Portugalijoje Aistę Lasytę pasitiko įspūdingos vietovės: „Dėl tokio vaizdo buvo verta sušlapti“

Aistės Lasytės kelionė po Portugalijos vietoves/Asmeninio archyvo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Atlikėja Aistė Lasytė neseniai sugrįžo iš Portugalijos, kurioje pirmą kartą lankėsi su draugu Tadu. „Kelionė nebuvo ilga, bet mus pasitiko kelios nuostabios vietovės“, – pasakojo sceniniu slapyvardžiu EYE'stė la'SEE'tė prisistatanti dainininkė.

Išnuomotu automobiliu Aistė su Tadu nuvyko pas atlikėjos draugę, gyvenančią Portugalijos kurorte Kaškaiše. Nuo Porto miesto iki ten – atstumas kaip nuo Vilniaus iki Klaipėdos.

„Neskaitant jaukaus miestelio, mus pasitiko dar keletas įsimintinų vietovių.  Viena iš jų – uolos kyšulys, kuris yra labiausiai į vakarus nutolęs Europos žemyno taškas“, – pasakojo Aistė.

Nuo lietuviškos lietingos žiemos Portugalijoje jai pabėgti nepavyko. Uolos kyšulį keliautojai aplankė pliaupiant ne pačiam maloniausiam lietui. Tiesa, atlikėja pretenzijų orui neturėjo, kaip pati sakė, „dėl tokio vaizdo buvo verta sušlapti“.

Aistės Lasytės kelionė po Portugalijos vietoves/Asmeninio archyvo nuotr.

„Netrukus išlindo saulė ir kai jau maniau, kad nieko gražiau būti nebegali – išryškėjo neįtikėtino dydžio vaivorykštė, kuri išties derėjo prie tamsiai purvinų debesų. Nors prieš tai dvejojau, bet vėliau apsidžiaugiau, kad keliavome būtent žiemos metu, nes kai dangus apniukęs ir niūrus, gamtovaizdžiai man žymiai išraiškingesni. Aplankėme ir pasakų miestą Sintrą. Nespėjome pamatyti visų įdomių taškų, pritrūko laiko, bet šį tą tikrai aplankėme.“

A.Lasytė pasakojo, kad Penos rūmai Sintroje jai pasirodė tikrai kaip iš pasakos.

„Čia dar kartą apsidžiaugiau, jog vykome žiemos metu, kadangi nebuvo didžiulio srauto žmonių. Viską gaubė galingas rūkas, todėl tam tikrose vietose atrodydavo, kad aplinkui mane nieko nėra.“

Aistės Lasytės kelionė po Portugalijos vietoves/Asmeninio archyvo nuotr.

Su draugais Aistė lipo ir į Maurų pilį, „bastėsi“ po Kinta da Regaleira gotikinius rūmus. Ten grožėjosi mįslingais tuneliais ir nematytais gamtos motyvais.

„Mes Lietuvoje esame pratę prie kitokios augmenijos, todėl įspūdis akims buvo dar stipresnis“, – tikino keliautoja.

Prieš išvykstant į Porto, Aistei teko įlįsti į šaltas Atlanto vandenyno bangas. „Buvo panašu į ledinį dušą ryte“, – šyptelėjo pašnekovė.

Aistės Lasytės kelionė po Portugalijos vietoves/Asmeninio archyvo nuotr.

Pakeliui į Porto, visi stabtelėjo Nazare miestelyje, esančiame prie didžiulio skardžio. Ten bičiuliai stebėjo vietą, kurioje kyla neįtikėtino dydžio bangos.

„Turistų traukos objektų aplankėme tik keletą. Pavyzdžiui, vieną gražiausių pasaulyje knygynų „Livraria Lello“. Bet neslėpsiu, jog vietos grožį uždengė turistai, kurie tiek prie bilietų kasos, tiek prie pačio knygyno sudarė ilgą eilę. O ir ieškomos literatūros surasti knygyne nepavyko. Nežinau, ar ten kada nors būna tuščia, gal tik naktį, kai nebedirba.

Aistės Lasytės kelionė po Portugalijos vietoves/Asmeninio archyvo nuotr.

Tiesą sakant, Porto mieste man labiausiai patiko siauros „kringeliuotos“ gatvelės, kuriose namai atrodydavo tartum negyvenami. Ant tų namų puošnias glazūruotas plyteles be galo mėgau fotografuoti. Sakiau, jei kada statysiu namą, norėčiau kad jis būtų papuoštas Porto plytelių motyvais“, – prisiminė Aistė.

Porto mieste Aistę taip pat nudžiugino ir veganiško maisto bufetas. „Jei esat augalinės kilmės maisto gerbėjai ir renkatės labiau tris porcijas vietoje vienos, tai „da Terra Restaurante Vegetariano“ yra kaip tik jums“, – rekomendacijomis pasidalijo Aistė.

Sugrįžusi iš neįtikėtinais kraštovaizdžiais sužavėjusios šalies, Aistė juokėsi, jog kelionė virto pasibaigusia pasaka. Atlikėja sugrįžo prie įntensyvaus ritmo. Vasarį su savo gerbėjais Aistė pasimatys Vilniaus knygų mugėje. 

Aistės Lasytės kelionė po Portugaliją (22 nuotr.)
+16
Skaitykite daugiau