Deimantė Guobytė – Po išgelbėtą gyvūną kasdien

Deimantė Guobytė / Romano Dzindzeletos nuotrauka
Deimantė Guobytė / Romano Dzindzeletos nuotrauka
BEATRIČĖ JUREVIČIŪTĖ
Šaltinis: Žmonės
A
A

Siaučiant koronaviruso pandemijai vieni rūpinasi žmonėmis, o kiti nepamiršta gyvūnų. Kovodama su nelegaliomis šunų daugyklomis šįmet tikrą perversmą šalyje sukėlusi fondo „Lietuva – gyvūnams“ įkūrėja, modelis Deimantė GUOBYTĖ (28) keturkojų labui padarė daugiau nei kas kitas.

Visoje Lietuvoje šunų daugintojų žiauriomis sąlygomis laikyti gausybė keturkojų šiandien džiaugiasi laisve ir mylinčių naujų šeimininkų dėmesiu. Kai kurie jų iškankinti taip ir neišgyveno, dar kitų iš beširdžių daugintojų atimti neleidžia šalies įstatymai, tačiau Deimantė nesustoja – iki šiol daro stebuklus ir socialiniuose tinkluose kviečia savanorius jungtis prie jos iniciatyvos: „Meilė gyvūnams atėjo iš vaikystės, nes tokį pavyzdį rodė šeima. Jeigu prieš kelias savaites būtumėte paklausę, kiek namuose auginu šunų, su džiaugsmu būčiau atsakiusi – septynis! Tačiau vieną teko užmigdyti, nes jam nebebuvo galima padėti. Jis buvo vienas šunelių, išgelbėtų iš pragaro.“

Kraupūs vaizdai iš vietų, kur kankinami ir dauginami šunys, Deimantės atmintyje įsirėžė visam gyvenimui. Kad žmonės gali taip siaubingai elgtis su gyvūnais, turbūt nesuvokiama daugeliui, bet Deimantę labiausiai liūdina, kad valstybė bausmių tokiems nusikaltėliams labai negriežtina: „Daugintojų šalyje – labai daug. O kas yra užtikrintas, kad tokie žmonės taip pat žiauriai nesielgia ir su savo vaikais? Pirmosios iniciatyvos savaitėmis man padėjo daug savanorių, tačiau galiausiai liko tik labiausiai atsidavę, kuriems nerūpi bemiegės naktys, laikas ir pinigai, – esu dėkinga visiems! Kaip ir aukojantiems fondui „Lietuva – gyvūnams“. Visos surinktos lėšos skiriamos tik keturkojams, – patikina Klaipėdoje gyvenanti Deimantė. – Ne mažiau opi problema – nelegalus šunų eksportas. Iš Lietuvos daugyklų dėl pardavimo išgabenami tūkstančiai veislinių šunų, dalis jų būna taip nusilpę, kad nugaišta dar kelionėje. Išmokome dirbti tyliai ir nuosekliai, todėl toliau kone kasdien išgelbstime po nuskriaustą gyvūną. Mūsų tikslai dideli, todėl dar daug turime nuveikti. Tikimės, kad ir valstybė į tai atkreips dėmesį, nes kol nebus pakeisti įstatymai, tol gyvūnai bus toliau niekinami ir išnaudojami. Daug kas nori įsigyti grynaveislį šunį su kilmės dokumentais, tačiau tam neturintys pinigų remia nelegalias veisyklas, kartu – ir žiaurų elgesį su gyvūnais, nelegalias pajamas. O juk galėtų šilumą suteikti prieglaudose augantiems nuostabiems keturkojams.“⦿