Popkaralius Michaelas Jacksonas šiandien švęstų 60 metų jubiliejų

Michaelas Jacksonas (2005 m.) / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Michaelas Jacksonas (2005 m.) / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2018-08-29 08:17
AA

Neabejotinai įtakingiausias ir didžiausią pėdsaką pramogų pasaulyje palikęs dainininkas, POP karalius Michaelas Jacksonas šiandien minėtų gražią progą – rugpjūčio 29-ąją dieną jam būtų suėję 60 metų.

2009-aisiais metais mirusio dainininko populiarumas neslūgsta ir šiandien. Muzikos apžvalgininkai vienbalsiai tvirtina, kad Michaelas Jacksonas buvo ne tik popdainininkas – jis buvo legenda, kuri revoliucionavo muziką savo unikaliu ir fantastišku stiliumi.

Popkaraliaus gerbėjai kiekvienais metais minėdami mirties metines ir gimimo dieną plūsta prie Michaelo Jacksono kapo ir čia palieka tūkstančius gėlių, laiškų, žvakių, atvirukų ir kitokių smulkmenų.

Žvakėmis ir gėlėmis kaskart apipila ir Michaelo Jacksono vardo žvaigždę Holivudo šlovės alėjoje, kuri svarbią dieną tampa pačiu svarbiausiu turistų traukos centru Los Andžele. Gerbėjų meilė nė kiek neblėsta – jų ruošti plakatai kalba patys už save: „Mes mylime tave, Michaelai“, „Mes ilgimės tavęs“ arba „Ačiū už tai, kad nuolat suteiki mums priežastį nusišypsoti“.

Per Michaelo Jacksono mirties metines jo gerbėjai dovanomis nuklojo ir jo vardo žvaigždę Holivudo šlovės alėjoje / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Michaelui Jacksonui skirtos gėlės / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Michaelas Jacksonas prieš mirtį planavo pasaulines sugrįžimo gastroles tam, kad atitolintų bankrotą po to, kai buvo išteisintas dėl vaikų seksualinio išnaudojimo. Šie kaltinimai buvo sužlugdę jo karjerą. Dainininko skolos prieš mirtį siekė apie 500 mln. dolerių, bet per vėlesnius penkerius metus jo testamento vykdytojai uždirbo daugiau kaip 700 mln. dolerių, rašoma knygoje „Michael Jackson Inc.“.

Popkaraliaus vardas ir toliau neša pinigus. Tarp pelningiausių projektų buvo filmas „This is It“ apie pasirengimą taip ir neįvykusioms gastrolėms, „Cirque du Soleil“ šou ir du po mirties išleisti albumai.

Tai, kad gerbėjų beprotystė vis dar tęsiasi, įrodo ir aukcionų paklausa, kuriuose parduodami Michaelo Jacksono daiktai.

Michaelas Jacksonas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Štai reta, žvyneliais puošta balta pirštinė, aukcione buvo parduota už beveik 65 tūkst. dolerių. Tą pirštinę, vieną iš kelių, kurias „popmuzikos karalius“ demonstruodavo scenoje ir klipuose, žvaigždė 1984 metais atidavė savo asmeniniam menininkui Paului Bedardui, kuris vėliau ją pardavė vienam privačiam kolekcininkui.

Dar vienas daiktas, skrybėlė, su kuria jis pasirodė viename žiūrimiausių televizijos šou, aukcione buvo parduota už 5 760 JAV dolerių. Juodo fetro skrybėlę M. Jacksonas buvo užsidėjęs dalyvaudamas televizijos šou, kuris buvo skirtas jo karjeros 30-osioms metinėms paminėti. Čia jis atliko ir garsiąją savo dainą „Billie Jean“.

Michaelas Jacksonas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Aukcione taip pat buvo parduotas legendinio švarko, kurį M.Jacksonas vilkėjo filmuodamasis 1987 metų hito „Bad“ klipui, prototipas, už kurį buvo pasiūlyta didžiausia 12,5 tūkst. dolerių suma.

Popmuzikos karaliaus Michaelo Jacksono albumas „Thriller“ praėjus net trims dešimtmečiams po jos išleidimo ir toliau gerina pardavimų rekordus. Amerikos įrašų pramonės asociacija trečiadienį pranešė, kad Jungtinėse Valstijose parduoda 30 mln. šio albumo kopijų, tad Michaelas Jacksonas yra pirmas atlikėjas, kurio albumas 30 kartų tapo multiplatininiu. Dar didesnės sėkmės „Thriller“ sulaukė užsienyje, kur nuo 1982 metų buvo parduota 100 mln. jo kopijų. Michaelo Jacksono įrašų populiarumas labai išaugo po jo netikėtos mirties 2009 metų birželį. Albume „Thriller“ skamba tokie jo hitai kaip „Beat It“ ar „Billie Jean“. Pasak vieno iš Michaelo Jackono palikimo administratorių Johno Brancos, „Thriller“ ir toliau išlieka tuo populiarumo matavimo matu, su kuriuo lyginami visi albumai. Šis albumas yra toks ypatingas todėl, kad yra priimtinas plačiai auditorijai, ir tai padeda didinti tarptautinius pardavimus.