Pomėgiai, kurie daro jus protingesnius

Protingas žmogus / Shutterstock nuotr.
Protingas žmogus / Shutterstock nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
A
A

Kai kurie pomėgiai leidžia pailsėti ir atsipalaiduoti, kai kurie – fiziškai sustiprėti. Tačiau yra veiklų, kurios tiesiogiai susijusios su protu ir daro žmogų sumanesnį. Kadangi protingi norime būti visi, galime kai ką dėl savęs padaryti.

Skirtingo maisto gaminimas

Kai gaminate, lavinate gebėjimą atlikti keletą dalykų vienu metu: tiksliai nustatyti ingredientų kiekį ir priimti greitus sprendimus, o kur dar estetinio skonio lavinimas!

Daugelis mano, kad maisto gaminimas atima daug laiko, todėl neretai bando to išvengti. Tačiau užuot skundęsi, turėtumėte jaustis laimingi, kai turite galimybę gaminti maistą. Virtuvės šefai, ypač tie, kurie išbando patiekalų įvairovę, yra labai kūrybingi ir savo kūrybiškumą tik tobulina. Jie nebijo išbandyti naujų dalykų, didelį dėmesį skiria detalėms. O kartais norint, kad patiekalas būtų kitokio skonio, tereikia pakeisti vos vieną ingredientą. Tačiau tam būtina pasitelkti savo išmonę ir kūrybiškumą.

Kai gaminate, lavinate gebėjimą atlikti keletą dalykų vienu metu: tiksliai nustatyti ingredientų kiekį ir priimti greitus sprendimus, o kur dar estetinio skonio lavinimas! Nors gaminant ir neatrodo, tačiau visi šie įgūdžiai daro jus protingesnius ir sumanesnius, gebančius kūrybiškai reaguoti į įvairias situacijas. Tad patariama nuo mažens ir vaikus mokinti gaminti valgyti, kad šie galėtų išlaisvinti savo kūrybiškumą ir susipažinti su ingredientų, prieskonių ir produktų gausa.

Gaminti su vaikais smagu
Gaminti su vaikais smagu / Fotolia nuotr.

Kelionės į vis kitus kraštus

Keliavimas nėra tik bandymas įveikti nuobodulį. Tai kur kas daugiau. Kelionėse iš tikrųjų lavėja jūsų pastabumas, atidumas ir, be abejo, plečiasi akiratis, o tai daro jus protingesnius ir labiau suprantančius pasaulį.

Be to, kelionės padeda nuraminti protą, įveikti stresą, jei nuolat įtemptai mąstote. Kaip esate veikiami streso, sunkiau sutelkti dėmesį į užduotis, pastabas ir pagilinti savo supratimą.

Kiekvienas nauja kelionė, nepažinta vieta suteikia galimybių išmokti ir sužinoti naujų dalykų. Juk susiduriate su įvairiais žmonėmis, maistu, kultūromis, gyvenimo būdu. Grįžę iš kelionės parsivežate naujų įspūdžių ir kitaip žvelgiate į pasaulį, o tai formuoja jus kaip asmenybę. Ir visai nebūtina keliauti toli, kartais užtenka išvažiuoti į kitą miestą, pakeisti aplinką, kad galėtumėte pasisemti naujų idėjų.

Užsisvajojusi mergina
Užsisvajojusi mergina / „Fotolia“ nuotr.

Naujos kalbos mokymasis

Išmokti naujos kalbos ne visada gali būti lengva užduotis, tačiau šis procesas tikrai turi daug privalumų, ir ne tik tai, kad galėsite susikalbėti su kitataučiais.

Mokantis naujos kalbos reikia analizuoti naujas, nepažintas gramatines struktūras, įsidėmėti naujus žodžius. Toks procesas stiprina intelektą, lavina atmintį. Be to, ne vienas tyrimas įrodė, kad žmonės, turintys aukšto lygio lingvistinį intelektą, geba puikiai planuoti, priimti sprendimus ir spręsti problemas. Taigi akivaizdu, kad naujos kalbos mokymasis išties daro jus protingesnius!

TAIP PAT SKAITYKITE 7 būdai pradėti pokalbį su bet kokiu žmogumi

Skaitymas

Skaitymas daro jus sumanesniu žmogumi. Šis pomėgis suteikia ne tik daug naujos informacijos, bet leidžia žinių nepamiršti ir esant senyvo amžiaus. Net jeigu nepastebite, skaitymas suteikia jums informacijos, kuri gali bet kada praversti.

Skaitymas mažina stresą, padeda patirti daug emocijų, ir moko apie daugelį pasaulio dalykų. Visi šie veiksniai padeda geriau pažinti save ir supantį pasaulį. Be to, skaitymas yra labai svarbus norint praturtinti savo žodyną, būti iškalbingesniems. O mokėjimas reikšti savo mintis, atveria daugelį kelių. Be to, skaitymas naudingas norint tobulinti atmintį ir išvengti Alzheimerio ligos, nes šis pomėgis neleidžia smegenims tinginiauti.

Meditacija

Meditacija padeda sutelkti dėmesį į save, pajusi savo būtį, pakilti į aukštesnį lygį. Taip pat ši veikla padeda sumažinti streso lygį ir atsikratyti visų rūpesčių, pamiršti vargus. Nuolat medituodami išmoksite save kontroliuoti. Suvokdami efektyvios savikontrolės metodus, gerinsite savo intelektą. Mokslininkai netgi daro išvadą, kad medituojant smegenyse vyksta pakitimų. Jau po kelių savaičių meditacijos įvairiose smegenų zonose padidėja nervinių ląstelių tankis, todėl gali būti, kad medituojant net atsiranda papildomų nervų ląstelių.

Meditacija
Meditacija / Fotolia nuotr.

Grojimas muzikos instrumentu

Dar Konfucijus yra pasakęs, kad muzika suteikia malonumo, be kurio žmogus negali išsiversti. Tačiau muzika taip pat skatina smegenis dirbti. Ji atskleidžia skirtingas emocijas ir psichologines būsenas bei leidžia jas atpažinti ir suprasti. Įvairūs mokslininkai įrodė, kad tiek muzikos klausymasis, tiek grojimas muzikos instrumentu pagerina atmintį. Grodamas muzikos instrumentu žmogus taip pat mokosi kantrybės ir atkaklumo. Juk tai užima daug laiko ir pastangų. Ji taip pat paaštrina dėmesio koncentraciją.

Todėl ne veltui sakoma, kad nėščiosios turėtų dar besilaukdamos vaikelio, klausyti klasikinės muzikos, nes tai itin gerai veikia vaisių.

TAIP PAT SKAITYKITE Apie gyvenimą kosmose: romantikos ten mažai