tilidūda“ – mūsų šeimos kūdikis. Eivydas turi gražų balsą ir neturi scenos baimės. Rapolas – labai artistiškas, lengvai improvizuoja. Jo kiškis tiesiog skraido po sceną. Net mus pačius nustebina. Ugnius turi nuostabų humoro jausmą, kurį įvaldė ir jo kiškis. Mažieji žiūrovai mūsų kiškius tiesiog dievina. Po spektaklio veržiasi su jais fotografuotis, paspausti leteną, patampyti už ausų. O kiškiai nuostabūs – leidžiasi“, – šiltai apie sūnų talentus kalba mama.
Vos paskelbus apie „Tilidūdos“ atsisveikinimo koncertą sostinės Jaunimo teatre, bilietų į jį neliko. „Tokio ažiotažo tikrai nesitikėjome. Teko ieškoti dar vienos salės, nes nespėjusių įsigyti bilietus prašymai tiesiog pylėsi. Ir kiti miestai priekaištavo, kodėl parodymas tik Vilniuje. Taigi greitai mobilizavomės ir radome galimybes surengti parodymus sostinės LVSO koncertų salėje, o taip pat – Kaune ir Klaipėdoje“, – pasakojo Aistė.
„Tilidūda“ atsisveikina su žiūrovais gruodžio 15 d. Vilniuje, LVSO koncertų salėje, 29 d, – Kaune, VDU didžiojoje salėje ir 31 d. – Klaipėdos dramos teatre.
Aistė Smilgevičiūtė drauge su savo vyru, grupės „Skylė“ lyderiu, kompozitoriumi ir dainų kūrėju Roku Radzevičiumi prieš dešimt metų sugalvojo harmonizuoti populiariausias lietuvių liaudies daineles, jas įdainuoti, sukurti mielus animuotus vaizdo klipus ir patalpinti internete. Dainelės žaibiškai išpopuliarėjo ir taip prasidėjo įkvepianti „Tilidūdos“ istorija.
Po dviejų metų duetas pagal daineles sukūrė teatralizuotą koncertą-muzikinę pasaką „Tilidūda“ ir įžengė į teatro sceną. „Tilidūdoje“ pasakojama apie berniuką poną Joną, kuris nenorėjo groti dūda ir ši įsižeidusi nuo jo pabėgo. Jonas su tėveliais leidžiasi dūdos ieškoti. Pakeliui jie patiria daug nuotykių bei sutinka daug draugų – žvėrelių ir paukštelių.
Teatralizuotame koncerte šiuo metu skamba 13 dainelių. Tarp jų – mažųjų mėgiamiausios, pačios pirmosios harmonizuotos: „Du gaideliai“, „Aš turėjau gaidį“, „Tindi rindi riuška“, „Šarkelė varnelė“, „Plaukė žąselė“ ir kitos. Vėliau prie jų prisijungė ir naujesni „Tilidūdos“ kūriniai: „Čip čipo“, „Skrido uodas“, „Staugia vilkas pagiry“, „Pempel pempel“.
Nuo pat atsiradimo „Tilidūdos“ projektą lydėjo neišsenkanti sėkmė ir begalinė žiūrovų meilė. „Du gaideliai“ internete peržiūrėti jau 11 milijonų kartų. „Aš turėjau gaidį“ gali pasigirti net 16 milijonų peržiūrų. „Tilidūda“ skirta mažiesiems nuo vienerių iki šešerių metukų.