Popiežius Jonas Paulius II – asmenybė, keitusi pasaulį

Popiežius su balandžiu / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Popiežius su balandžiu / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
2015-04-05 11:00
AA

Balandžio 2 d. krikščioniškasis pasaulis minėjo 10-ąsias popiežiaus Jono Pauliaus II mirties metines. Jis buvo nepaprasta charizma apdovanota asmenybė, paskelbtas šventuoju.

Šviesi siela

Pirmąsyk per Vatikano istoriją popiežiumi tapo žmogus iš slaviškų kraštų. Kaip provincija laikomos Lenkijos dvasininkui pavyko užkopti taip aukštai, būta įvairiausių kalbų. Apie iškilusį dvasinį lyderį buvo žinoma tik tiek, kad jis labai plačių pažiūrų. Poetas, aktorius, aktyvus sporto mėgėjas. Ir jokių intrigų…

Daugelis Bažnyčios lyderių K. Wojtylos kandidatūrą laikė nepavojinga ir tikėjosi, kad naujasis popiežius per daug nedrums vandens. Ak, kad jie tada būtų žinoję, jog šis taps bene drastiškiausiu popiežiumi per visą senučio Vatikano istoriją!

Netrukus po inauguracijos ypatingą šio žmogaus charizmą pripažino visas pasaulis, o bioenergetikai konstatavo: popiežiaus biolaukas yra toks stiprus, kad jo sielos šviesa žmones veikia panašiai kaip saulės spinduliai.

Pirmasis...

Norėdamas papasakoti apie popiežiaus veiklą ir gyvenimą Vatikane, nieku gyvu neišsiversi be epiteto „pirmasis“. Pradėkime nuo to, kad Joną Paulių II derėtų vadinti pirmuoju popiežiumi, kuris buvo artimas kiekvienam mirtingajam.

Taip pat skaitykite: Legendinė meilės istorija: Salvadoras Dali ir Gala

Skirtingai nei jo pirmtakai, kurie tarsi pabrėždami išskirtinį savo šventumą, buvo pernelyg užsidarę nuo paprasto žmogaus, naujasis popiežius į tikinčiuosius prabilo visų pirma ne kaip Dievo vietininkas žemėje, o kaip žmogus. Stovėdamas prieš minias tvirto atletiško stoto, įdegusio veido ir vėjyje besidraikančių plaukų Romos Katalikų Bažnyčios galva skelbė tikėjimo tiesas kiekvienam mirtingajam suprantama kalba.

Jonas Paulius II buvo pirmasis popiežius, po sutana ėmęs nešioti kelnes, pirmasis, sugriovęs Vatikano neutralitetą ir viešai prabilęs apie pasaulio politiką...

Įdomūs faktai

  • Jonas Paulius II popiežiumi buvo beveik 27 metus, jis buvo pripažintas vienu įtakingiausių XX a. dvasinių lyderių.
  • Popiežius buvo poliglotas. Be gimtosios lenkų kalbos, puikiai kalbėjo itališkai, prancūziškai, angliškai, vokiškai, ispaniškai, rusiškai, galėjo susikalbėti portugalų ir kroatų kalbomis, taip pat buvo išmokęs senovės graikų ir lotynų kalbas.
  • Žmones dvasininkas žavėjo ir tuo, kad atvykęs į kurią nors šalį bent vieną kalbą stengdavosi pasakyti gimtąja tos šalies kalba. Jei jos nemokėdavo, paprašydavo, kad kalbą išverstų, ir pasirašęs ant lapo pats viešai perskaitydavo žmonėms.
  • Skirtingai nei jo pirmtakai, Jonas Paulius II buvo itin atviras pasauliui. Skelbdamas tikėjimo žodį, be atvangos keliavo. Aplankė net 129 valstybes, įveikė per milijoną kilometrų.

Plačiau apie charizmatišką popiežiaus Jono Pauliaus II asmenybę ir gyvenimą skaitykite 14-ajame savaitraščio „Ji“ numeryje.

Archyvo nuotr./ Žurnalo „Ji“ balandžio mėnesio viršelis (Nr. 14)