Policijos reidas populiariame „Yaga“ festivalyje: aptikta narkotinių medžiagų

 „Yaga Gathering“
„Yaga Gathering“
Šaltinis: 15min
2023-07-15 14:48
AA

Penktadienį Varėnos rajone esančiame Kukiškių kaime pareigūnai tikrino automobilius – įtariama, kad penki asmenys su savimi turėjo narkotinių medžiagų. Vos už keletos kilometrų šį savaitgalį vyksta populiarus jaunimo festivalis „Yaga Gathering“, kurio dalyviai, anot policijos pareigūnų, neretai su savimi turi narkotinių medžiagų, prie vairo sėda apsvaigę.

Praėjusį ketvirtadienį Dzūkijos miškuose prasidėjo penkias dienas trunkantis festivalis „Yaga Gathering“. Policija teigia, kad penktadienį surengus reidą, renginio prieigose rasta narkotikų, sulaikyti juos turėję jaunuoliai.

Liepos 14 d. apie 13 val. 30 min. Varėnos r. Matuizų sen. Kukiškių k., patikrinimui sustabdytas automobilis „BMW“, kurio keleivis (gim. 1987 m.), su savimi turėjo maišelį su augalinės kilmės medžiaga, įtariama, narkotine ar psichotropine medžiaga.

Vos po pusvalandžio toje pačioje vietoje patikrinimui sustabdytas automobilis „Chevrolet“, jo keleivė (gim. 1992 m.), su savimi turėjo tris maišelius su, įtariama, sintetinės kilmės, biria narkotine ar psichotropine medžiaga. Taip pat sustabdytas automobilis „TOYOTA AURIS“, kurio keleivis (gim. 2002 m.), turėjo maišelį su augalinės kilmės, įtariama, narkotine ar psichotropine medžiaga „žole“ ir šešis folijos ritinėlius su galimai narkotine ar psichotropine medžiaga „grybais“.

Per kratas sulaikyta narkotinių medžiagų / Klaipėdos apskrities VPK nuotr.

Po pietų apie 16 val. toje pačioje vietoje patikrinimui sustabdyti du automobiliai „BMW“. Vieno vairuotoja (gim. 1992 m.), su savimi turėjo suktinę ir tris plastiko pakuotes, su įtariama, augalinės kilmės narkotine ar psichotropine medžiaga, taip pat dvi tabletes, galimai psichiką veikiančių tablečių.

Kito „BMW“ keleivė (gim. 1995 m.), maišelyje turėjo augalinės kilmės, įtariama, narkotinės ar psichotropinės medžiagos – „žolės“. Įtariamoji sulaikyta patalpinta į Alytaus ilgalaikio sulaikymo patalpą.

Kasmet narkotinės medžiagos ir vairavimas apsvaigus

Festivalis „Yaga Gathering“ šiais metais Lietuvoje vyksta jau dvidešimtą kartą, Alytaus apskrities policijos atstovai teigia, kad narkotikai yra kasmetinė šio festivalio problema. Dalyviai vartoja, platina, o dar kiti – apsvaigę vairuoja.

Bylos įkalčiai / Vilniaus VPK nuotr.

„Ne pirmus metus vykstantis festivalis Varėnos rajone sulaukia ne tik didelio visuomenės, bet ir policijos susidomėjimo.

Žinodami, kad festivalio dalyviai neretai su savimi turi draudžiamų preparatų, prie vairo gali sėsti apsvaigę, Varėnos rajono pareigūnai pajėgas sutelkia festivalio vietos prieigose. Siekia užtikrinti viešąjį saugumą, bei užkardyti teisės pažeidimus“, –15min sakė Alytaus apskrities policijos atstovė Kristina Janulevičienė.