Po lietuvio kario žūties Ukrainoje – prašymai padėti jo šeimai: be tėčio liko du mažamečiai vaikai

Tadas Tumas / „Blue Yellow“ ir FK „Žalgirio“ nuotr.
Tadas Tumas / „Blue Yellow“ ir FK „Žalgirio“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2024-02-23 18:55
AA

Penktadienį Lietuvą pasiekė skaudi žinia – žuvo su Rusijos okupantais kojovęs lietuvis karys, kuris buvo žinomas šaukiniu „Milžinas“. Netrukus internete paplito prašymai padėti vyro šeimai ir atskleista, kad žuvęs karys – Tadas Tumas.

Apie lietuvio žūtį pirmieji informavo 15min.lt, o žinią patvirtino T.Tumo kolega, „Gyvačių salos“ vadovas Sigitas Maliauskas. Pasak jo, lietuvis kartu su ukrainiečiu prie Bachmuto į priešakines linijas vežė minas, kai į jų automobilį pataikė rusų FPV dronas. Abu kariai žuvo.

Netrukus internete pradėjo plisti prašymai padėti su netektini susidūrusiai šeimai. Vienas iš raginančių tai padaryti – teisininkas, buvęs Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius Žalimas.

„Lietuvoje liko graži jauna šeima. Žmona. Du mažamečiai vaikai.

Ačiū mūsų nuolatiniam draugui mūsų kelyje, nes jo dėka šeimai jau teikiama psichologinė pagalba. Jiems reikės laiko susitvarkyti su savo skausmu, netektimi. Labai prašome Jūsų pagalbos.

Visi iš mūsų esame susidūrę su artimo žmogaus netektimi ir žinome kiek rūpesčių ir reikalų reikia išspręsti, tuo pačiu mėginant tvarkytis su savo skausmu. Padėkime jiems bent dalį tų rūpesčių nusikelti nuo savo pečių, bent finansinę naštą sumažinti“, – savo „Facebook“ paskyroje rašė D.Žalimas.

Apie Ukrainos rytuose kovojusį T.Tumą pranešė ir futbolo klubas „Žalgiris“. Kolektyvo nariai išreiškė rūpestį ir ragino žmones nelikti abejingais.

„Tragiška žinia – kovodamas už laisvąjį pasaulį Ukrainoje žuvo mūsų aistruolių bendruomenės narys, lydėjęs žaliai baltus ir namuose, ir išvykose. Ilsėkis ramybėje, Tadai. Reiškiame užuojautą artimiesiems ir draugams“, – rašė futbolo klubo „Žalgiris“ atstovai.

Žinią apie Ukrainoje žuvusį karį pranešė ir leidyklos „Baltos Lankos“ atstovai. Jų teigimu, Ukrainoje žuvęs karys – vertėjos bei korektorės Linos Tumienės vyras.

„Leidyklą pasiekė liūdna žinia: Ukrainos rytuose žuvo leidyklos vertėjos ir korektorės Linos Tumienės vyras. Reiškiame didžiausią užuojautą kolegei, jos šeimai ir kitiems žuvusiojo artimiesiems“, – skelbiama leidyklos „Baltos Lankos“ socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje.

Socialinėje erdvėje užuojautą pareiškė ir Vilniaus futbolo klubo aistruolių organizacija „Pietų-IV Ultras“.

„Ilsėkis ramybėje, Tadai, liko žmona ir du mažamečiai vaikai“, – rašoma organizacijos „Facebook“ paskyroje.

Lietuvį pagerbė ir Ukrainai aukas renkanti organizacija „Blue Yellow“.

„Ukrainoje žuvo pirmasis karys lietuvis – Tadas Tumas „Milžinas“. Be tėčio liko du vaikai“, – rašė „Blue Yellow“ atstovai.

Informacija, norintiems paaukoti:

LINA TUMIENĖ

LT587300010116996241

Paskirtis: Tado šeimai