Po sekso: elgesys, padėsiantis pagerinti santykius

Bučinys / Fotolia nuotr.
Bučinys / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2015-05-07 21:00
AA

Dažniausiai pasitaikantis scenarijus, kurį mums perša žiniasklaida, gyvenimiški pavyzdžiai ir filmai – moteris po sekso trokšta meiliai susiglaudusi gulėti su savo išrinktuoju, o tas išrinktasis mielai užknarktų it koks katinėlis.

Tačiau ar tikrai taip būna ir realybėje? Sutiksite, kad klišėse kartais būna tiesos, tačiau nemaukime visų moterų ir vyrų ant to paties kurpalio. Tyrimai, atlikti Toronto Mississauga universitete skelbia, kad pagerinti santykius ne taip jau ir sunku – tiesiog po sekso pasiglaustyti išties malonu ir sveika. 

Rezultatai, publikuoti Archives of Sexual Behavior, atskleidžia, kad meilios kalbos, bučiniai, prisilietimai, vienas kito glostymas gali sustiprinti santykius, suteikti didesnį seksualinį malonumą bei pasitenkinimą.

Santykių ir sekso specialistė Kat Van Kirk tikina, kad čia didelį vaidmenį atlieka oksitocinas. Neveltui žmonės jį vadina „meilės ir laimės“ hormonu, o jis išsiskiria būtent tada, kai nevengiame malonių fizinių kontaktų.

Taip pat skaitykite: Intymi erdvė: kada neištikimybė yra neištikimybė

Taigi, jeigu po sekso jūs ir toliau išliekate artimi, tai gali veikti kaip nežodinio, tačiau labai svarbaus emocinio bendravimo forma, padedanti atsipalaiduoti, įveikti psichologinius ir emocinius skausmus. Ir dar vienas svarbus dalykas, kurį pastebi Kat Van Kirk, – artumas po sekso gali „atsipirkti“, kadangi tai turi įtakos ne tik pačiai sekso kokybei, bet ir kiekybei.

Kiek meiliems pasiglaustymams skirti laiko? Užteks vos 15 minučių, kurios bus ne tik meilios ir malonios, bet ir sustiprins jūsų tarpusavio ryšį. 

Tačiau yra vienas BET – ankstesni tyrimai teigia, vyrai po sekso nori miego kaip tik dėl to užplūdusio laimės hormono. Taigi kompromisą rasti būtų be galo įdomu: moteris nori dar pokalbių ir pasiglaustymo, o vyras – miego. Belieka glostyti vyrą miegantį... arba jam glostyti moterį per miegus!