Po Gražulio peticijos – LRT pozicija: ar surinkus parašus Lietuva trauktųsi iš „Eurovizijos“?

Silvester Belt, Petro Gražulio inicijuota peticija / Vidapress ir stopkadro nuotr.
Silvester Belt, Petro Gražulio inicijuota peticija / Vidapress ir stopkadro nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2024-06-13 13:12
AA

Į Europarlamentą patekęs Petras Gražulis kviečia pasirašyti peticiją dėl Lietuvos pasitraukimo iš „Eurovizijos“ dainų konkurso. Į peticiją sureagavo ir LRT – atsakė, ar toks dokumentas iš tiesų galėtų nulemti lietuvių dainininkų dalyvavimą konkurse.

Petrui Gražuliui paskelbus peticiją dėl Lietuvos pasitraukimo iš „Eurovizijos“, portalas Žmonės.lt susisiekė su LRT atstove ryšiams su visuomene Migle Savickaite.

Ji pateikė LRT komentarą dėl inicijuotos peticijos.

„2024 m. „Eurovizijos“ dainų konkursas sulaukė precedento neturinčios sėkmės prie ekranų pritraukdamas didžiulę auditoriją tiek Europoje, tiek visame pasaulyje. Net 163 mln. žiūrovų stebėjo šį konkursą per visuomeninius transliuotojus, o balsavo iš 156 pasaulio šalių. Tai yra vienas didžiausias tarptautinis televizinis renginys.

„Eurovizija“ yra visuomeninių transliuotojų organizuojamas konkursas – Lietuvoje sprendimą dalyvauti priima LRT ir pasitraukti iš konkurso neplanuoja. Šiais metais Lietuvoje „Eurovizija“ buvo transliuojama jau 30 kartą. Mūsų šalyje tai yra žiūrimiausia metų televizijos laida, kiekvienais metais pritraukianti apie milijoną žiūrovų. Šių metų dainų konkurso finalą per LRT TELEVIZIJĄ stebėjo beveik 893 tūkst. žiūrovų („Kantar“ duomenys), portale LRT.lt – daugiau nei 120 tūkst. lankytojų („Google Analytics“ duomenys) – tai buvo labiausiai žiūrėtas šio konkurso finalas per pastaruosius ketverius metus.

Visuomeninio transliuotojo misija – telkti ir ugdyti visuomenę pristatant įvairius projektus bei iniciatyvas. „Eurovizijos“ konkursas kasmet ne tik įtraukia tūkstančius žmonių, bet ir vienija – šiais metais prie Silvester Belt palaikymo kampanijos „Mes norim šokt!“ prisidėjo keli tūkstančiai žmonių, aktyviai suvieniję jėgas palaikymo šokiui, ankstesniais metais Lietuvos gyventojai jungėsi prie akcijų „Pridainuojan Europą“, „Geltona banga“ ir kitų“, – su portalu Žmonės.lt komentaru dalijosi LRT.

Petras Gražulis / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Primename, kad Petras Gražulis peticija pasidalijo feisbuke. Internetinį dokumentą pasirašė jau 1 170 žmonių.

„EUROVIZIJOS LIETUVAI UŽTEKS!

Mielieji, negalima nereaguoti į Jūsų prašymus ką nors daryti su Durovizija. Todėl inicijavau peticiją dėl Lietuvos pasitraukimo iš šio renginio.

Joje siūlau pasitraukti iš šio jau senai nebe dainų konkurso, kuris mums kainuoja šimtus tūkstančių. O atlikusias lėšas skirti šeimų renginiams!

Iš Eurovizijos jau pasitraukė Turkija, Vengrija, iniciatyva yra ir Latvijoje!

Kviečiu visus pasirašyti. Peticiją įteiksime Seimui, vyriausybei ir prezidentūrai“, – rašė Petras Gražulis.

Atsidarius peticijos nuorodą rašoma:

„Kiekvienais metais Lietuva išleidžia šimtus tūkstančių mokesčių mokėtojų pinigų Eurovizijos konkursui. Deja, šių metų Eurovizija įrodė, kad renginys jau nebeturi nieko bendro su dainomis.

Šis renginys tapo LGBT propogandos įrankiu, kurio metu vertinamos ne dainos ar atlikėjų gabumai, bet seksualinių iškrypimų demonstracijos ir jų šou elementai. Satanizmo seansai, homoseksualų, transeksualų, belyčių ir panašių asmenų paradai tapo Eurovizijos varikliu, kurį akivaizdžiai remia šalių selektyviai sudarytos komisijos. Faktas, kad renginyje buvo uždraustas Europos sąjungos vėliavos naudojamas, bet laisvai leidžiamos LGBT vaivorykštės apie Euroviziją pasako daugiau nei reikia.


Tenka konstatuoti, kad šis konkursas tapo LGBT politiniu įrankiu skleisti žalingą Lietuvai ideologiją. Todėl kviečiame Lietuvos valstybės vadovus kuo greičiau nutraukti dalyvavimą Eurovizijoje, kaip tai padarė Turkija, Vengrija, bei svarsto tai padaryti Latvija. O finansus skirti nacionaliniam šeimos renginiui skirtam tradicinių vertybių puoselėjimui. Toks renginys turėtų vykti tarptautinės šeimos dienos proga gegužės mėnesio viduryje“, – rašoma peticijoje.

Primename, kad ir Latvija po šių metų konkurso pradėjo svarstyti atsitraukimą iš „Eurovizijos“. Kaip rašo portalas bnn.news, „ManaBalss“ platformoje surinkta daugiau nei 11 300 Latvijos piliečių parašų, kad Latvija visam laikui pasitrauktų iš „Eurovizijos“ dainų konkurso, o finansavimas būtų skirtas sportui. Kadangi šią iniciatyvą pasirašė daugiau nei 10 tūkst. Latvijos piliečių, ji bus pateikta svarstyti Seimui.