Policininkas, aktorius Karolis Sakalauskas – ligoninėje, atskleidė, kas nutiko: „Aš kentėjau“

Karolis Sakalauskas / Asmeninio archyvo nuotr.
Karolis Sakalauskas / Asmeninio archyvo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2023-08-26 09:05
AA

Anksčiau dirbęs ugniagesiu gelbėtoju naru, vėliau tapęs policininku, aktorius Karolis Sakalauskas skundžiasi sveikatos problemomis, kurias tenka spręsti ligoninėje. „Daktarėli, daktarėli... Su kojelėm man blogai!“ – rašė jis socialiniuose tinkluose, o platesne istorija pasidalijo su portalu Žmonės.lt.

Karolis Sakalauskas išgyvena nelengvą laikotarpį. Šiuo metu turi problemų su kojomis ir gydosi ligoninėje. Portalui Žmonės.lt jis atskleidė, kad tai yra nelengvos tarnybos pasekmės.

„Kaip žinia, turime daug visokiausių darbų, sulaikymų, pasipriešinimų, susidūrimo su agresyviais žmonėmis. Metų bėgyje turėjome didelį sulaikymą Vilniaus rajone – psichikos sutrikimų turintis asmuo grasino mus nužudyti, susprogdinti namą, buvo atsukęs dujų balioną.

Iš pradžių ten buvo nuvykę du pareigūnai, bandė pasikalbėti, tačiau žmogus laikė plaktuką, atsuko dujų balioną, sakė „jei ateisit arčiau, susprogdinsiu namą“. Tada iškvietė mus, specialios parengties skyriaus pareigūnus“, – istoriją portalui Žmonės.lt pradėjo Karolis.

Karolis Sakalauskas / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Kaip teigė, jiems atvažiavus buvo priimtas sprendimas šturmuoti namą.

„Bandėme su žmogumi užmegzti dialogą, įkalbėti padėti kirvį ir plaktuką, tačiau žmogus kategoriškai atsisakė bendrauti. Jis turi didelę psichikos negalią ir dėl to, kad negėrė vaistų, jam buvo stiprus pablogėjimas. Gerai, kad tėvai jau buvo išėję į lauką, o namuose užsibarikadavęs tik jis vienas.

Į mus mėtė įvairiausius daiktus – indus, šaukštus, puodelius, lėkštutes, jie dužo, atsitrenkdami į mūsų šalmus. Metė mikrobangų krosnelę, puodą su sriuba. Buvo priimtas sprendimas panaudoti šautuvą su smėlio užpildo užtaisu. Jam buvo pataikyta į pilvą, bet jis, kadangi yra psichikos ligonis, niekaip į tai nesureagavo“, – portalui Žmonės.lt tęsė jis.

Karolis Sakalauskas / Vidmanto Balkūno / 15min nuotr.

Vėliau nutiko baisus dalykas – nestabilus žmogus, pribėgęs prie į jį šovusio Karolio kolegos, perkirto su kirviu jo rankos, kurioje laikė ginklą, pirštą.

„Kolega sukniubo. Mūsų buvo keturi. Kitam kolegai jis trenkė su kirviu ar plaktuku per koją, jam trūko pėdos raiščiai.

Aš jį stvėriau, susistumdėme, kritome. Aš kritau ant kelio, susimušiau nugarą, išvažiavome į Lazdynų ligoninę, į priimamąjį, kur buvo suteikta pirmoji pagalba.

Jau tada skundžiausi dešinio kelio skausmu, kuris vis didėjo, aš kentėjau. Vos galėjau paeiti. Vadai sakė, kad turiu kreiptis į gydytojus, nes kitaip jau nebus“, – tikino K.Sakalauskas.

Karoliui buvo atliktas abiejų kojų magnetinis rezonansas, po kurio paaiškėjo, kad situacija yra labai bloga.

„Mano kelio sąnarys yra ar traumuotas, ar susidėvėjęs, ateityje bus reikalinga transplantacija. Bet kol kas toliau kentėsiu skausmus ir bandysiu su tuo gyventi. Nes nenoriu kas 10 metų daryti operacijos.

Gegužės 3 dieną buvo atlikta dešinio kelio priekinio ir galinio rago menisko plyšio operacija, kuris buvo taip išplyšęs, išsitaškęs kad nebuvo įmanoma jo paprastai sutaisyti. Daktaras sudėtingai siuvo, darė labai didelį ir juodą darbą.

Dabar sustiprėjau, atlikau reabilitaciją. Skauda dešinę koją, bet ne ką mažiau ir kairę. Vaikštau, gyvenu įprastą gyvenimą, važiuoju prie jūros, kaip ir visi, bet man net ir per smėlį sunku eiti, tokie skausmai.

Gydytojas sakė, kad, jeigu sustiprėjo dešinė, laikas imtis kairės kojos. Antradienį ryte gerbiamas gydytojas Martynas sutvarkė ir kitą koją, žiūrėsime, kaip viskas bus ateityje“, – portalui Žmonės.lt pasakojo vyras.

Buvęs ugniagesys gelbėtojas tikino, jog kai žmogui meniskas išplyšta pirmą kartą gyvenime, galima teigti, kad įmanoma išgydyti. Tačiau jo situacija yra kitokia.

„Bet, kadangi mano dešinio kelio pažeistas net sąnarys, jis jau nebeatsistatys.

Be abejo, tai gali atsitikti ir buityje, bet aš neužsiimu jokiais sportais. Tai viena mintis – kad tarnyba yra pavojinga, sunki, pasekmės yra tokios. Nesakau, kad šimtu procentų“, – portalui Žmonės.lt sakė Karolis.

K.Sakalausko paklausus, kas motyvuoja likti tokiame pavojingame darbe, jis atsakė, jog galimybė padėti kitiems.

„Mes visada dirbame žmonėms. Niekada nenorime nubausti be reikalo. Jeigu yra piktybinis ir specialiai daro tam tikrus teisės pažeidimus, negali jo nenubausti. Kartais privalai. Bet motyvuoja tas, kad padarai daug gerų darbų – kažkam išgelbėji gyvybę, kažką saugai nuo vagių, plėšimų, visokio blogio.

Pavyzdžiui, Lentvaryje dviese atvažiavome į butą, kuriame buvo įvykdyta triguba žmogžudystė. Eini ir nori padėti, sulaikyti žmogų, kuris taip padarė. Daug pareigūnų yra su įvairiomis sveikatos problemomis dėl pavojingų sulaikymų, bet mažai kas apie tai kalba, nes pareigūnų ir taip trūksta. Mane veža adrenalinas, geri kolegos. Darbas įdomus, pavojingas. Nemotyvuoja tik atlyginimas“, – sakė jis.

Karolis dvejoja, ar jam toliau leis dirbti dėl šių traumų. „Negaliu pakelti didelių krūvių, bėgioti, lipti kopėčiomis, tūpčioti. O to reikia dažnai šiame darbe...“

Kur pranešti ir ieškoti pagalbos
Jei reikia skubios pagalbos
Skambinkite pagalbos telefonu 112
Jei esate savižudybės krizėje, arba ieškote pagalbos kitam
Jei patyrėte smurtą
Jei reikalinga emocinė (psichologinė) pagalba telefonu, arba internetu
Jei esi vaikas ir tau reikalinga pagalba