Policija skyrė 3 tūkst. eurų baudą SEL koncerto organizatorei

SEL koncerto akimirkos / Socialinių tinklų nuotr.
SEL koncerto akimirkos / Socialinių tinklų nuotr.
BNS
Šaltinis: BNS
2022-02-22 11:08
AA

Dėl koronaviruso pandemijos valdymo priemonių pažeidimų gruodį „Žalgirio“ arenoje vykusio SEL koncerto organizatorei Kauno policija skyrė 3 tūkst. eurų baudą.

Pareigūnai tyrimą pradėjo sulaukę skundų, jog daugybė renginio dalyvių nedėvėjo kaukių, nesilaikė saugaus atstumo.

„Įvertinus viską, buvo nustatyta, kad pažeistas Administracinių nusižengimų kodekso straipsnis, jo reikalavimai“, – BNS antradienį sakė Kauno apskrities policijos atstovė Odeta Vaitkevičienė.

Kauno apskrities policija nutarimą skirti baudą priėmė vasario 10 dieną, jis nėra įsiteisėjęs, nes per 20 dienų gali būti apskųstas teismui. 

Viešai skelbta, kad renginį organizavo bendrovė „Idėjų logistika“. Policijos atstovė nubaustos įmonės pavadinimo neįvardija.

Administracinių nusižengimų kodekso 526 straipsnio 3 dalis numato atsakomybę už civilinės saugos įstatymo ir kitų civilinę saugą reglamentuojančių teisės aktų nevykdymą ar pažeidimą.

Koncerto organizatorei grėsė nuo 1,5 iki 6 tūkst. eurų bauda.

Netrukus po koncerto policija sulaukė mažiausiai penkių pranešimų dėl pandemijos valdymo reikalavimų nesilaikymo. Policija iš pradžių tikslino aplinkybes, paskui pradėjo tyrimą.

Policija aiškinosi ir daugiau COVID-19 pandemijos valdymo priemonių nepaisymo atvejų.

Vilniaus apskrities policijos policijos atstovė Julija Samorokovskaja BNS yra sakiusi, kad policija surašė penkis administracinių nusižengimų protokolus dėl lapkritį Valdovų rūmuose vykusiame renginyje padarytų pažeidimų.

Iš viešai paskelbtų nuotraukų buvo matyti, kad nemažai renginio dalyvių nedėvėjo kaukių. Šis renginys buvo skirtas lėšoms kovai su krūties vėžiu rinkti.

Pasak policijos atstovės, tarp nubaustųjų buvo ir renginio organizatoriai.

Kauno policija taip pat atlieka tyrimą dėl respiratorių nedėvėjimo per Kauno – Europos kultūros sostinės renginį „Žalgirio“ arenoje.

Administracinės teisenos procedūra pradėta dėl sausio 22-osios renginio „Žalgirio“ arenos amfiteatre, prieš pat oficialų Kauno – Europos kultūros sostinės (KEKS) atidarymo renginį.

Šioje byloje sprendimai nėra priimti.