„Positivus“ žvaigždė Iggy Popas nežino, kas yra senatvė
Punkrock žanro krikštatėvis. Sukilėlis tikrąja šio žodžio prasme. Žmogus, daręs įtaką kone kiekvienai roko grupei nuo septintojo dešimtmečio iki pat šiandien. Apie šią asmenybę ir jos nuotykių bei audrų kupiną gyvenimą būtų galima rašyti knygas. Atrodytų, beveik septynias dešimtis metų nugyvenęs rokeris turėtų būti jau pavargęs ar bent surimtėjęs, bet tai tiesiog nebūtų Iggy Popas.
Iggy yra gyvas įrodymas, kad metai tėra tik skaičius. Jį pamačius atrodo, kad jiems bėgant jis tampa tik dar agresyvesnis, dar labiau sarkastiškas ir vis taip pat spjaunantis į bet kokias normas.
Pasirodymui neprireikė nei įmantraus festivalinio apšvietimo, nei videoinstaliacijų ar dekoracijų. Viskas, ko užteko, buvo keli profesionalūs muzikantai, puikus įgarsinimas ir Iggy Popas: lakstantis po visą sceną, flirtuojantis su publika ir kaip visada ignoruojantis viršutinius drabužius.
Per daugiau kaip valandą trukusį pasirodymą Salacgryvoje Iggy skambėjo tiek puikiai žinomi kūriniai iš „The Stooges“ repertuaro, kaip „Search and Destroy“ ir „I Wanna Be Your Dog“, tiek solinės karjeros hitai „Lust for Life“, „Tonight“ bei „Real Wild Child“. Pasirodymo pabaigai atlikėjas paliko naujojo albumo numerį „Gardenia“ ir, jo žodžiais tariant, kvailą dainelę, kurią kadaise parašė, – „Wild America“.
Aktualumo ir jėgos jo kuriama muzika tiesiog nepraranda. Su tuo sutiko ir daugiau kaip 20 tūkstančių festivalio lankytojų, pritariančių „The Passenger“ priedainiui, kurį dar 1977 m. I.Popas dainavo kartu su Davidu Bowie.
Pradėjęs savo muzikinę karjerą (nors vienu metu rimtai svarstė apie politiko karjerą) kaip būgnininkas, Popas įkvėpimo ir idėjų sėmėsi ne tik iš rokenrolo ir bliuzo, bet ir iš, atrodytų, monotoniškų ir erzinančių garsų, kaip tėvo elektrinis metalo pjūklas.
Jo tikrasis vardas – Jamesas Newellis Osterbergas. Pravardę Iggy jam davė tuometinės jo grupės „The Prime Movers“ nariai. Tuo tarpu Popu jis pradėjo vadintis tada, kai vieno pasirodymo metu nusiskuto antakius ir tapo panašus į chemoterapiją besigydantį draugą, kurio tikroji pavardė buvo Popp.
Su grupe „The Stooges“ išpopuliarėjęs jau septintajame dešimtmetyje, bene geriausiai šis atlikėjas žinomas už albumus, prodiusuotus ilgamečio draugo ir kolegos D.Bowie: „The Idiot“ ir „Lust for Life“. Beje, pastarąjį albumą šie muzikantai įrašė viso labo per aštuonias dienas. Šiemet pasirodęs Iggy albumas „Post Pop Depression“ – jau 17-tas; ir, anot jo autoriaus, gali būti jau paskutinis.
Daug apie Iggy asmenybę ir jo požiūrį į pasaulį pasako tai, kad jis taip ir neišmoko naudotis elektroniniu paštu ir niekada gyvenime nėra turėjęs išmaniojo telefono. Jo teigimu, technologijos gąsdina ir erzina. Apie tai jis nedviprasmiškai pasisako ir vienoje iš naujojo albumo dainų: You take your motherf***ing laptop/And just shove it into your goddamn foul mouth.
Praeityje atlikėjas garsėjo itin ekscentrišku elgesiu scenoje. Jam nėra nieko neįprasto nuo galvos iki kojų išsitepti riešutų sviestu, pasirodyti su peršviečiamomis kelnėmis be apatinių ar net išsivolioti stiklo šukėse.