Po pasirodymo Sočyje prabilo M.Drobiazko: „Skiriame meną tiems, kam jo reikia labiausiai“

Margarita Drobiazko ir Povilas Vanagas / Asm. albumo nuotr.
Margarita Drobiazko ir Povilas Vanagas / Asm. albumo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2022-08-18 10:52
AA

Čiuožėjai Margarita Drobiazko ir Povilas Vanagas iki šiol nėra aiškiai pakomentavę skandalo, kilusio po jų pasirodymo Tatjanos Navkos šou Sočyje. Anksčiau į kritiką M.Drobiazko atsakė rusų poeto Bulato Okudžavos eilėmis, o dabar ji paviešino renginio nuotraukas, kuriose pora įsiamžinusi su gerbėjais.

Margarita Drobiazko mintimis po ledo šou, kuriose akcentavo negalią turinčius savo gerbėjus, pasidalijo socialiniuose tinkluose. Čia paviešino ir kelias nuotraukas, kuriose ji ir Povilas Vanagas nusifotografavę su fanais.

„Jau septyniolika metų iš eilės turime neįkainojamą galimybę pakviesti ypatingus žiūrovus į savo pasirodymus. Mums yra didžiulis malonumas skirti savo meną tiems, kam to reikia labiausiai.

Mus nustebino tai, jog į pasirodymą „paklausyti“ pasakos atėjo net aklos merginos. Jos atėjo pajusti atmosferos, išgirsti muzikos, pasikalbėti su menininkais.

Mes visada džiaugiamės galėdami prisidėti prie labdaringų ir socialinių projektų“, – „Instagram“ rašė M.Drobiazko.

Žmonės.lt primena, kad nepaisydami aštrių kritikos strėlių dėl suplanuoto pasirodymo Rusijos mieste Sočyje ir ketinimų dėl to atimti Lietuvos valstybės apdovanojimus, čiuožėjai Povilas Vanagas ir Margarita Drobiazko praėjusį antradienį pasirodė ant Sočio ledo.

Prezidentas Gitanas Nausėda praėjusį trečiadienį juos išbraukė iš valstybės apdovanotųjų sąrašo dėl jų pasirodymo Rusijoje, tęsiančioje invaziją Ukrainoje.

Rekomendaciją tai padaryti pateikė Valstybės apdovanojimų taryba, pranešė Prezidentūra.

M.Drobiazko ir P.Vanagas 2000 metais yra apdovanoti Gedimino ordino Riterio kryžiais. Pagal įstatymą, valstybės apdovanojimai gali būti atimti, jeigu apdovanotųjų veika žemina apdovanotojo vardą.

Povilas Vanagas ir Margarita Drobiazko Sočio ledo arenoje / Teodoro Biliūno nuotr. ir stop kadras

Apie priimtą sprendimą atimti iš čiuožėjų valstybės apdovanojimus pasisakė ir pats prezidentas Gitanas Nausėda.

„Gana yra gana! Pasirašiau dekretą, kuriuo išbraukiau Margaritą Drobiazko ir Povilą Vanagą iš apdovanotųjų Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino 5-ojo laipsnio ordinu sąrašo, pažeminus apdovanotojo vardą.

Neabejoju, kad šokių ant ledo pora buvo puikūs sportininkai, tačiau nuopelnus Lietuvos valstybei, už kuriuos buvo įvertinti dar 2000 metais, jie nutrynė cinišku poelgiu dalyvauti komerciniame renginyje Sočyje tuo metu, kai Ukrainos karo verpetuose liejasi nekaltų žmonių kraujas. Geriausiu atveju tai – politinis vištakumas, blogiausiu – spjūvis nukautų kūdikių, vaikų, moterų ir senelių atminimui.

Primenu, kad Margarita Drobiazko 1993 m. išimties tvarka įgijo Lietuvos Respublikos pilietybę. Dabartiniame kontekste tai atrodo kaip apgailėtinas farsas. Įstatymai nenumato reverso – pilietybės atėmimo išimties tvarka už Lietuvos vardo suteršimą? Vadinasi, turime inicijuoti teisės aktų pakeitimus. Demokratija privalo mokėti gintis, kitaip tai – nebe demokratija“, – socialiniame tinkle „Facebook“ rašė G.Nausėda.

Anksčiau M.Drobiazko į kritiką dėl pasirodymo Sočyje atsakė rusų poeto eilėmis.

„Pirmiausia teiskite save, išmokite tokio meno.

O jau tada teiskite savo priešą ir kaimyną visame žemės rutulyje.

Pirmiausia išmokite patys neatleisti sau nė vieno suklydimo.

O jau po to šaukite savo priešui, kad jis priešas ir nuodėmės jo sunkios.

Ne kitame, o savyje nugalėkite priešą, ir kai jums tai pavyks, neprireiks jau daugiau „volioti durniaus“ – štai ir tapsite jūs Žmogumi“, – Bulato Okudžavos eilėmis „Instagram“ pasidalijo M.Drobiazko.

Primename, kad T.Navka yra Rusijos prezidento atstovo Dmitrijaus Peskovo žmona. M.Drobiazko ir P.Vanagas gyvena Rusijoje.