Po Minedo žinios, kad Ukrainoje dirbs paramediku – S.Malinausko reakcija: „Nepasimaukite“

Mindaugas Jonušas-Minedas, Skirmantas Malinauskas / Socialinių tinklų, Gretos Skaraitienės/ BNS nuotr.
Mindaugas Jonušas-Minedas, Skirmantas Malinauskas / Socialinių tinklų, Gretos Skaraitienės/ BNS nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2024-06-06 14:27
AA

Skandalingai pagarsėjęs atlikėjas Mindaugas Jonušas-Minedas neseniai pranešė, kad prisijungė prie Ukrainos kariuomenės ir tapo savanoriu paramediku. Tinklaraštininkas Skirmantas Malinauskas išsakė savo nuomonę apie tokį Minedo pareiškimą ir įspėjo apie galimus pavojus.

Skirmantas Malinauskas savo socialiniuose tinkluose paskelbė įrašą, kuriame paaiškina, kodėl Minedo skelbiamas tiesas reiktų vertinti atsargiai.

„Keletas žmonių ne tik iš Lietuvos mane jau informavo apie situaciją, kuri verta platesnio dėmesio. Turbūt, neturiu dar kartą pasakoti, kad yra toks Mindaugas Jonušas Minedas.

Tai ant scenos lipo, tai „Jungle Kings“ kovojo, o dabar pasiskelbė, kad vyksta į Ukrainos frontą dirbti paramediku.

Ne tik pasiskelbė, prasidėjo pinigų rinkimo kampaniją. Tiek Lietuvoje, tiek pačioje Ukrainoje. Mindaugas rašo ukrainiečiams ir lietuviams, kad šie savo pinigais padėtų jam susiruošti į karą.

Kodėl apie tai rašau. Tai ne pirmas kartas, kai šis žmogus kažką paskelbia, bet viskas baigiasi neįvykdytais pažadais ir didesne žala nei nauda iš tokių iniciatyvų.

Akivaizdu, kad jis neturi jokios kvalifikacijos ir patirties dirbti paramediku ne tik karo apimtoje Ukrainoje, bet ir Lietuvoje.

Priminsiu, kad 2017 m. šis asmuo jau kūrė „psichinės pagalbos nevyriausybinę organizaciją“, kuri važinėjo po Lietuvos mokyklas ir bendravo su moksleiviais. Tuo metu viskas baigėsi viešais nepilnamečių merginių pareiškimais dėl patirto seksualinio priekabiavimo.

Vėlgi, jis neturėjo jokios kvalifikacijos teikti tokias paslaugas, kaip jos neturi ir dabar.

Kodėl rašau? Toks pinigų rinkimas neatrodo sąžiningas (ypač naudojant tokius žodžius kaip „mobilizacija“), o asmuo jau pasižymėjo neadekvačiu savo elgesiu. Ukrainiečiams nėra lengva suprasti, kas jis toks. Priešingai, dalis jų suklaidinti, kad tai gerai žinomas Lietuvoje šou verslo atstovas, visuomenininkas, kuris viską metė, kad dabar padėtų kariaujančiai šaliai.

Jei tai būtų tylus žmogaus apsisprendimas, matyt, nebūtų, ką komentuoti, bet dabar siūlau nepasimauti ant šito kabliuko. Nepervedinėkite pinigų, jei jis kreipiasi asmeniškai, nebijokite, kad būsite apkaltinti nenoru padėti Ukrainai. Yra nemažai Lietuvos karių, medikų, savanorių, kurie kur kas efektyviau panaudos ir jau naudoja jūsų paramą.

Minedas darosi eilinį šou, renka pinigus ir net jei nuvyktų į Ukrainą, ten būtų tik balastas be jokios realios naudos. Maksimum, ką jis galėtų padaryti, tai pasavanoriauti kažkur gydymo ar globos įstaigoje toli už karo veiksmų linijos, bet tam daug pinigų nereikia. Beje, tą galima padaryti ir Lietuvoje padedant ukrainos pabėgėliams ar net gydomiems kariams.

Neabejoju, kad tai išnaudos ir Rusijos propaganda, ir vietiniai kremliaus troliai. Tai jau aptarinėjama propagandinėse grupėse rodant, kad karas Ukrainoje yra tik tokių veikėjų pasipelnymo šaltinis. Sutikite, tikrai atrodo nelogiška prašyti kariaujančios šalies žmonių kažką pervedinėti į šalį, kurioje taika“, – rašė S.Malinauskas.

Prieš kelias dienas apie Mindaugo prisijungimą prie Ukrainos kariuomenės savanorių paramedikų pranešta socialiniame tinkle „X“ ukrainiečių paskyroje „Euromaidan Press“. Įraše skelbiama, kad Lietuvoje žinomas vyras pakeitė fronte žuvusią paramedikę.

„Chekos nebėra – dabar tai būsiu aš“, – Lietuvos žurnalistas ir savanoris Mindaugas Jonušas prisijungs prie Ukrainos kariuomenės kaip savanoris paramedikas po to, kai rusai Charkovo fronte nužudė ukrainiečių karo medikę Iryną Cybuchą, slapyvardžiu Cheka.“ – rašoma paskyroje, kurioje dalijamasi Ukrainos karo naujienomis.

Ten pat rašoma , kad žinomas lietuvis per dvejus metus išmoko ukrainiečių kalbą ir savo instagramo paskyroje paskelbė: „Tarnyba fronte – tai daugiau gyvenimas ir viltis, o ne mirtis ir skausmas... Kodėl? Todėl, kad tarnaudamas fronte tu gelbsti daugybės žmonių gyvybes, o kas gali būti gražiau nei kasdien dovanoti žmonėms gyvenimą?“, – M.Jonušo žodžiai cituojami „Euromaidan Press“ paskyroje.

Mindaugas Jonušas apie tai, kad tampa Ukrainos kariuomenės dalimi, pranešė instagrame.

„Tai, ką dabar pasakysiu, kai kuriuos gali nustebinti, o kai kuriems tai nebus didelė staigmena. Nusprendžiau stoti į kariuomenę. Ir išklausyti kursus, kad padėčiau paramedikams priešakinėse linijose. Kol kas tai viskas“, – sekmadienį rašė Mindaugas savo paskyroje.