Po teismo posėdžio dėl namo statybos peripetijų Egidijus Dragūnas susigraudino

Egidijaus Dragūno bylos posėdis / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Egidijaus Dragūno bylos posėdis / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
A
A

Dainininkas Egidijus Dragūnas turėtų nugriauti savo statomą namą Vilniuje. Toks Valstybinės teritorijų planavimo ir statybų inspekcijos (VTPSI) prašymas Vilniaus miesto apylinkės teismui. Šiuo metu jis apskųstas Vilniaus apygardos teismui.

Trečiadienį įvyko dar vienas teismo posėdis, kuriame buvo nagrinėjama situacija dėl pažeidimo, susijusio su šia istorija: neva Egidijus Dragūnas laiku nesustabdė statybų. Dainininkas savo socialinėje paskyroje paskelbė laukiantis žurnalistų teisme. Pats jis atvyko taip pat – su advokatu Kęstučiu Jokimu.

Per anstolius iš atlikėjo reikalaujama mokėti baudą – 300 eurų už vieną dieną. Termino pradžia – 2017 m. rugsėjo 7 d.

Egidijaus Dragūno bylos posėdis
Egidijaus Dragūno bylos posėdis / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Cirko, kokio paprastai tikimasi iš garsaus atlikėjo, nebuvo. Egidijus Dragūnas-Selas elgėsi pabrėžtinai santūriai bei mandagiai tiek žurnalistų akivaizdoje, tiek teismo posėdžio metu.

Šio posėdžio esmė – galimas nesusikalbėjimas tarp Egidijaus Dragūno ir Valstybinės teritorijų planavimo ir statybų inspekcijos (VTPSI) atstovų. Pastarieji leido konservuoti dalį statomo namo, net patarė parašyti prašymą. Taip Egidijus ir padarė prie jų akių praėjusių metų gegužės mėnesį. Tačiau Inspekcijos atstovams vėliau pasirodė, kad atlikėjas ne konservuoja, o toliau savavališkai tęsia statybų darbus ir kreipėsi į antstolius. Apšiltinimo vatą jis uždengė plokštėmis – Inspekcijos atstovai nenurodė, kokiomis konkrečiai medžiagomis konservuoti teisme aptariamą namo dalį.

Posėdžio metu advokatas Kęstutis Jokimas teigė, kad jo klientas nepažeidė Statybos inspekcijos įpareigojimo – byloje nėra duomenų, kokius darbus jis neleistinai vykdė. Todėl antstolio reikalavimas nepagrįstas.

Daugiau nei valandą vykusio teismo posėdžio reziumė: namo statyba ar konservavimas – šio rebuso sprendimą teismas turėtų paskelbti vasario mėnesį.

„Jei būčiau žinojęs, kad Lietuvoje taip sudėtinga pasistatyti namą, niekada gyvenime nebūčiau to daręs“, – teisėjai suteikus žodį, kalbėjo Egidijus Dragūnas.

Už 19 arų sklypą jis sumokėjo apie vieną milijoną litų.

Jis pasirengęs prisiimti atsakomybę, sumokėti baudą, jei tik teismo metu bus įrodyta jo kaltė. Kol kas jį jaudina iš viso su jo statomu namu susijusi neteisybė, stulbina antstolio skirta 300 eurų suma už dieną. Vyras stebėjosi, kad Statybų inspekcija, sekanti jo statybų istoriją, nors jos atstovai fiziškai lankosi statybvietėje, laiku neįspėjo dėl galimų pažeidimų. Egidijus Dragūnas sakė nelabai suprantąs net savo advokatų kalbos, išskyrus tai, kiek turi mokėti už paslaugas, kaip nesuprastų ir chirurgo, operuojančio širdį. Jis – dainininkas, sumanęs statytis namą ir pasitikėjęs institucijų bei statybos kompanijų sprendimais, pasiūlymais.

„Gerbiamas teisme, inspekcija, nieko nedariau piktybiškai. Patys Inspekcijos atstovai patarė, ką turiu padaryti dėl konservavimo darbų – tą ir padariau, jei suklydau – labai atsiprašau“, – sakė Egidijus Dragūnas.

Nusipirkęs sklypą Egidijus Dragūnas gavo Statybų leidimą 2015 m. – jį išdavė Vilniaus miesto savivaldybė, remdamasi Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcijos suderintu planu. Gavęs reikiamus leidimus atlikėjas pradėjo statybų darbus, kartą atvyko Valstybinės teritorijų planavimo ir statybų inspekcijos atstovai. Šie nusprendė, kad namas per didelis – trečiadienį Egidijus Dragūnas minėjo, kad jam leista statyti 37 kvadratinių metrų namą. Be to, būstas statomas per arti šlaito.

Svarbiausia – Vilniaus miesto savivaldybė leidimą statyboms išdavė neteisėtai. Statybų inspekcija reikalauja pradėtą statyti namą nugriauti. Tai gali padaryti pats užsakovas arba Statybų inspekcija, bet už užsakovo lėšas. Šiuo metu laukiama Vilniaus apygardos teismo sprendimo.

Po teismo posėdžio su žurnalistais kalbėjęs Egidijus Dragūnas išsakė nuoskaudą dėl valdžios darbo. Jis neatsistebi, kad Seimo nariai vienas kitam inicijuoja apkaltas, tačiau nepasirūpina tuo, kad galbūt reikia keisti kai kuriuos įstatymus.

„Tai impotencija, – sakė atlikėjas, o žmonių kankinimą neva nelogiškais įvairių instancijų sprendimais pavadino genocidu.

Egidijus išsakė mintį, kad jei galėtų grįžti atgal į laiką, kai pirko sklypą iš „deputatės Rutkelytės, žinančios įstatymus...“ galbūt elgtųsi kitaip. Jam galvoje netelpa, kad turėdamas 19 arų sklypą gali statytis tik 37 kvadratinių metrų namą. (Aplinkos ministerijos komisija yra nustačiusi, kad namo tūris padidintas beveik 16 kartų. Saugomų teritorijų įstatymu nustatyta, kad draudžiama statyti statinius arčiau nei 50 metrų nuo šlaito viršutinės ir apatinės briaunos. Egidijaus Dragūno namo atstumas iki šlaito yra 11,44 metro.)

„Ar yra logikos? – retoriškai klausė dainininkas. – Taip, mano sklypas – ant skardžio ir ten nėra kitos vietos namui statyti. Visas Monakas, Los Andželas ant skardžio pastatyti... Mes namus turime statyti tik ant šiukšlynų ir mokėti švedams paskolas 40 metų už 40 kvadratinių metrų būstą? Gal atėjo laikas kai kam dirbti savo darbą, o ne kankinti žmones“.

Jam keista, kad iki šiol į problemų dėl namų statybos verpetą – ne vieną jau net įrengtą teko nugriauti, panašių reikalų turėjo ir krepšinio legenda Arvydas Sabonis, – neįsikišo politikai, partijos ir nesiėmė tobulinti įstatymų.

Paklaustas apie iki šiandien patirtus nuostolius, Egidijus Dragūnas sakė patyręs jų daugybę – tiek materialinių, tiek moralinių.

„Aš sąžiningai užsidirbau pinigus ir sąžiningai statausi tą namą“, – sakė vyras.

O jei palankiai baigtųsi jo namo statybų istorija – ar dar turės ūpo ten gyventi šalies garsenybė?

Išgirdęs šį klausimą Egidijus pritilo ir jo akyse susitvenkė ašaros.

„Man net graudu darosi... Mano svajonės buvo kitokios... Tikrai nesiruošiu niekur bėgti, noriu gyventi gražiuose namuose ir dėsiu visas jėgas, kad tai įvyktų. Ir – kad sveiko proto būtų pakankamai mūsų šalyje“.