Po katės mirties Soliariui išliejus pyktį ant veterinarijos klinikos – prabilo jos vadovas

Savaitgalį atlikėjas Algimantas Minalga-Soliaris pasidalijo skaudžia žinia – mirė jo mylima katė. Garsus vyras neslėpė ir teigė, kad tragedijos akimirką atsimušė į veterinarijos klinikos „8 drambliai“ abejingumo sieną, kur, atvykus su leisgyviu gyvūnu, esą nesulaukė jokios pagalbos. Naujienų portalui Žmonės.lt situaciją pakomentavo ir veterinarijos klinika.
Naujienų portalui Žmonės.lt atsiųstame pranešime klinikos direktorius Sidonijus Jokubynas teigė, kad darbuotojai puikiai supranta šeimininkų skausmą, tačiau patikino, jog klinika tikrai nebuvo abejinga augintinio būklei.
Anot jo, sprendimai tą naktį buvo priimti galvojant tik apie tai, kaip greičiau išgelbėti gyvūną.
„Apgailestaujame dėl gyvūno netekties ir suprantame savininkų išgyvenimus. Vis dėlto viešai skelbiama informacija apie klinikos veiksmus neatitinka faktinių aplinkybių.
2026 m. birželio 20 d. 23.41 val., į Antakalnio veterinarijos kliniką paskambino gyvūno savininkė ir pranešė apie katino būklę. Pokalbio metu klinikos darbuotoja išklausė informaciją apie gyvūno simptomus ir, įvertinusi, kad gyvūnui gali prireikti skubios pagalbos, papildomų tyrimų, intensyvaus gydymo bei galimos stacionarizacijos, rekomendavo nedelsiant vykti į visą parą veikiančią veterinarijos ligoninę.
Siekdama užtikrinti kuo greitesnį pagalbos suteikimą, gydytoja pati užregistravo pacientą visą parą veikiančioje veterinarijos ligoninėje ir nurodė savininkams vykti tiesiai ten. Taip pat informavo ten budinčius gydytojus apie atvykstantį skubų pacientą.
Į Antakalnio veterinarijos kliniką gyvūno savininkai fiziškai nebuvo atvykę, priešingai nei teigiama straipsnyje.
Turimais duomenimis, gyvūnas į visą parą veikiančią veterinarijos ligoninę atvyko 23.59 val., buvo nedelsiant priimtas. Apžiūros metu konstatuota gyvūno mirtis.
Priėmusios veterinarijos gydytojos vertinimu, viena iš galimų gaišimo priežasčių galėjo būti ūmi širdies patologija, tačiau tai yra tik preliminari prielaida. Tiksli gaišimo priežastis galėtų būti nustatyta tik atlikus patologinį anotominį tyrimą.
Neturime jokių objektyvių duomenų, leidžiančių teigti, kad gyvūno būklė ar ligos baigtis būtų buvusi kitokia, jei savininkai būtų vykę į Antakalnio kliniką. Priešingai, gyvūnas buvo nukreiptas į gydymo įstaigą, galinčią nedelsiant suteikti visą parą teikiamą pagalbą, atlikti reikalingus tyrimus ir užtikrinti stacionarinį gydymą.
Todėl teiginiai, kad klinika atsisakė suteikti pagalbą ar kad būtent klinikos veiksmai lėmė gyvūno netektį, nėra pagrįsti faktinėmis aplinkybėmis“, – situaciją Žmonės.lt komentavo „8 drambliai“ klinikos direktorius S.Jokubynas.
Primename, kad atlikėjo Algimanto Minalgos-Soliario šeimoje – skausmo kupinos dienos. Mirė mylimas šeimos augintinis – 2 metų katytė Bella.
Apie tai A.Minalga-Soliaris prabilo socialiniame tinkle „Facebook“.
Įrašu sutiko pasidalyti su naujienų portalu Žmonės.lt.
„Ilsėkis ramybėje, mūsų pūkų kamuoliuk. Per tuos du metukus mums padovanojai nepamirštamų meilės ir džiaugsmo akimirkų. Išėjai taip netikėtai, kad net nespėjau tavęs apkabinti. Bandėme tave išgelbėti kaip tik galėjome, bet pakeliui į ligoninę nusprendei mus palikti. Visada tave prisiminsime. Palikai didžiulę tuštumą mūsų širdyse ir namuose. RIP Bellyte“, – jautriai rašė garsus vyras.
Naujienų portalui Žmonės.lt susisiekus su Algimantu jis plačiau papasakojo, kas įvyko.
„Katytei staiga sustojo širdelė, ji mirė mums ant rankų pakeliui į ligoninę. Grįžus namo negalėjau sau atleisti, kad nebespėjau. Atsisukusi į svetainės kameras pamačiau, kaip likus maždaug valandai iki įvykio ji tiesiog atėjo ir užšoko ant baro kėdės. Ten ją radome su kyšančiu liežuvėliu ir vos kvėpuojančią. Jai buvo 2 metukai“, – pasakojo Soliaris.
Vyras pasakojo, kad ši netektis itin skaudi jų šeimai.
„Tai be galo skaudus smūgis, ypač man, nes aš mėgdavau ją paglostyti vakarais. Viskas įvyko labai, labai per anksti ir netikėtai, kai atrodė, kad turime pilną sveiką šeimą su trimis gyvūnais. Kita katytė visą naktį nenulipo nuo rankšluostuko, kuriame ją vežėme. Katės neparodo, kad joms blogai iki paskutinės akimirkos.Ji tiesiog paslėpė nuo mūsų, jog jai yra blogai, o kai vežėme ji tiesiog atšalo“, – teigė jis.
Visgi labiausiai Algimantą šokiravo veterinarijos klinikos požiūris.
Pasak jo, atvykus į Vilniuje, Antakalnyje esančią kliniką „8 Drambliai“, pagalbos jie nesulaukė vien dėl besibaigiančių darbo valandų. Vyras neslėpė nusivylimo, kai lemiamomis minutėmis teko atsimušti į abejingumo sieną.
„Klinika nepriėmė mūsų dėl to, kad jiems baiginėjosi darbo laikas. Ten buvome likus 15 minučių iki darbo pabaigos, o atsakymas buvo: „Vežkite kitur“. Mes sakėme, kad katė miršta ant rankų, maldavome, prašėme padėti o jie atsakė: „Ką aš padarysiu, važiuokite, kur dirba visą parą“. Nežinau, ar tai būtų padėję, bet toks požiūris lėmė, kad su kritinės būklės kate teko važiuoti į kitą įstaigą, esančią už 10 kilometrų. Per miestą, per šviesoforus... Ten ji, deja, nebeatlaikė“, – pasakojo jis.
Nors gyvūno šeimininkas pripažįsta, kad medikų pastangos galbūt ir nebūtų pakeitusios tragiškos baigties, didžiausią pasipiktinimą jam sukėlė darbuotojų požiūris į mirštantį gyvūną.
„Tikiu, kad gal ir negalėjo padėti, bet kai dirbi tokį darbą ir, paaiškinus situaciją, pasakai, kad man liko dirbti 15 minučių... Tokie žmonės neturėtų ten dirbti. Jie įrašo skambučius. Tegul pasidalina 23.45 val. skambučio įrašu, kai, prašydami pagalbos, buvome nukreipti palaukti dar 30 minučių ramiu balsu, nors tuo metu katė dar buvo gyva. Gal ir nebūtų išgelbėję, bet požiūris, žinant situaciją, tiesiog šokiruoja“, – apmaudo neslėpė Algimantas.



