Po tarptautinius festivalius keliaujantį Giedrės Beinoriūtės filmą „Kvėpavimas į marmurą” jau galima žiūrėti internetu

Kadras iš filmo „Kvėpavimas į marmurą“ filmavimo aikštelės / Mato Astrausko nuotr.
Kadras iš filmo „Kvėpavimas į marmurą“ filmavimo aikštelės / Mato Astrausko nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2018-11-08 10:42
AA

Šių metų tarptautiniame festivalyje „Kino pavasaris“ startavęs vaidybinis Giedrės Beinoriūtės filmas, jau įtrauktas į dvidešimties tarptautinių festivalių programas. Vos grįžusi iš svarbiausio Azijos kino festivalio Busane, režisierė tęsia turą po Europos miestus, kur filmas dalyvauja konkursinėse ir specialiose geriausių metų filmų programose, o filmo dar nemačiusiems Lietuvos žiūrovams jau prieinamas visoje Lietuvoje filmų platformoje „ŽMONĖS Cinema“.

Keliaudamas po festivalius, ne tik geriau pažįsti savo filmą, bet ir pasaulį apskritai. Iš klausimų, kuriuos žiūrovai užduoda, iš to, kaip jie eina į kiną, į ką kreipia dėmesį, organizuodami festivalį, gali daug sužinoti apie tos šalies kultūrą. Pavyzdžiui, Izraelyje man paliko didelį įspūdį, tai kad į kiną einama šeimomis – senoliai su lazdutėmis, jų vaikai, anūkai ateina praleisti laiko kartu. Pažiūrėję filmą, jį aptaria, gurkšnodami kavą. Tai labai įkvepia. Tai liudija dėmesį tiek kultūrai, tiek šeimai. Pietų Korėjoje sutiktas niujorkietis režisierius išgirdęs filmo istoriją, netikėtai pasidalina savo patirtimi, kad be dar trijų biologinių brolių ir seserų jis turi tris įvaikintus. Kalbamės apie iššūkius, tekusius tėvams. Anykščiuose, Vilniuje prieina žmonės, turintys įvaikinimo patirties, dėkoja už filmą, pasakoja savas istorijas, nuo kurių jau aš pati keičiuosi. Man patinka procesai, kuriuos filmas iššaukia. Todėl dar labiau norisi, kad jį pamatytų kuo daugiau žmonių“, – įspūdžiais dalinosi filmo režisierė Giedrė Beinoriūtė.

Vos tik grįžus iš Pietų Korėjos režisierė Giedrė Beinoriūtė išskubėjo į Liuksemburgą, kur susitiko su tarptautinio filmų festivalio ,„CinEast“ žiūrovais, o spalio 26 dieną įvyko filmo komandai svarbus rodymas Rygos tarptautinio filmų festivalio konkursinėje programoje. Šiame seanse dalyvavo filmo komanda iš Latvijos. Tarp jų – Latvijos nacionaliniuose kino apdovanojimuose už specialiai filmui sukurtą muziką nominuotas kompozitorius Vestards Šimkus.

Dar turtingesnis kelionėmis lapkričio mėnuo, per kurį filmas „Kvėpavimas į marmurą“ parodytas net trijuose Vokietijos miestuose – Liubeke, Kotbuse ir Berlyne. Taip pat atstovaus Lietuvą ypatingą dėmesį operatorių darbui skiriančiam tarptautiniam Lenkijos kino festivaliui „Camerimage“, pasieks Minske vykstančio festivalio „Listapad“ žiūrovus, jau antrą kartą apsilankys Nyderlanduose, šį kartą festivalyje „Noordelijk Film Festival“. O lapkričio keliones vainikuos jau trečias A klasės festivalis filmo kelionėje – „Kvėpavimas į marmurą“ atrinktas į tarptautinio Talino kino festivalio „Black Nights“ Baltijos šalių konkursą.

Internetinėje platformoje „ŽMONĖS Cinema“. prieinamą filmą dar vis galima pamatyti Vilniuje, kino teatruose ,,Skalvija” ir ,,Pasaka”, o lapkričio mėnesį filmo kūrėjai susitiks su Šilutės, Druskininkų ir Visagino žiūrovais.

Filmas Kvėpavimas į marmurą“ pasakoja vienos šeimos istoriją. Izabelė, Liudas ir epilepsija sergantis jų sūnus Gailius gyvena kaimo sodyboje. Izabelei pavyksta įtikinti vyrą, kad jie turėtų įsivaikinti vaikų namuose augantį, užsispyrusį ir paslaptingą šešiametį Ilją. Nuo tos akimirkos šeimos gyvenimas pradeda keistis…

Filmo gamybą dalinai finansavo Lietuvos kino centras.

Kompozitoriaus ir pianisto Vestards Šimkus sukurta ir atliekama pagrindinė filmo muzikinė kompozicija: