Po „X Faktoriaus“ – pauzė: Paulius Jonikas vietoj mikrofono į rankas paėmė kamerą

Paulius Jonikas/ „Nakutis Photography“ ir Justinos Butkutės nuotr.
Paulius Jonikas/ „Nakutis Photography“ ir Justinos Butkutės nuotr.
Monika Urbonaitė
Šaltinis: Žmonės
2019-08-21 14:00
AA

Muzikiniame projekte „X Faktorius“ savo charizma bei talentu žiūrovus žavėjusio atlikėjo Pauliaus Joniko gyvenime laiko dainavimui dabar beveik nebelieka, tačiau jis toliau sėkmingai realizuoja save ne tik muzikos, bet ir kitose kūrybos srityse. Naujausią Pauliaus darbą drauge su Lietuvos roko veteranais „Rebelheart“ visi galės išvysti visai netrukus – vyras prisidėjo prie naujausio jų vaizdo klipo „Tik sapnai“ kūrimo.

Nors Paulius Jonikas talentų šou žiūrovus žavėjo savo energingais pasirodymais ir sodriu balsu, po „X Faktoriaus“ jis muzikanto karjerą trumpam sustabdė. Ir visai nereikia liūdėti, jog Pauliaus „trumpam“ užsitęsė, mat, anksčiau baigęs Naujųjų medijų meno studijas Vytauto Didžiojo Universitete, vyras nusprendė kurti vaizdo klipus, filmus, dirbti su kūrybingais žmonėmis ir taip atrado vidinį pasitenkinimą.

Paulius tikina, kad dainavimo su jo dabartiniu darbu palyginti negali. „Laibai skirtingi šie dalykai“, – neslepia. Tačiau jis visuomet eina koja kojon su muzika, todėl buvęs „Thundertale“ choristas, grupės „Wild Reasons“ vokalistas, o dabar ir „pats sau bosas“ džiaugiasi netrukus galėsiantis visiems pristatyti savo darbą su rokeriais „Rebelheart“. Anksčiau jų keliai prasilenkdavo, bet vieną dieną nutiko taip, kaip nutiko – rugpjūčio 28 d., po 15 metų, su nauju darbu sugrįžtanti grupė kaip reikiant padirbėjo su perspektyviu kūrėju. Gimė naujas vaizdo klipas. Anot Pauliaus, jokių nesutarimų tarp jaunesnės ir vyresnės kartos nebuvo. Panaši vizija suvienijo vyrus, gyvenančius ir jaučiančius roko muziką. 

Pauliau, kuo konkrečiai šiuo metu užsiimi? Tik filmuoji ar ir generuoji idėjas?

Kol kas dirbu tik su video projektais, tai – kupinas kūrybos darbas. Pradedant nuo idėjų gvildenimo, baigiant jų realizavimu – filmavimu ir montavimu. Dažnai su kolegomis, kitais videografais ir fotografais, juokaujame, jog šis darbas yra tiesiog gyvenimo būdas, nes pats nesupranti, kada jį pradedi, kada baigi, o tiksliau sakant – gyveni tuo ir realiai mažai kam kitkam lieka laisvo laiko. 

Kokio žanro muzika tave patį vilioja labiausiai? Nuo savo pomėgių ir asmeninės nuomonės lengva atsiriboti dirbant?

Muzikai anksčiau skirdavau galybę laiko. Net dešimtmetį esu atidavęs roko muzikai. Turėjau tris grupes, kuriose dainavau bei kūriau žodžius. Tad būtent roko muzika, manau, visada užims mano širdyje svarbią vietą. Žinoma, niekada neužsidarau sienų, mano klausomos muzikos „playliste“ galima rasti nuo graikiško sirtakio iki elektronikos ar operos arijų. Manau, yra svarbu turėti platų požiūrį ir įžvelgti, kas „kabina“ žmones ne tik skirtingose muzikos žanruose, bet ir apskritai visoje kūryboje.  

Paulius Jonikas/„Photographer BRETA“ nuotr.

Jei priimdamas tam tikrą kūrybinį sprendimą dvejoji, kieno pirmiausia nuomonės pasiteirauji?

Jei dėl galutinio sprendimo, ką ir kaip filmuoti, dvejoju, dažniausiai įsidedu jį į „kvailų idėjų stiklainiuką“. Kadangi projektuose, su kuriais aš dažniausiai dirbu, visa atsakomybė vienaip ar kitaip krenta ant mano pečių, tai bent idėja noriu tikėti 100% ir būti motyvuotas ją įgyvendinti. Tad sėdžiu ir generuoju jas, kol šauna tokios mintys, kuriomis ne tik nedvejoju, bet ir be galo pats noriu įgyvendinti.

Nuo savo asmeninės nuomonės atsiriboti man sunku ir tą darau tik klientui kategoriškai užprotestavus. Tačiau tokių atvejų pasitaiko be galo retai, vien dėl to, kad, pavyzdžiui, kuriant muzikinius klipus, įsiklausau į atlikėją, jo ar jos stilių, kūrybą – padarau „namų darbus“ ir generuoju idėjas per tokią perspektyvą.

Kiek laiko truko grupės „Rebelheart“ vaizdo klipo montavimo ir filmavimo darbai?

Klipo filmavimas truko keletą dienų, o pats klipas išvys dienos šviesą jau rugpjūčio mėnesio pabaigoje.

Kuomet su grupe „Rebelheart“ susitikome pirmą kartą, jie jau turėjo konkrečią vaizdo klipo ant pastato stogo viziją. Greitai sutapo ir mūsų idėjos bei mintys dėl to, koks šis klipas turėtų būti. Manau, kad, roko grupės performansas ant pastato stogo yra ganėtinai ikoniškas įvaizdis. Tokius pasirodymus yra dariusios grupės „The Beatles“, „U2“, „Red Hot Chilli Peppers“. Grupė „Rebel Heart“ Lietuvos muzikos padangėse puikiai dera prie tokių pasaulinių grandų.

„Rebelheart“ vaizdo klipo filmavimo užkulisiai (9 nuotr.)
+3