Populiariai desertinei Vilniuje – gražbyliautojo sukčiaus akibrokštas: policija įspėja

Įžūlus sukčius pasinaudojo Vilniaus kavinės „Daktaras desretas“ padavėjos patiklumu / BNS ir asmeninio albumo nuotr.
Įžūlus sukčius pasinaudojo Vilniaus kavinės „Daktaras desretas“ padavėjos patiklumu / BNS ir asmeninio albumo nuotr.
Gerda Morozovienė
Šaltinis: Žmonės
2024-02-02 21:39
AA

Vilniaus kavinės „Daktaras desertas“ padavėja darbo metu buvo apgauta įžūlaus kliento. Desertinės atstovai Žmonės.lt papasakojo, kaip viskas vyko, ir ragina nepasimauti ant tokio sukčiaus kabliuko.

„Protingi mokosi iš svetimų klaidų, o kadangi mes už savo pamoką jau sumokėjome 100 eurų, norime su jumis pasidalinti šiuo įspėjimu nemokamai“, – sako „Daktaro deserto“ atstovai.

Įbruko netikrą banknotą

Kaip Žmonės.lt sakė vienas iš desertinės vadovų Marius Dijokas, viskas įvyko kaip tik tą savaitę, kai pinigų tikrintuvo kavinėje nebuvo – tuo pasinaudojo nesustojamai gražbyliaujantis apie 25 metų jaunuolis.

„Tik įžengęs į kavinę jis užsakė penkias kavas ir savo kalbomis nukreipė dėmesį nuo mūsų „daktarės“-padavėjos, įbruko jai netikrą 100 eurų banknotą. Pinigai nebuvo padirbti. Pasirodo – jie buvo tiesiog netikri, skirti filmavimams. Tai paminėta ir ant paties banknoto, ką tik vaikinui išėjus ir pastebėjo kolegė“, – Žmonės.lt pasakojo Marius Dijokas.

Kavinės „Daktaras desertas“ padavėja buvo apgauta įžūlaus kliento / Asmeninio albumo nuotr.

Tokių atvejų pasitaiko nuolat

Pasimokę iš tokios klaidos, kuri kainavo šimtą eurų, desertinės „Daktaras Desertas“ komanda perspėja būti budriais. Policijos departamento Komunikacijos poskyrio vyresnysis specialistas Tomas Bražėnas Žmonės.lt patvirtino, kad toks atvejis Vilniuje iš tiesų registruotas.

„Minimas įvykis registruotas vasario 1-ąją, 15.46 val. Pranešėjas teigė, kad tai įvyko Naugarduko gatvėje esančioje kavinėje, kai nenustatytas asmuo už prekes atsiskaitė galimai netikru 100 eurų banknotu“, – Žmonės.lt sakė T.Bražėnas.

Jo teigimu, maitinimo įstaigai padaryta 100 eurų žala, o atvykę pareigūnai aiškinosi įvykio aplinkybes.

„Pareigūnai išimtą galimai netikrą banknotą ekspertizei perduos Lietuvos banko atstovams, kurių ekspertai nustatys banknoto padirbimo požymius. Taip pat pareigūnai, atlikdami tyrimą, atliks ir įvairius procesinius veiksmus, nagrinės liudytojų parodymus, peržiūrės vaizdo įrašus, jei kavinėje įrengtos vaizdo kameros“, – sakė policijos atstovas.

Policija primena, jei pastebite, kad į jūsų rankas pateko galimai padirbti banknotai, visada kreipkitės į pareigūnus.

Kaip atpažinti padirbtus pinigus, informaciją taip pat teikia Lietuvos bankas.