Po metų petraukos į Frankfurtą sugrįžo didžiausia pasaulyje knygų mugė

Frankfurto knygų mugės atidarymas / „Scanpix“ nuotr.
Frankfurto knygų mugės atidarymas / „Scanpix“ nuotr.
BNS
Šaltinis: BNS
2021-10-20 16:26
AA

Frankfurte antradienį atidaryta didžiausia pasaulyje knygų mugė, ji ir vėl kviečia lankytojus, nors šiemet renginyje dalyvauja mažiau garsenybių, o kanadietė rašytoja Margaret Atwood jos atidaryme dalyvavo vaizdo ryšiu.

Pernai dėl COVID-19 pandemijos beveik visiškai nuotoliniu būdu vykusi mugė šiemet vėl leis knygų leidėjams, pardavėjams, autoriams ir skaitytojams susitikti jos paviljonuose.

Tačiau šių metų renginys yra kiek kuklesnis nei ankstesni, nes dėl kelionių suvaržymų į mugę negalėjo atvykti daug svečių iš užsienio.

„Sugrįžimas prie verslo dar nereiškia sugrįžimo į normalų gyvenimą“, – atidarymo metu sakė mugės direktorius Juergenas Boosas. Tačiau renginys vis dėlto suteikė knygų leidybos pramonės atstovams galimybę „vėl susijungti“, pridūrė jis.

Apdovanojimų pelniusi rašytoja M.Atwood, kurios gimtoji Kanada yra mugės šių metų garbės viešnia, prie atidarymo ceremonijos prisijungė per „Skype“ ir pasiuntė vilties žinią.

„COVID-19 [pandemija] ir klimato krizė mums parodė, kokie trapūs esame žmonės“, – sakė ji.  – Tačiau mes taip pat parodėme, kokie ištvermingi, išradingi ir kūrybingi galime būti.“

Knygos padėjo žmonėms ištrūkti iš pandemijos primestos izoliacijos ir įprasminti pasaulį, sakė romano „Tarnaitės pasakojimas“ (The Handmaid's Tale) autorė.

„Knygos yra ne tik kelionės laiku prietaisai, bet ir empatijos mašinos. Jie nukelia mus į tolimus kraštus, įleidžia į kitus pasaulius“, – pridūrė ji.

Frankfurto knygų mugė / „Scanpix“ nuotr.

Jauni skaitytojai

Nuo trečiadienio prekybos atstovus kviečianti, o vėliau ir plačiajai visuomenei duris atversianti mugė tęsis iki sekmadienio.

Pasak J.Booso, knygų verslas „einasi gana gerai pastaruosius pusantrų metų“, nes daugelyje šalių žmonės per pandemiją sulėtino gyvenimo tempą ir skaitė daugiau, ypač – paaugliai.

Jungtinėse Valstijose popierinių knygų pardavimai išaugo daugiau nei 8 proc., lyginant su 2020 metais, ir buvo didžiausi per pastarąjį dešimtmetį, skelbia tyrimų grupė NPD.

Šį augimą lėmė išaugę pardavimai ne tik paauglių, bet ir specializuotų knygų kategorijoje, nes leisdami laiką namuose žmonės ieškojo kulinarinių vadovų ir kitų kategorijai „pasidaryk pats“ priskiriamų knygų.

Vokietijoje, didžiausioje Europos Sąjungos knygų rinkoje, dėl COVID-19 uždaryti knygynai pasinaudojo galimybe išplėsti savo prekybą internetu, kuri išaugo 20 procentų, o pajamos iš internetu parduotų knygų siekė 2,2 mlrd. eurų. Audio ir elektroninių knygų pardavimų augimas tai pat buvo dviženklis.

„Knygų pramonė išlaikė COVID-19 streso testą“, – sakė Karin Schmidt-Friderichs, Vokietijos leidėjų ir knygynų asociacijos pirmininkė.