Politikės Ievos Kačinskaitės-Urbonienės vyras Simonas – apie tai, kaip... laukiasi ir vyrai
Kūrybininkas, įmonės „Legal Guns“ bendraturtis Simonas Urbonas su žmona politike Ieva Kačinskaite-Urboniene neseniai susilaukė trečio vaiko. Nemažai sekėjų socialiniame tinkle turintis vyras pasidalijo savo patirtimi...kaip kūdikio laukiasi ir vyras.
„Būsimiems tėčiams, būsimoms mamoms ir visiems kitiems, tikėtina tai bus naudinga, – rašo Simonas Urbonas. – Išgyvenau, praėjau ir turiu dalintis“.
#AšLaukiuosi
Tai žino kiekviena jau tapusi mama, gal žino, bet ar pripažįsta, čia jau kitas klausimas. Na, sakykime, jos to neatsimena, bet tam ir esame mes, vyrai, būsimi tėvai, kurie ir turi atlaikyti tą sunkiausią darbą, 9 mėnesių tarnybą. Žinoma, nėra taip, kad tik mums sunku, bet labai dažnai visi pamiršta, kokį sudėtingą, atsakingą, įtemptą laikotarpį nugyvena vyrai.
Artėja tas laikas, kai aš tapsiu „miniveninės” šeimos tėvu, todėl vienas iš pirmų užgriuvusių klausimų, kaip sutalpinti tris vaikiškas kėdutes, vežimą, dvi tašes daiktų, dviratį ir paspirtuką, meškį, du vaikus, kūdikį, mamą ir tėtį (mane) į miesto automobiliuką. Bet tai tik vienas iš daugybės klausimų, kurie ateis į galvą per visus ateinančius laukimo mėnesius.
Trečią kartą besilaukiant jau galiu daryti įžvalgas ir įspėti kiekvieną ateities tėvą, kokie dalykai gali laukti ir kaip su jais tvarkytis po žodžių:
– Brangusis, aš laukiuosi!!!
Pradžia
Taip, išsprendus testą su dviem juostelėmis apima daug jausmų. Tai – didžiulis jaudulys, įsipareigojimas, atsakomybė, sutrikimas, laimė, apmąstymai, supratimas, baimė ir viskas vienu metu. Tiek jums, tiek jūsų žmonai. Vyrai lyg ir apsipranta, o moterys pirmuosius mėnesius taip ir lieka tuose visuose jausmuose iškart. Atminkite, tai laikas, kai gali būti nesuprastas, todėl iškart nusiteik, kad bandydamas pajuokauti, gali ją ir pravirkdyti. Žinoma, bus keista, kad dabar visus kovinius, biografinius, dokumentinius filmus, kuriuos atsiunti, ji gali paversti dramomis. Bet tai praeis, kaip ir tai, kad jai atrodys, jog ji plaukia laivu ir serga jūros liga. Ir taip kokį mėnesį, du ar tris. Svarbiausia šiuo laiku būti atlaidžiam, supratingam, nuolankiam ir, žinoma, mokėti išklausyti. Išklausyti ir tik tiek. Jokių bandymų patarinėt. Jei ji užsimanys „Andriaus Picos”, neatkalbinėk ir nesakyk, kad picos ten be skonio, o kai sėsite valgyt, nesupyk, kad ji jau vietoje picos nori kugelio. Visada būk pasiruošęs ir tokiems: „Žinai, dabar taip norėčiau sumuštinio kėdės skonio".
Pusę atlaikei
Ir dabar, visa tai bus praeityje, nes ji jau žvali, jos nekankina jūros liga, ji išranki maistui, bet ne taip stipriai kaip norui gerai ir sočiai pavalgyti. Ir tai signalas, kad tu turi pradėti sportuoti intensyviau. Net nepastebėsi, kaip būsi įtrauktas į nereguliaraus, nesuderinto, dažnai greito arba desertiško maisto programą. Tad siūlau nelaukti draugų klausimo, kuris čia iš jūsų laukiasi ir iškart eiti nusipirkti sporto klubo abonementą. Bet nebijok, tu ne vienas, nes kas ketvirtas būsimas tėvelis žmonai besilaukiant skundžiasi rytiniu pykinimu, nevalingu noru nuolat užkandžiauti, noru dažniau tvarkyti namus ar suvalgyti ko nors neįprasto ir iki šiol nemėgto. Tai empatija ir paprastai yra būdingesnė vyrams, galintiems pasigirti ypač artimu ryšiu su partnere. Kaip ten bebūtų ji jums taps vis gražesnė ir tik jai vienai atrodys, kad ji didelė, o ne švytinti moteris, kaip atrodo visiems. Dabar ji tikės tik savimi, tad sakyti, kaip išgražėjai, bus per daug rizikinga:
– Vau, kaip tu gražiai atrodai.
– Aha, tikrai.
– Nu tikrai, visa švytinti. Visa stora.
– Nu taip gražiai papilnėjusi dabar, bet juk nėščia.
– Taip, nėščia ir stora, bet ačiū.
– Nu neverk, aš ne tą norėjau pasakyt.
Pabaigos pradžia
Jau džiaugiatės besispardančiu pilvuku, o tai daug labiau motyvuoja stengtis daryti viską su dideliu pasitenkinimu. Atrodo, jau pripratote prie nėščios žmonos, kaip iš niekur nieko pradeda ryškėti du esminiai paskutinės dekados bruožai. Tai – „kūdikio smegenėlės” ir „lizdo sukimo sindromas”.
Gal skamba ir keistai, bet tai – visiška tiesa. Nėštumo metu moters smegenys pradeda visai kitaip funkcionuoti. Gal žodžiai „mažiau funkcionuoti” atrodo tinkamesni, bet jokiais būdais to nesakykite jai. Nuo dabar iki pat gimdymo ji pradės pamiršinėti, kur pasidėjo raktus, pamiršti jums svarbius pokalbius, pažadus, o jei ji ieškos telefono, laikydama jį rankoje, tiesiog ieškokite jo kartu. Tai tikrai rimta.
Kitas dalykas, jei jums atrodė, kad nėštumo pradžioje išleidžiate daug pinigų maistui, tai būkite pasiruošę pabaigoje jų išleisti dar daugiau, nes į jūsų namus atkeliauja „lizdo sukimo sindromas”. Jei gyvenate naujai įrengtame bute, nenustebkite, jog jame reikės padaryti pakitimų, gal nupirkti kokią spintą, gal užuolaidas, lovą, gal tiesiog perdažyti butą, gal remontą. Jau nekalbu, kiek pinigų „sukišit“ į kambarį, kuriame gyvens išsiritęs paukščiukas. Kad ir kokiame lizde gyvenate, jį reiks pakoreguoti arba perstatyti, o tie, kas apsidžiaugė, tai šiame sindrome naujas televizorius, namų kinas, dronas, playstation'as ar kažkas vyriško net neturi užuomazgų.
Per šį laiką pradėsite ilgėtis savo moters, nes, sakau atvirai, naktį pagalvės apkabinimas jai taps daug malonesnis nei Jūsų, o ir šiaip, tai – laikas, kai išmoksite miegoti ant mažo lovos kraščiuko. Jei neišmoksite, paprasta, -keliausite ant sofos. Bet negalvokite, kad esate nereikalingas. Be jūsų jai būtų labai sunku, tik dabar ji visada puškuoja, nes nešioja didelį melioną ir tai daug sunkiau nei mūsų vyriškos problemos. O kai pagalvoji, tas melionas jūsų vaikas, tad tai tikrai daug didesnis argumentas nei jūsų tingėjimas išvalyti grindis, išplauti indus, pagaminti valgyti, neburbėti ar būti geros emocijos pavyzdžiu.
Ir taip iš 280 nėštumo dienų Jūs ant sienos jau užbraukėte beveik visas, o tai tolygu tarnybos pabaigai. Turėkite tokią viziją, nes tai Jus motyvuos visą tarnybos laiką. Išėjus į vadinamą laisvę, suprasit, kad jūsų ir žmonos nėštumas buvo malonus ir lengvas etapas. Tad mėgaukitės, nes po to „mėgausitės“ viskuo dar stipriau, intensyviau, užimčiau, dar labiau be miego, be laiko sau ir patikėkit kur kas įdomiau.