Po įžūlaus gerbėjų elgesio Vilniuje „Måneskin“ imasi permainų scenoje

„Måneskin“ pasirodymas Vilniuje / L.Grušecko, E.Sabaliauskaitės, R.Drukteinytės nuotr.
„Måneskin“ pasirodymas Vilniuje / L.Grušecko, E.Sabaliauskaitės, R.Drukteinytės nuotr.
15min
Šaltinis: Žmonės
2022-06-13 13:11
AA

Praėjusį antradienį Vilniaus Vingio parke nugriaudėjo italų grupės „Måneskin“ pasirodymas, apie kurį atgarsiai aidi iki šiol. Kol vieni džiaugėsi įspūdingu koncertu, kiti piktinosi įžūliai besielgusiais gerbėjais. Pastebima, kad būtent po koncerto Lietuvoje „Måneskin“ ėmėsi permainų – pakeitė kai kurias saugumo nuostatas.

Lietuvoje pirmą kartą viešėję „Eurovizijos“ laimėtojai „Måneskin“ šou Vilniuje surengė birželio 8-ąją, antradienį, o jau kitose šalyse vykusiuose vėlesniuose tos savaitės grupės koncertuose gerbėjai pastebėjo kai kurias naujoves. Spėjama, kad jos gali būti susijusios su kai kurių Vilniuje koncertą stebėjusių žiūrovų įžūliu elgesiu.

Apie šiuos pokyčius pasisakyta ir vienoje „Måneskin“ gerbėjų grupėje feisbuke.

„Atrodo, kad nuo šiol įvyks keletas pokyčių nuo praėjusio festivalio (Vingio parke vykusio „Summer In The City“ – red. past.).

  • Nuo šiol prie scenos ateinančius gerbėjus atrenka apsauga, o ne Damiano (grupės lyderis – red. past.) ar kitas „Måneskin“ narys.
  • Prieš ateinant į sceną apsauga paprastai pakartoja taisykles: nefotografuoti, neįrašinėti (nelaikyti telefono arti grupės narių veidų) ir neliesti grupės narių.
  • Buvo pridėtos papildomos, griežtesnės taisyklės. Viską stebėsime ir stengsimės išsiaiškinti, kokių dar priemonių imtasi.
  • Kiekvienas, pažeidęs bet kurią taisyklę, bus nedelsiant pašalintas nuo scenos (tai nustatys arba grupės narys, arba apsauga).
„Måneskin“ pasirodymas Vilniuje / L.Grušecko, E.Sabaliauskaitės, R.Drukteinytės nuotr.

Pažiūrėsime, kaip šios taisyklės pasiteisins „Måneskin“. Nuo to priklausys, ar jie ir toliau apskritai kvies žmones į sceną, ar ne“, – feisbuko grupėje „Måneskin Fan-Club Denmark“ skelbia pokyčius pastebėję gerbėjai.

Tiesa, priduriama, kad patys rokeriai oficialiai nepranešė apie įvedamas naujas taisykles, tačiau jas pastebėjo patys žiūrovai Austrijoje vykusio festivalio „Nova Rock“ metu.

„Bet kokiu atveju mūsų visų prioritetas turėtų būti padėti grupei jaustis saugiai savo koncerte. Sėkmės visiems! Ir galvokite, ką darote“, – susimąstyti pakvietė gerbėjai.

Primename, kad audringo „Måneskin“ koncerto metu šokanti bei dainuojanti publika iš rankų nepaleido telefonų, o toks elgesys grupės lyderiui Damiano Davidui nepatiko tada, kai grupei grįžus atlikti paskutinės dainos, prie muzikantų į sceną užlipo dalis gerbėjų.

D.Davidas pastarųjų prašė nesinaudoti išmaniaisiais tokiu momentu, tačiau Damiano jie nesiklausė – toliau tęsė įkyrų muzikantų fotografavimą bei filmavimą. Netrukus vokalistas dar kartą į juos kreipėsi: „Padėkite į šalį telefonus. Mėgaukitės šia akimirka!“ Vis dėlto ir po minėtų žodžių kai kurie gerbėjai išvadų nepadarė.

Iškart po koncerto žinutės apie incidentus pasirodė ir socialiniuose tinkluose. Grupės gerbėjai internete piktinosi kai kurių žiūrovų Vingio parke elgesiu, netgi teigė, kad viena moteris priėjusi prie D.Davido užgavo jo ausį.

„Kažkokia mergina ant scenos griebė Damianą ir jį tvirtai laikė rankomis, jis bandė pasprukti, o tuomet ji lyg mėgino jį pabučiuoti į žandą ar kažkas panašaus. Ir taip pat jis tūkstantį kartų prašė pasidėti telefonus, bet nepaisant to, žmonės toliau filmavo“, – rašė vienas internautas.

Tviteryje taip pat aptarti minėtos koncerto žiūrovės įrašai instagramo paskyroje. Juose ji pasidalijo vaizdais iš „Måneskin“ šou Vilniuje ir teigė, kad, apgavusi apsaugos darbuotoją, pateko į fanų zoną bei apkabino D.Davidą.

„Atrodo, ji didžiuojasi tuo, pasakoja apie tai instagrame. Nežinau, kas, po velnių, negerai su šiais žmonėmis“, – piktinosi tviterio vartotojas.

Grupės „Måneskin“ gerbėjos instagramo istorija / Socialinių tinklų nuotr.

Tiesa, patys rokeriai apie incidentą nepasisakė. Ir net pasidžiaugė įvykusiu koncertu. „Nardymas po sceną Lietuvos festivalyje „Summer in the city fest“.

Geriausias jausmas pasaulyje ir stipriausias jaudulys, pasiilgau jūsų visų!!“ – socialiniuose tinkluose rašė italai.

Kadru iš Vingio parke vykusio šou pasidalijo ir pats grupės lyderis D.Davidas.

Festivalis su „Måneskin“ ir Lietuvos muzikos žvaigzdėmis (75 nuotr.)
+69