Popiežius Pranciškus pritaria tos pačios lyties asmenų partnerystei: „Visi yra Dievo vaikai“

Popiežius Pranciškus / „Scanpix“/AP nuotr.
Popiežius Pranciškus / „Scanpix“/AP nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2020-10-21 18:01
AA

Popiežius Pranciškus paskelbė, kad pritaria tos pačios lyties asmenų partnerystei. Šią mintį popiežius išsakė dokumentiniame filme „Francesco“.

Tai yra pirmas toks pritarimas tos pačios lyties asmenų partnerystei iš katalikų popiežiaus lūpų. Pasak popiežiaus, homoseksualūs asmenys turi tokias pačias teises, kaip ir kiti visuomenės nariai.

„Visi mes esame Dievo vaikai, tad turime turėti lygias teises kurti šeimas“, – sakė jis.

Pranciškus tikino kreipsiantis į atitinkamas institucijas dėl įstatymo, kuris leistų tos pačios lyties asmenims kurti šeimas.

„Mums reikia priimti įstatymus, kurie užtikrintų teises ir visi žmonės jaustųsi apsaugoti. Aš už tai pasisakiau“, – pridūrė popiežius.

Popiežius Pranciškus / „Scanpix“/AP nuotr.

Būdamas Buenos Airių arkivyskupu Pranciškus palaikė homoseksualų porų civilines sąjungas kaip alternatyvą tos pačios lyties asmenų santuokoms. Tačiau būdamas popiežiumi jis niekada nėra viešai pasisakęs už tos pačios lyties asmenų civilines sąjungas. 

Filmas „Francesco“ atskleidžia popiežiaus Pranciškaus požiūrį į opias pasaulio problemas, tokias kaip tos pačios lyties asmenų santykiai, didėjanti socialinė atskirtis ir pabėgėlių krizė.

Dokumentiniame filme taip pat kalbama apie popiežiaus ir vienos gėjų poros, turinčios tris vaikus, susitikimą. Teigiama, kad homoseksualų pora Pranciškui parašė laišką, kuriame pasakojo, jog norėtų savo vaikus užauginti dorais katalikais, vaikštančiais į bažnyčią, tačiau bijo, kad jų nepriims bendruomenė.

Filme pasakojama, kad popiežius sureagavo į šį laišką, atsakydamas, jog jį sujaudino homoseksualių asmenų iššūkiai. Pranciškus ragino porą nuvesti savo vaikus į artimiausią bažnyčią, nepaisant to, kad gali sulaukti katalikų bendruomenės pasipriešinimo. 

„Pagrindinė šio filmo gija labiau susijusi su mumis, su žmonėmis, kurie kiekvieną dieną kuria arba katastrofą, arba laimę kitiems. Popiežius yra tas, kuris mus visus jungia šiomis gijomis“, –  kalbėjo filmo režisierius Evgeny Afineevsky.

Popiežius Pranciškus (20 nuotr.)
+14