Po S.Ambrulevičiaus pasisakymo dėl pilietybės – susijaudinusios A.Reed ašaros

Allison Reed ir Saulius Ambrulevičius / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.
Allison Reed ir Saulius Ambrulevičius / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.
Karolina Stažytė
Šaltinis: 15min.lt
A
A

Istorinis mūsų šaliai Europos dailiojo čiuožimo čempionatas baigtas. Beliko uždarymo šou. Paskutiniaisiais medaliais pasidabinusios čiuožėjų poros, tarp kurių – ir bronzininkai Allison Reed bei Saulius Ambrulevičius, pasidalijo emocijomis su užsienio žurnalistais. Iš sportininkų lūpų netilo pagyros „Žalgirio“ arenos publikai, tačiau sulaukta klausimo ir dėl Lietuvos prezidento.

203.37 – švieslentėje užsižiebus šiems skaičiams, perpildytoje „Žalgirio“ arenoje vėlyvą šeštadienio vakarą nuaidėjo kurtinantis triukšmas. Būtent tuomet paaiškėjo, kad S.Ambrulevičius ir A.Reed iškovojo Lietuvai beveik 20 metų lauktus bronzos medalius.

Kad tai buvo įsimintiniausias to vakaro momentas, spaudos konferencijos metu prisipažino ir pats Saulius.

„Baigiant programą ant ledo publika palaikė garsiau už skambančią šokio muziką. Mes net nežinojome, kada pabaigti programą. Taigi padarėme, ką galėjome. Tai buvo fantastika!“, – gausiai susirinkusius užsienio ir Lietuvos žurnalistus juoktis privertė S.Ambrulevičius.

Ne ką menkesnį įspūdį jam paliko stovėjimas ant podiumo pakylos, kai arenoje staiga užgrojo Marijono Mikutavičiaus „Trys milijonai“. Čiuožėjas užsieniečiams pristatė, kad tai – antrasis Lietuvos himnas.

„Negalėjau nedainuoti kartu. Tai buvo kažkas ypatingo“, – prisipažino šokėjas ant ledo.

Pasidalindama savo įsimintiniausia vakaro akimirka, sidabrą iškovojusi britų pora taip pat įvardijo S.Ambrulevičiaus ir A.Reed triumfo momentą. Pasak Lilah Fear, sužinoti, kad draugai laimėjo bronzą – itin džiugus jausmas.

Šokių ant ledo laisvosios programos apdovanojimai
Šokių ant ledo laisvosios programos apdovanojimai / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.

Vėl kovojo už Lietuvą

Užsienio žurnalistams buvo įdomu ir tai, ką S.Ambrulevičius jautė, čiuoždamas triumfo šokį ant ledo Lietuvai svarbią dieną – Sausio 13-ąją.

„Papildomas išskirtinumas. Lietuva kovojo dėl laisvės tą dieną. Jautėme, kad kovojame vėl už savo šalį. Norėjome sukurti šventę visiems lietuviams. Mėgavomės kiekviena akimirka, tikiuosi, kad visi mėgavosi kartu“, – atsakė bronza pasidabinęs kaunietis.

Allison Reed ir Saulius Ambrulevičius
Allison Reed ir Saulius Ambrulevičius / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.

Tuomet visos trys geriausios Europoje dailiojo čiuožimo poros pasidalijo savo artimiausių savaičių planais.

Čempionai italai – Charlene Guignard ir Marco Fabbri – kitą savaitę turės keletą pasirodymų Šveicarijoje, po kurių skirs laiko poilsiui. Charlene vyks į Prancūziją, kad pasimatytų su šeima, o Marco teigė liksiąs namuose su jų šinšila.

Norėjome sukurti šventę visiems lietuviams.

„Tai nuostabi meilės istorija“, – kalbėdamas apie augintinį prajuokino Europos čempionas, po poilsio pažadėjęs save ir partnerę spausti iki galimybių ribų, kad 100 proc. būtų pasiruošę pasaulio čempionatui.

Šokių ant ledo laisvosios programos apdovanojimai
Šokių ant ledo laisvosios programos apdovanojimai / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.

Sidabrą iškovojusi britų pora taip pat galvoja apie trumpą poilsį.

„Ir gal pamąstysime nusipirkti šinšilą“, – žvilgterėjusi į Marco, šyptelėjo Lilah.

A.Reed liks dar dienai Kaune, kad praleistų šiek tiek laiko su Sauliaus artimaisiais, kuriuos ji pavadino antrąja savo šeima. O tuomet amerikietė vyks už Atlanto aplankyti savo pirmosios šeimos.

„O aš lieku čia, Kaune“, – nusijuokė S.Ambrulevičius.

Allison Reed ir Saulius Ambrulevičius
Allison Reed ir Saulius Ambrulevičius / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.

Po poilsio poros laukia „persigrupavimas“ ir pasiruošimo pasaulio čempionatui etapas.

„O, Dieve, jos pilnutėlės“

Sulaukė prizininkų poros klausimų ir dėl „Žalgirio“ arenos atmosferos. Kaip dažnai tenka čiuožti 11 tūkst. žiūrovų miniai, kurie šaukia palaikymo šūksnius lyg išprotėję?

Allison Reed ir Sauliaus Ambrulevičiaus pasirodymas
Allison Reed ir Sauliaus Ambrulevičiaus pasirodymas / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.

Italas M.Fabbri pajuokavo, kad tikrai ne kasdien tai nutinka. Jei mėgsti fanų dėmesį, o jie su partnere tikrai tą mėgsta, toks gausus palaikymas – papildoma pagalba ir motyvacija. Kai jauti, kad kūne trūksta reikiamos energijos užbaigti programą, publika visuomet jos gali suteikti. Kažkam suklykus, anot čempiono, net nežinai, iš kur ta papildoma energija staiga ima ir atsiranda.

Charlene Guignard ir Marco Fabbri
Charlene Guignard ir Marco Fabbri / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.

„Mums dažnai suteikiama galimybė čiuožti didelėse arenose, bet jos ne visuomet būna pilnos. Kai šiandien pamatėme tribūnas, pasakėme: „O, Dieve, jos pilnutėlės“. Žinojome, kad pasimaitinsime ta skleidžiama energija. Mums patinka linksminti žmones, tad kuo daugiau jų – tuo geriau“, – patikino ir sidabro medalininkė L.Fear.

Lilah Fear ir Lewis Gibson
Lilah Fear ir Lewis Gibson / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.

Saulius pripažino, kad pilnos tribūnos iš pradžių garantuoja papildomą jaudulį, juk tiek daug akių, kurių nenori nuvilti, tad turi atiduoti visą save. Bet tai taip ir ir papildomas energijos pliūpsnis, po kurio užsimanai padaryti daugiau.

Allison Reed ir Sauliaus Ambrulevičiaus pasirodymas
Allison Reed ir Sauliaus Ambrulevičiaus pasirodymas / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.

Sidabro medalininkas, L.Fear partneris Lewisas Gibsonas patikino, kad ir dėl dailiojo čiuožimo išprotėjusioje Japonijoje dažnai būna pilnutėlės arenos, tačiau publika ten – kur kas tylesnė nei čia, Lietuvoje.

„Visi tokie entuziastiškai nusiteikę. Iš tikro girdi triukšmą. Mes taip pat pajutome ir karštį, kai tik įžengėme į areną. Tai kažkas kitokio“, – pagyrų lietuvių fanų miniai negailėjo britas.

Atsakymas, sujaudinęs Allison

Stebint Sauliaus ir Allison poros triumfą, ne tik Lietuvos žurnalistai, bet ir žiūrovai šnabždėjosi apie tai, kur yra Lietuvos Respublikos prezidentas. Sausio 13-oji. 11 tūkst. minia gieda himną istoriniame pirmajame, ir, tikėtina, paskutiniame, Europos dailiojo čiuožimo čempionate Kaune. Arena, kurioje G.Nausėda dažnai apsilanko eilinių krepšinio rungtynių metu, pilnutėlė. Mūsiškiai laimi 17 metų lauktą bronzą. Kur kitur tą vakarą galima būti?

Europos dailiojo čiuožimo čempionatas: šokių ant ledo laisvoji programa
Europos dailiojo čiuožimo čempionatas: šokių ant ledo laisvoji programa / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.

Panašios mintys kilo ir užsienio žurnalistams. Netrukus Lietuvos porai buvo užduotas klausimas apie vykstančią dramą, susijusią su Lietuvos pilietybės A.Reed nesuteikimu ir dėl to negalėjimu varžytis olimpinėse žaidynėse, – galbūt bronzos medalio iškovojimas pastūmės šį užstrigusį reikalą tinkama linkme?

„Mes didžiuojamės savo pasirodymu šiandien. Vienu metu stengiamės galvoti tik apie vieną dalyką. Keliame sau didelius tikslus. Olimpinės žaidynės, žinoma, yra didelis kiekvieno atleto tikslas. Mes galime tik viltis ir tikėtis, kad tai ir mums taps realybe. Iki tol tęsime tai, ką darome. Mūsų karjera – tai bent kelionė. Stengiamės pasidžiaugti kiekviena jos akimirka. Negalime prašyti kažko daugiau. Ši savaitė buvo nuostabi“, – patikino A.Reed.

Tolesnė Sauliaus kalba ją kone pravirkdė. Čiuožėjas teigė, kad nedažnai gyvenime sulauki šanso, galimybės čiuožti su partneriu, kuris tau taip puikiai tinka, su kuriuo gali pasiekti tiek daug.

Allison Reed ir Sauliaus Ambrulevičiaus pasirodymas
Allison Reed ir Sauliaus Ambrulevičiaus pasirodymas / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.

„Tai, kur mes dabar esame, – išsipildžiusi svajonė. Pilietybė yra pilietybė, olimpiada – varžybos, mūsų karjera mums daug reiškia, labai didžiuojuosi mumis“, – teigė S.Ambrulevičius.

Lygis – itin aukštas

Atkreipė žurnalistai dėmesį ir į tai, kad visos medalininkės surinko daugiau nei 200 taškų.

Mes galime tik viltis ir tikėtis, kad tai ir mums taps realybe.

Paprašyti įvertinti Kaune surengto čempionato lygį, geriausi Europos čiuožėjai teigė, kad tas lygis, lyginant su praėjusiais metais, gerokai išaugo. Juk net prasčiausiai varžybose pasirodžiusios poros, kaip teigė aukso medalį su partnere iškovojęs italas M.Fabbri, surinko daugiau taškų. Jaučiamas didžiulis sportininkų tobulėjimas.

„Dailusis čiuožimas Europoje išgyvena puikų etapą. Nuostabi konkurencija, nuostabūs čiuožėjai. Mes privalome būti to dalimi“, – patikino Europos čempionas.

Britė L.Fear tikino, kad absoliučiai visi čiuožėjai šią savaitę Kaune turėjo nuostabių akimirkų, tokių, kurios būtinai daugeliui bus įrašytos į atminties knygas.

A.Reed taip pat pritarė, kad visos dailiojo čiuožimo disciplinos stipriai paaugo, stebėti čiuožėjus, besimėgaujančius čiuožimu, būti tos evoliucijos dalimi, varžytis tarp pačių geriausių, – apdovanojanti ir labai graži patirtis. Ji viliasi, kad tai pritrauks į šį sportą daugiau jaunų žmonių, kurie užsikrės meile dailiajam čiuožimui.

Allison Reed ir Sauliaus Ambrulevičiaus pasirodymas
Allison Reed ir Sauliaus Ambrulevičiaus pasirodymas / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.

Lietuvos pora įkvepia net konkurentus

Prieš prasidedant čempionatui A.Reed ir S.Ambrulevičius prisipažino, kad besiruošdami varžyboms neturėję nei Kalėdų, nei Naujųjų metų šventės. Ar tai reiškia, kad spaudimas jiems laimėti bronzos medalius buvo milžiniškas ir jie privalėjo tai padaryti?

Išgirdusi šį klausimą Lietuvos porą puikiai pažįstanti sidabro medalininkė L.Fear tikino, kad varžymasis su Sauliumi ir Allison, kurio šį sezoną netrūko, jai suteikė begalę džiaugsmo.

„Turėjome kartu gal 3 varžybas. Jei galėtume, pakviestumėme juos ir į savo nacionalines pirmenybes, bet tai atrodytų kiek keistokai, bet esate laukiami bet kada“, – besikreipdama į Allison ir Saulių, visus prajuokino britė.

Allison Reed ir Sauliaus Ambrulevičiaus pasirodymas
Allison Reed ir Sauliaus Ambrulevičiaus pasirodymas / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.

Anot jos, Allison ir Sauliaus darbo etika, užsivedimas įkvepia juos pačius kiekvieną dieną.

„Tai buvo tokia puiki galimybė jų karjeroje. Tikslas buvo akivaizdus. Labai džiaugiamės dėl jų pasiekimo. Kai išgirdome rezultatus, buvo smagu būti kartu toje Allison ir Sauliaus kelionėje“, – gražių žodžių mūsų porai negailėjo laipteliu aukščiau užlipusi Europos vicečempionė.

Vienas vyriausių čempionų

Dėmesio spaudos konferencijos metu skirta ir čempionu tapusio Marco amžiui. Be 5 minučių (gimęs 1988 metų vasario 2 dieną) 36-erių metų sportininkas – vienas vyriausių čiuožėjų dailiojo čiuožimo istorijoje, pasidabinusių aukso medaliu.

„Ačiū, kad priminėte, koks senas esu. Jaučiuosi puikiai. Mano nugara vis dar jauna, – atsakymu visus prajuokino italas. – Mes labai laimingi, kad vis dar esame čia, vis dar varžomės. Ne kiekvienas tokiame amžiuje yra pajėgus varžytis dėl galimų traumų ar dėl to, kad čiuožimas jiems pabodo. Bet tos emocijos, kurias jaučiame čiuoždami, yra tokios pačios, kokios buvo, kai pradėjome tai daryti. Taip ir jaučiuosi: senas, bet laimingas ir jaunas viduje.“

Anot jo, pernai jie jautė daugiau spaudimo, nes privalėjo laimėti auksą, šiemet labiau mėgavosi tuo, ką daro ant ledo.

Žurnalistas iš Prancūzijos atkreipė dėmesį į tai, kad Italija žiba šioje sporto šakoje – Kaune iškovojo net 4 medalius, o 2026 m. žiemos olimpinės žaidynės vyks būtent šioje šalyje. Prognozės italams – daug žadančios, iš sportininkų bus tikimasi labai daug.

„Neturiu paaiškinimo. Puikus momentas Italijai. Nes 15 metų prieš dar neturėjome jokios čiuožėjų poros. Tiek Italijoje, tiek Paryžiuje pastaruoju metu daug į tai investuojama. Gal tai ir atsitiktinumas?“, – paklaustas, kaip tai nutiko, kad Italija dailiajame čiuožime dabar diktuoja madas, atsakė dvejus metus iš eilės Europos čempionu tapęs M.Fabbri.

Šokių ant ledo laisvosios programos apdovanojimai
Šokių ant ledo laisvosios programos apdovanojimai / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.

Svajoja apie maistą ir miegą

Paklausti apie ritualus ir kaip tradiciškai atšvenčia pergales bei medalius, visi šeši medalininkai pirmiausiai paminėjo laiką su šeima. Ir, suprantama, maistą. Daug maisto.

Štai A.Reed tarp savo oficialių pomėgių yra nurodžiusi „vėlyvos nakties picą“, kurią ji žadėjo suvalgyti ir naktį iš šeštadienio į sekmadienį – Kaune turi keletą mėgiamų picerijų.

„Tai – ne ritualas, bet aš visad turiu dopingo kontrolę, – visus vėl prajuokino Marco. – Norisi tylos.“

„Eiti ir susirasti kokio maisto. Ir greičiau. Atšvęsti su komandos nariais“, – šyptelėjo sidabro medalininkė L.Fear.

A.Reed prisipažino svajojanti apie 24 valandas trunkantį miegą, nes savaitė buvo ilga, teko atiduoti daug energijos, tačiau daug jos ir sugrįžo teigiamų emocijų pavidalu.

Pasibaigus spaudos konferencijai, nutįso eilės norinčiųjų nusipaveiksluoti su geriausiais Europos čiuožėjais. Tiesa, vaizdas buvo kiek neįprastas – žmonių būrys prie Lietuvos poros rikiavosi daug kartų didesnis nei prie aukso medalininkų.