„Akropolyje“ pagrobto berniuko tėtis atvėrė širdį: papasakojo dar negirdėtų detalių

Vladas Linauskas / BNS ir asmeninio albumo nuotr.
Vladas Linauskas / BNS ir asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
A
A

Praėjusių metų rugsėjį Lietuvą sukrėtė istorija apie šešiametį berniuką, kurį iš prekybos centro Vilniuje išsivedė nepažįstama moteris. Berniuko tėtis Vladas Linauskas teigia niekada nepagalvojęs, kad toks košmaras gali ištikti jų šeimą.

Berniukas, su mama buvęs prekybos centre, staiga dingo kaip į vandenį. Vėliau paaiškėjo, kad šešiametį išsivedė ir namo parsivežė senyva moteris, serganti sunkia lėtine psichikos liga. Laimei, berniuką pavyko surasti tą pačią dieną.

Berniuko tėtis V.Linauskas prisipažino niekada nepagalvojęs, kad toks košmaras gali ištikti jų šeimą. Tinklalaidėje tėvams „Gandro lizdas“ apsilankęs vyras detaliai nupasakojo įvykį, pasidalino, kas padėjo greitai surasti sūnų ir ką kiekvienas iš tėvų gali padaryti dėl savo vaikų saugumo jau šiandien, rašoma pranešime spaudai.

Vladas Linauskas su tinklalaidės „Gando lizdas“ vedėja Ieva Girdvainiene
Vladas Linauskas su tinklalaidės „Gando lizdas“ vedėja Ieva Girdvainiene / Pranešimo autorių nuotr.

Greita reakcija išgelbėjo berniuką

Vladas Linauskas, berniuko tėtis, pabrėžia, kad be operatyvaus policijos darbo ir visuomenės įsitraukimo ši istorija galėjo baigtis ir kitaip. Jis ragina visus nelaimės akivaizdoje nelikti abejingiems ir dalintis svarbia informacija.

„Pirmą kartą realiu laiku mačiau, kaip greitai žmonės sureagavo – įrašas socialiniuose tinkluose pasklido akimirksniu, įsitraukė žiniasklaida. Tokiais atvejais negalima delsti nė sekundės“, – berniuko paieškas prisimena Vladas.

Įvykis davė svarbią pamoką

Berniuką išsivedusi senyva moteris buvo visai nepanaši į tipinį pagrobėją. V.Linauskas siunčia žinutę tėvams primindamas, kaip svarbu vaikus paruošti įvairioms situacijoms, neprisirišti prie stereotipų.

„Vaikus mokome nekalbėti su nepažįstamaisiais, nupiešiame pikto dėdės su ūsais ir kepure paveikslą.

O čia ateina močiutė, dar stebėtinai panašaus amžiaus kaip ir mūsų tikros močiutės, ir nusiveda vaiką. Tai buvo nestandartinė situacija ir mano sūnus pasimetė“, – teigia berniuko tėtis.

Incidentas atvėrė opią problemą

„Iki šiol šiurpsta oda, kai pagalvoji, kuo tai galėjo pasibaigti. Sergantis žmogus turėjo eksperimento objektą“, – prisimena vyras ir tris valandas trukusias berniuko paieškas prilygina siaubo filmui.

Paaiškėjo, kad dar prieš šį incidentą moteris buvo pasikėsinusi ir į kaimynų berniuką. Vyras pabrėžia, kad įvykis atvėrė psichikos sutrikimų turinčių asmenų priežiūros spragas.

„Negalime kaltinti žmogaus dėl jo ligos, bet ką daro valstybė, kad apsaugotų kitus? Sakoma, kad negalima priversti žmogaus vartoti vaistų, bet ką tuomet daryti, kai tas žmogus skriaudžia tavo vaiką? Kur yra ribos?“ – svarsto berniuko tėtis Vladas Linauskas.

Visą pokalbį žiūrėkite čia:

Kur pranešti ir ieškoti pagalbos
Jei reikia skubios pagalbos
Skambinkite pagalbos telefonu 112
Jei esate savižudybės krizėje, arba ieškote pagalbos kitam
Jei patyrėte smurtą
Jei reikalinga emocinė (psichologinė) pagalba telefonu, arba internetu
Jei esi vaikas ir tau reikalinga pagalba
Jei reikia pagalbos vaiko teisių klausimais
Skambinkite pagalbos telefonu 8 800 10 800 arba rašykite žinutę Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pokalbių laukelyje „Pasikalbėkime“. Pranešti apie pažeidimą galima vaiko teisių apsaugos skyriuose, užpildant formą Tarnybos interneto svetainėje, arba skambinti telefonu 112.