Populiariojo „Dezeen“ žurnalo įkūrėjas Marcus Fairs „What's Next?“ 2018 apžvelgs aktualias vizualiosios kultūros tendencijas

Marcus Fairs
Marcus Fairs
Šaltinis: Žmonės.lt
A
A

Šeštus metus organizuojama kūrybinių industrijų konferencija „What's Next?“ 2018 nepaliauja stebinti tarptautinių pranešėjų pavardėmis. Dar vienas svečias, kuriuo ypatingai susidomėti turėtų vizualiosios kultūros lauke dirbantys ar juo besidomintys žmonės – Marcus Fairs, vieno žinomiausių pasaulyje internetinių dizaino žurnalų „Dezeen“ įkūrėjas ir redaktorius, Karališkojo Britanijos architektų instituto garbės narys, šiemet išrinktas vienu iš 1000 įtakingiausų Londono žmonių.

Į Vilnių Marcus atskris pirmą kartą. Savo pranešime, remdamasis „Dezeen“ portalo istorija, Marcus bandys atsakyti į klausimą, kaip šis ir kiti panašūs portalai keičia mūsų suvokimą apie architektūrą ir dizainą ir formuoja vizualiosios kultūros tendencijas.

Marcus Fairs
Marcus Fairs / Organizatorių nuotr.

Kiekvienas bent kartą užsukęs į ir „Dezeen“ portalą žino, kad jo apimamas temų laukas – gerokai platesnis nei vien interjeras ir architektūra. Susirinkusiems „Lofte“ Marcus žada papasakoti, kas tokia yra aktyvi žurnalistika ir pozicionavimas ir kodėl svarbu atsižvelgti į dabarties socialines ir politines temas, o taip pat – stengtis provokuoti ir paveikti visuotinį architektūros ir dizaino sektorių (aktyviai kalbant apie „Brexit“, lyčių lygybę arba kaip dizainas gali spręsti taršos problemas).

Kiekvieną mėnesį jo įsteigtame tinklalapyje apsilanko apie 2,5 milijono žmonių. Akivaizdu, jog tai – ne šiaip sau pavieniai lankytojai. Portalas patenka tarp 1000 pasaulyje labiausiai komentuojamų internetinių puslapių. Šiais laikais turėti savo bendruomenę – bet kurio prekės ženklo siekiamybė.

Įdomu, jog viso to, apie ką svečias iš Didžiosios Britanijos pasakos Lietuvos publikai, jis pats negalėjo suplanuoti net savo svajonėse. Prisimindamas vaikystę, žurnalistas ir redaktorius pasakoja buvęs vienas iš vaikų, kurie visiškai nežino, kuriuo keliu nori eiti.

„Man neblogai sekėsi daugelis dalykų, tačiau nei viename nesuspindėjau ypatingai. Vienąkart dailės pamokoje susižavėjau „Blueprint magazine“ leidiniu, tuomet įstojau į dizaino mokyklą. Ten tapo akivaizdu, kad dizaineriu nebūsiu. Tačiau būtent taip atradau žurnalistiką“, – pasakoja Marcus.

Marcus Fairs
Marcus Fairs / Organizatorių nuotr.

Asmeninis profesinis kelias, atvedęs iki „Dezeen“ portalo – dar viena įkvepianti tema, kurią savo kalboje palies pranešėjas. Žurnalisto karjerą nuo popierinės spaudos pradėjusiam Marcus sekėsi neblogai, kol jis buvo atleistas iš itin sėkmingo žurnalo „Icon“ už tai, jog dirbdamas žurnale rašė knygą „XXI amžiaus dizainas“ ir apie tai pamiršo įspėti savo vadovus.

Toliau Marcus istorija vystosi tartum filmo siužetas – be darbo ir su dviem mažais vaikais likęs vyras puoselėjo slaptą svajonę įkurti savo leidinį. Tačiau jo svajonei trukdė 500 000 £ suma, kurios, anot kolegų, reikėjo žurnalo įsteigimui. Marcus rado inovatyvią išeitį – įkūrė savo internetinį tinklaraštį. Tai jam atsiėjo kur kas pigiau – viso labo 20 dolerių.

Kasdieniškai prasidėjusi Marcus Fairs sėkmės istorija – šviežias verslo ir kūrybiškumo modelis, iš kurios galima daug ko išmokti. Būtent Marcus tapo pirmuoju skaitmeninės erdvės žurnalistu, kuriam suteikta Karališkojo Britanijos architektų instituto garbės narystė. Jis yra laimėjęs ir daugybę kitų apdovanojimų – Geriausias žurnalistas (2002), Geriausias architektūros žurnalistas (2004) bei Sėkmingiausias žurnalo Icon paleidimas (2003).

Norintys išgirsti šią ir daugybę kitų kruopščiai atrinktų kūrybiško žmogaus gyvenimo ir karjeros istorijų bei susipažinti su aktualiomis tarptautinėmis tendencijomis kviečiami apsilankyti menų fabrike „Loftas“ lapkričio 8-9 dienomis.