Populiariausiai Vilniaus arenai – 15 metų: šokiruojantys pasaulinių žvaigždžių pageidavimai ir rekordai
Šiandien, tik 2004-aisiais, visos Lietuvos dėmesį prikaustė svarbus įvykis – po 13 mėnesių trukusių statybų buvo atidaryta pirmoji šalyje vakarietiška universali arena, kuri, beje, iki šiol yra vienintelė privati arena. Startas tuomet buvo duotas pirmą kartą Lietuvoje surengtu Pasaulio standartinių sportinių šokių čempionatu. Tačiau Vilniaus „Siemens“ arena duris atvėrė ne tik svarbiausiems sporto įvykiams, bet ir didžiųjų užsienio žvaigždžių koncertams Lietuvoje. Sužinokite, su kokiais keisčiausiais atlikėjų pageidavimais per 15 metų susidūrė arenos darbuotojai ir kas tapo arenos rekordininkais.
Vietoj kemsynų ir čia telkšojusių balų iškilusi „Siemens“ arena iš karto sulaukė renginių organizatorių dėmesio ir žiūrovų antplūdžio. Per 15 metų arenoje įvyko 1 500 renginių ir apsilankė per 5,5 mln. žiūrovų. Didesnei renginių įvairovei pritraukti pernai buvo pristatyti du nauji erdvių konceptai: „Cozy by Siemens arena“ ir „Confer by Siemens arena“.
Arenoje pasirodymus surengė „Cirque du Soleil“, „Kings of Leon“, „The Chemical Brothers“, „Depeche Mode“, „Metallica“, Davidas Garrettas, Jackas White‘as ir kt. Be šių atlikėjų arenoje lankėsi daugybė kitų muzikos pasaulio žvaigždžių, privertusių prakaituoti ne tik koncerto organizatorius, bet ir arenos darbuotojus. Kiekvieno užsienio atlikėjo koncertą lydėjo pageidavimų sąrašas, kuriame kartais būdavo netikėčiausių – ir prajuokinančių, ir išgąsdinančių – įnorių.
- Ozzy Osbourne'o vadybininkas reikalavo arenoje įvesti atskirą interneto liniją.
- Philas Collinsas pageidavo, kad jį iš oro uosto paimtų „Mercedes” markės automobilis, tačiau atvykęs į Vilnių ir pamatęs pageidautą automobilį, atsisakė juo važiuoti. Į viešbutį jis vyko mikroautobusu kartu su muzikantais.
- Daugelis atlikėjų dovanotas gėles palieka arenoje, tačiau Dima Bilanas paprašė kiekvieną puokštę supakuoti atskirai ir visas gerbėjų dovanas nuvežti į viešbutį – jų buvo pilnas mikroautobusas.
- „Aerosmith“ gitaristas Joe Perry paprašė atskiro apsaugos darbuotojo savo gitarai saugoti.
- Per koncertą Lana del Rey panoro vilkėti žalią suknelę. Tokios suknelės atlikėjos garderobe nebuvo, tad stilistei teko jos ieškoti dėvėtų drabužių parduotuvėje. Negana to, rasta suknelė buvo ilga, siuvėjai per porą valandų teko ją trumpinti iki mini ilgio.
- Kylie Minogue pageidavo laisvėje augintų vištų kiaušinių, ožkos pieno ir jo produktų. Tuo metu Lietuvoje ši produkcija nebuvo populiari, tad organizatoriams teko gerokai pasukti galvas, kaip įgyvendinti Australijos dievaitės įnorius.
- Stingas persirengimo kambaryje panoro gyvo medžio, o scenoje – didžiulio kilimo.
- Moterų numylėtinis Enrique Iglesias troško atsigaivinti šaltinio vandeniu.
- Grupės „Hurts“ pageidavimai koncerto organizatoriams buvo tokie pat neįprasti, kaip ir pati grupė: į muzikantų persirengimo kambarį buvo atneštas tuzinas baltų rožių ir neveikianti vaizdo kamera, o sienos papuoštos žymių manekenių plakatais.
- Jackas White‘as reikalavo, kad jo koncerto metu žiūrovai nesinaudotų mobiliaisiais telefonais, todėl prieš koncertą kiekvienas telefonas buvo dedamas į specialų dėklą ir užrakinamas. Po koncerto dėklai buvo atrakinti.
„Siemens“ arena – krepšinio klubo „Rytas“ namai. Sostinės krepšininkai, kuriems arenoje yra įrengta pirtis, čia jau sužaidė 216 rungtynių. Jiems priklauso ir didžiausias sirgalių sukelto triukšmo rekordas. Per 2016 m. sausio 17 d. vykusias Vilniaus „Ryto“ ir Kauno „Žalgirio“ rungtynes sirgalių šūksniai pasiekė 126 dB, kas prilygsta reaktyvinio lėktuvo nusileidimo garsui. Kad arena pavirstų krepšinio aikštele 8 žmonių komanda pluša 8 valandas, per kurias iškloja 20 t sveriančias parketo plokštes bei sumontuoja kitą įrangą.
Daugiausiai kartų „Siemens“ arenoje pasirodė Kanados šou gigantas „Cirque du Soleil“, sostinės publikai pristatęs 5 skirtingus pasirodymus: „Saltimbanco“, „Alegria“, „Quidam“, „Varekai“ ir „Toruk – the First Flight“. 35 kartus rodytus šou stebėjo apie 100 tūkst. žiūrovų.
Daugiausiai žiūrovų į areną sutraukusio renginio rekordas priklauso britų elektroninės muzikos dievams – grupei „Depeche Mode“. Į jų koncertą praėjusių metų vasarį susirinko 13 tūkst. žiūrovų.
Pastato grindys išlaiko 50 tonų svorį, o stogas – beveik 55 tonų sveriančią įrangą. Iki šiol daugiausiai įrangos arenos istorijoje buvo sumontuota per „Cirque du Soleil“ šou „Toruk – the First Flight“. 55 tonas šou reikalingos įrangos į areną atgabeno net 37 vilkikai. Nors šiam šou ledo lieti nereikėjo, arenai tai nebūtų problema – po grindimis yra išlieta plokštė ledui, kurioje išvedžioti 15 kilometrų ilgio šaldymo vamzdžiai, leidžiantys paruošti ledą per 10 valandų.
Daugelis vis dar nustemba išgirdę, kad 29 metrų aukščio arena turi net 5 aukštus. Į viršutinį aukštą lankytojai pakyla įveikę 70 laiptelių. Beje, ketvirtas arenos aukštas stebina sienų piešiniais. Su arenoje vykusiais renginiais susijusiais grafiti piešiniais sienas išmargino „G&G Sindikato“ narys Gabrielius Liaudanskas-Svaras ir DJ Swixas.
Geriausiu ir tiksliausiu įvykių dokumentuotoju galima vadinti nuo arenos atidarymo joje dirbantį arenos administratorių Petrą Poškį, kuris kiekvieną arenoje vykusį renginį registravo ir aprašė savo sąsiuvinyje. Jis jau užpildė 30 sąsiuvinių.
15-ojo gimtadienio proga „Siemens“ arena atgaivino seną tradiciją – ekskursijas po areną. Jų metu bus atverti slapčiausi arenos užkulisiai ir papasakotos mažai kam žinomos istorijos.