Po sunkios ligos mirė rašytojas Liudvikas Jakimavičius

Liudvikas Jakimavičius / Tomo Urbelionio nuotr.
Šaltinis: BNS, Žmonės.lt
AA

Pirmadienį po kovos su onkologine liga mirė poetas, dramaturgas ir literatūros kritikas Liudvikas Jakimavičius. Po dvidešimt dienų jis būtų šventęs 63-ejų metų sukaktį.

Apie Liudviko Jakimavičiaus mirtį pirmadienį feisbuke pranešė poetas Antanas A.Jonynas.

„Nebėra Liudviko“, – apie kolegos netektį pranešė jis.

Prieš dvi savaites – liepos viduryje – šių metų „Poezijos pavasario“ laureatas L.Jakimavičius feisbuke pasidalijo atviru įrašu apie jį užklupusią ligą.

„Labai įdomus dalykas tas vėžys. Jis dovanoja man labai gerą ir tikrą dovaną – laiką ir galimybę susigaudyti gyvenime“, – kalbėjo L.Jakimavičius.

Labai įdomus dalykas tas vėžys. Jis dovanoja man labai gerą ir tikrą dovaną - laiką ir galimybę susigaudyti gyvenime.

Posted by Liudvikas Jakimavičius on 2022 m. liepos 16 d., šeštadienis

Kuliuose, Plungės rajone gimęs rašytojas 1985 metais baigė lietuvių kalbą ir literatūrą Vilniaus universitete, 1991 metais – Lietuvos muzikos akademijos scenaristų kursus.

1988–1998 metais jis dirbo „Šėpos“ teatre, kultūros mėnraščių „Sietynas“, „Metai“ redakcijose.

Poetas ir dramaturgas L.Jakimavičius pastebi, kad mes visi esame įpratę į daugelį klausimų atsakyti tik „taip“ arba „ne“. / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Po to L.Jakimavičius dirbo „7 meno dienų“ redakcijoje, prodiuserių firmose, Baltijos TV scenaristu bei režisieriumi, dar vėliau – „Literatūros ir meno“ redakcijoje.

L.Jakimavičius yra parašęs pjesių, literatūros kritikos straipsnių, publicistikos. Jo poezijos yra įtraukta į almanachus „Poezijos pavasaris“, „Poetinis Druskininkų ruduo“, rinktines, antologijas.

Apie rašytoją 2007 metais Vytautas V.Landsbergis sukūrė filmą „Liudvikas“.

Fotogalerija:

Liudvikas Jakimavičius (6 nuotr.)
Skaitykite daugiau