Populiariausios vasaros atostogų kryptys

Populiariausios vasaros atostogų kryptys
Populiariausios vasaros atostogų kryptys
Šaltinis: Projekto partnerio turinys
2019-04-25 17:23
AA

Vasara daugeliui asmenų yra atostogų metas. Keliaujama į užsienio šalis su šeimos nariais ar draugais siekiant pailsėti, pasisemti įspūdžių, o į kasdienius darbus grįžti su naujomis idėjomis bei energija. Jau daugelį metų populiariausia tendencija – vykti atostogauti į užsienio šalis.

Pažintinės ar poilsinės kelionės įvairiuose pasaulio kraštuose tampa galimybe pažinti neregėtas šalis, jų kultūras, pasisemti gerų emocijų ir atsipalaiduoti. Jeigu norima keliauti kartu su šeimos nariais, tokios atostogos 3-4 asmenims gali kainuoti nemažus pinigus. Trūkstant tam tikro pinigų kiekio, galima kreiptis dėl finansavimo, apie kurio sąlygas skaitykite čia. Iki vasaros likus mažiau nei dviem mėnesiams, pateikiame populiariausias keliautojų kryptis birželio-rugpjūčio mėnesiais. Tai šalys, kuriose minėtu periodu poilsiautojus džiugina šilta jūra bei karšti saulės spinduliai.

Sardinija – Italijai priklausanti sala, kurioje vasaros metu vyrauja apie 26 laipsnius šilumos. Salos krantus skalauja Viduržemio jūra, todėl pagrindiniai viešbučiai Sardinijoje yra įsikūrę netoli jūros kranto. Tačiau puikūs orai, gaivus klimatas ir žydra jūra yra ne vieninteliai poilsiautojus skatinantys čia atvykti veiksniai. Sardinijos salos sostinėje galima apsilankyti gyvūnų rezervate, paukščių draustinyje, botanikos sode, užsukti į muziejus ar atsidurti nepaliestoje gamtos vietovėje su lagūnomis. Taip pat ne vienas šalies paplūdimys yra vadinamas smaragdiniu, kadangi juose vanduo yra ypač skaidrus ir švarus. Priešistoriniai objektai, įvairūs griuvėsiai, pilys mena senovės laikus, todėl jeigu esate pasiilgę ne tik žydros jūros, bet ir domitės senąja Italijos salos istorija, Sardinija gali tapti puikia jūsų vasaros atostogų kryptimi.

Graikijai priklausanti Kretos sala turi daug mažų kaimelių ir miestelių, o taip pat yra didžiausia sala iš visų, priklausančių minėtai šaliai. Vasaros laikotarpiu orai šalyje svyruoja tarp 25 – 33 laipsnių karščio. Tačiau karščio pojūtis šalyje yra kiek mažesnis dėl vyraujančių vėjų, todėl, palyginimui, jeigu Lietuvoje esant 30 laipsnių būna išties labai karšta, Kretoje tokios temperatūros jutimas yra mažesnis. Salos sostinė – Heraklionas. Joje galima pamatyti uosto tvirtovę, archeologijos muziejų, todėl jeigu turistus domina senųjų civilizacijų laikai, atvykus į salą taip pat rekomenduojama aplankyti Faisto vietovę. Jeigu domitės legendomis, turbūt žinote, kad graikų dievo Dzeuso tėvyne yra laikoma būtent Kretos sala, kurioje yra Dzeuso vardu pavadinta ola. Knoso rūmai, balto ir rožinio smėlio paplūdimiai, žydra jūra – visa tai ir dar daugiau galima atrasti Kretoje.

Malta – dar viena sala, kurioje vasaros metu vietinius gyventojus bei poilsiautojus lepina karšta saulė bei žydra jūra. Kadangi Malta yra labai maža, ją be jokio vargu galima apvažiuoti keliaujant automobiliu ar autobusu ir sustojant vaizdingiausiose bei žymiausiose vietovėse. Visos vasaros metu salą lepina 30 laipsnių karštis, tačiau įvairios Maltos vietos yra ypač pritaikytos atsivėsinimui, yra kondicionuojamos ir suteikiančios galimybę pailsėti nuo šilumos. Pavyzdžiui, kavinės, autobusai, prekybos centrai ir pan. Saloje gausu skardžių, nuo kurių atsiveria beribės jūros vaizdai, taip pat vienos populiariausių vietų – sostinė Valeta, žvejų kaimeliai, istorinis ir architektūrinis miestelis Mdina, Silema kurortas. Ištroškusiems pramogų ir keliaujantiems kartu su vaikais, patariama nuvykti į Popajaus miestelį, kuriame gausu atrakcionų. Taip pat kaimelyje neabejotinai sutiksite jo šeimininkus: animacinio filmuko „Popajus“ herojus.

Ispanijos salos kaip Maljorka, Tenerifė, Fuerteventura, Gran Kanarija keliautojų taip pat yra pamėgtos kryptys birželio-rugpjūčio mėnesiais. Maloni šiluma, kontrastingi kraštovaizdžiai, kalnai, ugnikalniai, šeimoms pritaikyti viešbučiai ar klubai naktines pramogas mėgstantiems turistams – Ispanijai priklausančiose salose ką veikti neabejotinai atras kiekvienas!