Po skaudžių išgyvenimų Ingrida Toleikytė atšoko vestuves: patikėti meile buvo sudėtinga

Ingrida Toleikytė / Asmeninio albumo ir Andriaus Kundroto nuotr.
Ingrida Toleikytė / Asmeninio albumo ir Andriaus Kundroto nuotr.
Urtė Martusevičiūtė, 15min.lt
Šaltinis: Žmonės
2022-01-17 14:29
AA

Muzikiniu pseudonimu I.T. prisistatanti atlikėja ir dainų kūrėja Ingrida Toleikytė prieš kurį laiką prakalbo apie praeityje patirtą smurtą. Dainininkė neslepia – atsitiesti po sudėtingų išgyvenimų ir iš naujo patikėti meile jai padėjo širdies draugas Tomas Mikalauskas, su kuriuo praėjusių metų vasarą ji atšoko vestuves. „Ši santuoka tikriausiai ir atsirado iš to tikėjimo gražaus pasaulio egzistavimu“, – prisipažino Ingrida.

Viešėdama 15min studijoje, atlikėja Ingrida Toleikytė prisiminė dienas, kai studijavo operinį dainavimą Klaipėdoje, dalyvavo įvairiuose TV projektuose ir turėjo daug svajonių. Tačiau, atsiradus pirmajai šeimai ir kūdikiui, jai teko šiek tiek pristabdyti savo tuometinių tikslų įgyvendinimą ir karjeros užmojus.

„Tai atsitiko natūraliai, visą save atidaviau kūdikiui“, – 15min pasakojo ji, teigdama, jog visa ta pauzė buvo teigiamas jos gyvenimo momentas.

Ingrida Toleikytė / Andriaus Kundroto nuotr.

Vėliau laukė sudėtingesni išgyvenimai ir siaubą keliantis etapas. Ji, kaip pati teigė, patyrė psichologinį ir fizinį smurtą. Visa tai tęsėsi apie ketverius metus, o po to sekė gydymasis – Ingrida ėjo pas psichologus. Dabar praėję jau metai nuo naujo gyvenimo etapo pradžios.

„Teko iš to kapstytis, išsikapsčiau ir etapas baigėsi. Ilgai viską slėpiau, bijojau, buvo gėda, galvojau, kad jei dar kažkam pasakysiu – pabloginsiu situaciją.

Pamenu tą akimirką, kai aš galiausiai garsiai pasakiau, kas vyksta, išsipasakojau artimiesiems. Tada viskas apsivertė – supratau tokį dalyką, kad smurtautojai jaučiasi stiprūs ir dideli tik tada, kai jų auka yra maža ir silpna. Baimė ir silpnumas augina jiems sparnus“, – sakė pašnekovė.

Ingrida Toleikytė / Andriaus Kundroto nuotr.

Patarimas patyrus fizinį smurtą – kreiptis į policiją

I.Toleikytė pataria panašius dalykus išgyvenantiems žmonėms prašyti pagalbos ir kalbėti garsiai, kviesti policiją, kreiptis į įvairiausius centrus. Pagalbos, kaip ji sako, yra, reikia tik pasidomėti, o kai nustoji jų bijoti – bijoti ima jie.

„Kai patiriate fizinį smurtą – būtinai skambinkite policijai. Negalvokit, kad ateis ir pamatys mėlynes. Nesvarbu. Ateis diena, kai jums reikės viską įrodyti. Tada pirmasis klausimas bus – ar jūs kvietėte policiją? Aš nekviečiau, todėl mano kelias buvo ilgesnis ir sudėtingesnis.

Aš apie tai kalbu drąsiai, nes tikiu, kad galiu padėti kitiems. Tikiu, jog išgyvename tam tikrus dalykus ne be reikalo – o, kad galėtume pagelbėti. Nieko gyvenime nebūna šiaip sau – gali kristi ant žemės ir klausti, kodėl man, tačiau neverta, nes viską Visata sudėlioja taip, kaip reikia“, – 15min kalbėjo atlikėja.

Ingrida Toleikytė/Asmeninio archyvo nuotr.

Įtikėjus laime, atsirado ir meilė

Vis dėlto sudėtingas etapas liko praeityje, davė daug pamokų, bet dabar, kaip pati Ingrida teigia, ji pagaliau tapo savimi – praeitų metų liepos mėnesį ištekėjo, šiuo metu augina sūnų Žaką ir turi dvi podukras bei mylimą ir mylintį vyrą.

„Ši santuoka tikriausiai ir atsirado iš to tikėjimo gražaus pasaulio egzistavimu. Buvo gyvenime sunkus momentas, kai galvojau, kad visi turi paslapčių ir visi blogai gyvena, tik nesako. Pradėjusi vaikščioti pas psichologus supratau, kad tai yra nenormalu ir taip visi žmonės negyvena.

Įtikėjau į tą laimę, meilę, pagarbą ir laisvę ir su ta intencija ieškojau vyro, kuris leistų būti savimi ir sakytų, kad aš esu nuostabi, kokia esu, ir man nereikia keistis. Man pasisekė, kad šiuo metu turiu tokį vyrą“, – šypsojosi moteris.

Ingrida Toleikytė/Asmeninio archyvo nuotr.

Ingrida pridėjo, kad kartais būna, jog po sunkių išgyvenimų žmogus neleidžia sau patirti laimės ir yra įtarus, kai kas nors su juo pasielgia gerai: „Buvau pripratusi, kad įvykus kažkam gero, būtinai turi nutikti kas nors blogo. Meilė, pagarba ir leidimas išjausti, ką jauti, dabar yra svarbiausi dalykai.“

Atlikėja 15min papasakojo ir apie santykį su savo ir buvusio draugo sūnumi Žaku: „Sūnus yra didžiausia dovana mano gyvenime, jis mane labai myli ir sako, kad esu nuostabi, graži. Šiandien pasidažiau – jis mane pagyrė.“