Prabangių kelionių organizatorė Amanda Ramoškaitė: „Yra lietuvių, atostogoms skiriančių 200 tūkst. eurų“

Amanda Ramoškaitė / Asmeninio albumo, Monikos Rukaitės-Zaleckienės nuotraukos
Amanda Ramoškaitė / Asmeninio albumo, Monikos Rukaitės-Zaleckienės nuotraukos
Beatričė Jurevičiūtė
Šaltinis: Žmonės
A
A

Sykį ūkininkauti nutarusi Amanda RAMOŠKAITĖ (29) ilgainiui suprato, kad su šaneliu traktoriuje sėdėti visgi nenorės, todėl atkakliai siekė įgyvendinti kitą svajonę – baigusi prestižinius mokslus ir patirties pasisėmusi Niujorke, tapo itin prabangių kelionių organizatore. Užtat likimas iškrėtė pokštą – sėkmingą verslą įkūrusi mergina susižadėjo su ambicingu ūkininku ir dabar pasaulį su juo bando užkariauti drauge.

Užaugai Marijampolėje, bet gyvenai Šveicarijoje, Italijoje, Olandijoje, Ispanijoje, Kinijoje ir Amerikoje. Galiausiai įsikūrei Vilniuje. Apskriejusi Žemės rutulį ėmei ilgėtis namų?

Dar prieš palikdama Lietuvą tikėjau, kad ši šalis – ne man. Tik pagyvenusi svetur suvokiau, kad žolė kitur nėra žalesnė, todėl grįžau į Lietuvą.

Jau vienuoliktoje klasėje žinojau, kad įstojau studijuoti į tarptautinį viešbučių valdymo universitetą „Les Roches“ Šveicarijoje. Kodėl ten? Nuo mažų dienų troškau pažinti pasaulį, turėti savo viešbutį ir jam vadovauti. Universitete pasirinkau tokią studijų programą, kad galėčiau mokytis Šveicarijoje, Kinijoje ir Ispanijoje. Pastarose dvejose šalyse gyvenau po metus. Mokiausi su garsių politikų atžalomis, Indijos princesėmis. Nors dalis studentų buvo ir iš paprastų šeimų, nemažai galėjo pasigirti turintys milijonierius tėvus.

Kadangi bendramoksliai buvo skirtingų kultūrų ir socialinių sluoksnių, netrūkdavo ir kuriozinių situacijų. Kai kurie jų net nežinojo, kad bulves reikia skusti, ką jau kalbėti apie tai, jog nenumanė, kaip tai daryti. Nenutuokė, kad lėkštėje patiektos krevetės visai kitaip atrodo ką tik ištrauktos iš vandenyno. Kai kurie jų niekada nebuvo gaminę maisto, patyrę buities rūpesčių – už juos tai nuo gimimo darė kiti. Čia tik mes, lietuviai, kad ir kokioje šeimoje būtume užaugę, iš prigimties esame ūkiški ir viską mokame atlikti patys.