Prabėgus 20 m. po INXS lyderio savižudybės jo artimieji vis dar neranda ramybės
Net ir praėjus dviem dešimtmečiams po pasaulį sukrėtusios roko grupės INXS lyderio Michaelo HUTCHENCE’O (1960–1997) mirties, susidomėjimas šia asmenybe nemažėja, o jo .
Garsusis rokeris, aktorius ir sekso simbolis nusižudė 1997-ųjų lapkričio 22-ąją Sidnėjaus priemiestyje esančiame „Ritz-Carlton“ viešbutyje. Tai, kad jis nebuvo nužudytas ir nemirė ekstremalių sekso žaidimų metu (tokia versija egzistuoja iki šiol), patvirtino kruopšti ekspertizė. Kaip ir tai, kad lemtingą sprendimą Michaelas Hutchence’as priėmė veikiamas alkoholio bei vaistų.
Per du dešimtmečius ne tik pavyko kone sekundžių tikslumu sudėlioti paskutines žvaigždės valandas, bet ir iš esmės išnagrinėti spalvingą gyvenimą. Deja, jokie ekspertai iki šiol nepadėjo rasti atsakymo į klausimą, kodėl garsus ir sėkmės lydimas vyras pačiame jėgų žydėjime pasirinko tokią mirtį, kokią pats yra pavadinęs „niekingiausiu bailių poelgiu“.
Likus kelioms savaitėms iki lemtingos nakties Michaelas Hutchence’as lankėsi Holivude, ten buvo slapta susitikęs su tokiomis garsenybėmis kaip Quentinas Tarantino ir Robertas De Niro. Kaip teigia naujo dokumentinio filmo „The Last Rockstar“ („Paskutinė roko žvaigždė“) kūrėjai, grupės INXS lyderis neabejojo, jog jam pavyks sulaukti sėkmės ir prieš kameras. „Jis buvo tikrai pametęs galvą dėl aktorystės. Puikiai atsimenu mūsų paskutinį pokalbį – Michaelas man tiesiai šviesiai sakė, jog užkariaus Holivudą“, – teigė buvęs Hutchence’o vadybininkas Colinas Diamondas. Tiesa, iki tol ekrane dainininkui buvo pavykę sukurti vos vieną rimtesnį vaidmenį – 1990-aisiais Rogerio Cormano filme „Frankenstein Unbound“.
Į gimtąjį Sidnėjų jis grįžo su koncertų turu, kuris turėjo paskatinti naujausio INXS albumo „Elegantly Wasted“ pardavimus ir paminėti sėkmingai gyvuojančios grupės 20-metį. Dvidešimt metų – tikrai netrumpas laikotarpis roko muzikos pasaulyje. Tiek išsilaikyti ant scenos įmanoma tik turint pakankamai energijos, dvasios stiprybės, išgyvenimo instinktą ir abejoti neleidžiantį talentą. Viso to netrūko INXS lyderiui. Mylimas Amerikoje ir Europoje, gimtojoje Australijoje jis prilygo kone dievui. Gražus, charizmatiškas, kompanijos siela, tobulas meilužis, dėl kurio galvas buvo pametusios popmuzikos princesė Kylie Minogue ir supermodelis Helena Christensen...
Sidnėjuje rokeris ketino užtrukti ilgiau ir čia atšvęsti Kalėdas. Ne tik su tėvu – verslininku Kellandu Hutchence’u, su kuriuo liko artimesnis nei su Los Andžele po skyrybų apsigyvenusia mama Patricia, bet ir su savo mylima moterimi – televizijos žurnaliste Paula Yates (1959–2000) bei dievinama dukrele Heavenly Hiraani Tiger Lily (21), kuriai tada neseniai buvo sukakę metai. Laukė jų ir dėl to, kad būtent gimtojoje Australijoje ketino pradėti naują gyvenimą – net buvo suradęs šeimai tinkamus apartamentus.
Jiedu su Paula pirmą kartą susitiko 1985-aisiais, ji ėmė iš muzikos žvaigždės interviu. Nuo tada, nepaisydama Hutchence’o vadybininko nepasitenkinimo, ši moteris darė viską, kad susitiktų su dainininku: vyko į koncertus, bandė palaikyti tegul ir nepastovų ryšį, dar keletą kartų kalbino jį kaip žurnalistė. Lemtingas buvo 1994-ųjų spalį įvykęs pokalbis – po trijų mėnesių Paula paliko vyrą ir savo trijų dukrų tėvą – muzikantą serą Bobą Geldofą, o 1996-ųjų liepą jiems su Michaelu gimė duktė.
Beje, Hutchence’as niekada nesijautė kaltas dėl to, kad išardė šeimą, ir atvirai baisėjosi tuo, kaip su jo mylimąja elgėsi britų žiniasklaida: Yates skyrybos su Geldofu buvo itin bjaurios, užvirė arši kova dėl dukrų, o spauda palaikė vyro pusę. Lemtingąją naktį nutiko tai, dėl ko Hutchence’as labiausiai nerimavo, – paaiškėjo, jog Bobas Geldofas neleido Paulai su savimi pasiimti jųdviejų jaunesniųjų dukrų Peaches (1989–2014) ir Pixie (27), todėl Yates negalėjo atskristi Kalėdoms į Sidnėjų. Tai reiškė, jog dainininkas per šventes negalės apkabinti ir savo numylėtos dukters – mažylė liks su mama. Geldofo širdies nesuminkštino nei Michaelo prašymai, nei grasinimai – triukšmingo pokalbio telefonu buvo priverstas klausytis kone visas viešbučio aukštas, kuriame esančiuose apartamentuose buvo apsistojęs INXS lyderis. Galbūt žinia, jog Kalėdas teks sutikti be mylimiausių žmonių, dar giliau nugramzdino dainininką į depresiją ir nulėmė sprendimą palikti šį pasaulį?
Rokerio artimieji ir bičiuliai seniai žinojo, kad po kieto vyruko kauke slepiasi labai jautri siela. „Būdamas tarp žmonių jis spinduliavo tiesiog magišką energiją, tačiau viduje buvo sutrikęs, drovus, dažnai kentėjo nuo depresijos“, – minėtame filme „The Last Rockstar“ teigia rokerio bičiulis Nickas Eganas. Anot jo, dainininkas dar nebuvo apsisprendęs, ar nori vesti Paulą, todėl jautėsi atsidūręs spąstuose – beprotiškai mylėjo dukrą, tačiau nenorėjo susieti gyvenimo su viena moterimi: „Vieną minutę jis kalbėjo, kaip jie visi įsikurs Australijoje, kitą – jog neįsivaizduoja savęs gyvenančio ramų šeimynišką gyvenimą.“
Apie tai, kad Michaelas esą neketino vesti Paulos ir prieš mirtį susitikinėjo dar bent su trimis gražuolėmis, žurnalistams pasakojo ir jo brolis Rhettas. Nors, tarsi patvirtindamas prieštaringą Hutchence’o būdą, minėtas jo vadybininkas Colinas Diamondas išsakė kardinaliai priešingą nuomonę – tikino, jog pora planavo antrą atžalą ir net lankėsi vaisingumo klinikoje. Planams trukdė Paulą išvarginę teismai su buvusiu vyru dėl teisės auginti bendrus vaikus.
Hutchence’ą esą slėgė rūpesčiai ir dėl karjeros – jis jau kurį laiką planavo palikti grupę ir pradėti solinius pasirodymus. Apie tai žurnalui „The Australian Women’s Weekly“ pareiškė jo sesuo Tina, patikinusi, jog tai buvo paskutinis dainininko koncertų turas su INXS, dėl ko Michaelas jautė milžinišką kaltę ir tai, be abejo, nesuteikė daugiau dvasios ramybės.
Linksmuolis ir kompanijos siela, anot sesers, turėjo nuostabų humoro jausmą, tačiau galėjo dėl menkiausios priežasties pulti į ašaras. Po incidento 1992-aisiais Danijoje, kur viešėjo pas savo mylimąją Heleną Christensen, – stumtelėtas taksi vairuotojo dainininkas krito ant šaligatvio ir susilaužė kaukolę, – Hutchence’as nebejautė skonio ir kvapo. Maža to, likus keleriems metams iki mirties pradėjo vartoti prieštaringai vertinamus raminamuosius vaistus – prozaką. Neretai juos maišė su alkoholiu ar kokainu bei kitais narkotikais. Todėl kartais užtekdavo menkutės kibirkšties, kad įsipliekstų emocinė audra...
Galbūt tokia jo širdyje siautėjo ir lemtingąją naktį, o galinčių ją užgesinti šalia nebuvo. „Martha... Po velnių, aš pavargau.“ Tai buvo paskutiniai jo žodžiai, palikti telefono autoatsakiklyje Niujorke gyvenančiai agentei Marthai Troup. Ši, kaip ir buvusi dainininko mylimoji prodiuserė Michèle Bennett, buvo artimiausios jo patikėtinės. Deja, kai sulaukusi Michaelo skambučio ir išgirdusi, jog jis verkia, Michèle nuskubėjo į viešbutį, durų niekas neatidarė. Neįtarusi nieko bloga moteris paliko žinutę ir grįžo namo. Vėliau sužinojusi, kas nutiko, patyrė šoką, tačiau apie savo išgyvenimus niekada viešai nekalbėjo.
Lapkričio 22-osios rytą Michaelas Hutchence’as rastas pasismaugęs savo gyvatės odos diržu – vienas jo galas buvo pritvirtintas prie durų viršaus. Netektį artimiesiems dar labiau apkartino vadybininkas Colinas Diamondas. Šis po rokerio mirties pasisavino visus jo asmeninius daiktus, net drabužius ir dienoraščius bei paskutinį, lemtingąją naktį parašytą, dainos tekstą. Tėvui pavyko atgauti tik sūnaus mirties įrankiu tapusį diržą... Piniginius reikalus pavyko išspręsti be teismo, o asmeninių daiktų artimiesiems Diamondas grąžinti neketina – tiesa, mielai juos demonstravo minėtame dokumentiniame filme.
Visiška našlaite vos ketverių likusią Tiger Lily (praėjus trejiems metams po tėvo mirties, perdozavusi heroino anapilin iškeliavo ir mergaitės mama) užaugino ne kas kitas, o labiausiai rokerio nekęstas Bobas Geldofas, laimėjęs kovą dėl Hutchence’o dukters globos su jo seserimi Tina. Geldofas sugebėjo apsaugoti mergaitę nuo nereikalingo smalsuolių dėmesio ir suteikti ramią vaikystę, tačiau neleido suartėti su tėvo giminaičiais, likdamas kurčias bet kokiems jų maldavimams. Gal dėl to, kai prieš trejetą metų nuo narkotikų perdozavimo mirė paties Geldofo ir Paulos dukra Peaches, netrūko teigiančių, esą taip likimas jam atkeršijo už Hutchence’us...
„Vaikų linija“
„Jaunimo linija“
„Vilties linija“
„Pagalbos moterims linija“
„Linija Doverija“
Tel.: 8 800 77 277