Po sunkios ligos mirė rašytojas Liudvikas Jakimavičius

Liudvikas Jakimavičius / Tomo Urbelionio nuotr.
Liudvikas Jakimavičius / Tomo Urbelionio nuotr.
Šaltinis: BNS, Žmonės.lt
2022-08-01 20:57
AA

Pirmadienį po kovos su onkologine liga mirė poetas, dramaturgas ir literatūros kritikas Liudvikas Jakimavičius. Po dvidešimt dienų jis būtų šventęs 63-ejų metų sukaktį.

Apie Liudviko Jakimavičiaus mirtį pirmadienį feisbuke pranešė poetas Antanas A.Jonynas.

„Nebėra Liudviko“, – apie kolegos netektį pranešė jis.

Prieš dvi savaites – liepos viduryje – šių metų „Poezijos pavasario“ laureatas L.Jakimavičius feisbuke pasidalijo atviru įrašu apie jį užklupusią ligą.

„Labai įdomus dalykas tas vėžys. Jis dovanoja man labai gerą ir tikrą dovaną – laiką ir galimybę susigaudyti gyvenime“, – kalbėjo L.Jakimavičius.

Kuliuose, Plungės rajone gimęs rašytojas 1985 metais baigė lietuvių kalbą ir literatūrą Vilniaus universitete, 1991 metais – Lietuvos muzikos akademijos scenaristų kursus.

1988–1998 metais jis dirbo „Šėpos“ teatre, kultūros mėnraščių „Sietynas“, „Metai“ redakcijose.

Poetas ir dramaturgas L.Jakimavičius pastebi, kad mes visi esame įpratę į daugelį klausimų atsakyti tik „taip“ arba „ne“. / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Po to L.Jakimavičius dirbo „7 meno dienų“ redakcijoje, prodiuserių firmose, Baltijos TV scenaristu bei režisieriumi, dar vėliau – „Literatūros ir meno“ redakcijoje.

L.Jakimavičius yra parašęs pjesių, literatūros kritikos straipsnių, publicistikos. Jo poezijos yra įtraukta į almanachus „Poezijos pavasaris“, „Poetinis Druskininkų ruduo“, rinktines, antologijas.

Apie rašytoją 2007 metais Vytautas V.Landsbergis sukūrė filmą „Liudvikas“.

Fotogalerija:

Liudvikas Jakimavičius (6 nuotr.)