Praeityje garsus Brazilijos modelis Divina Alighieri: „Gražiausias pasaulio moteris atrado italai“

Jurga Jurkevičienė ir Divina Alighieri / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Romos aukštosios mados savaitės metu neretai tenka sutikti ir podiumo veteranių – garsių manekenių, kurios mados pristatymuose lankosi todėl, kad garsūs dizaineriai joms liks ištikimi amžinai. Viena bėda, kad jas sunku įprašyti nusifotografuoti – juk laikas suardė jų nepakartojamą grožį.

Romos aukštosios mados viešniai ir vienai seniausių manekenių brazilei Divinai Alighieri – jau 63-eji. Tačiau be jos negalėtų įvykti Romoje garsių dizainerių Renato Balestaros, Fausto Sarli, Raffaelllos Curiel ir kitų pristatymai. Divinai paliekama garbinga vieta pirmoje salės eilėje.  

Daugiau nei prieš keturis dešimtmečius vargingoje daugiavaikėje Brazilijos šeimoje augusi paauglė pakliuvo į Paryžių. Ten ją pastebėjo Pierre'as Cardinas, vėliau Hubertas de Gyvenchy, Yvesas Saint-Laurentas, Valentino, Gianfranco Ferre, Gianni Versace. Ant podiumo Paryžiuje dailią moterį pastebėjo italų milijonierius ir penkių brangiausių Italijos viešbučių, tarp kurių „Grand Hotel et du Milan“, savininkas. Vedęs devyniolikmetę italas ją išsivežė į Milaną.

Tačiau meilės istorija truko neilgai – Divina suprato, kad ištekėjo už AIDS sergančio turtuolio. Po vyro mirties moteriai teko palikti podiumą ir verstis įvairiausiais darbais – turtuolio šeima viską iš jos atėmė.

Visą mados pasaulį sukūrė italai. Pierre'as Cardinas – tai Pietro Cardino. O kas išgarsino gražiausias manekenės pasaulyje? Argi ne Gianni Versace?

Tačiau mados pasaulis – ištikimas žvaigždėms. Vienas garsių dizainerių Divinai padėjo laimėti teismo procesą prieš vyro šeimą ir išsikovoti butą prabangiame Romos rajone.

O legendiniai kūrėjai niekada nepamiršo juodaakės brazilės, jaunystėje žingsniavusios jų podiumais.

Sutikta garsių dizainerių pristatymuose Divina kaskart pasakoja savo jaunystės nuotykius. Apie meilę, narkotikus, ištvirkusius mados pasaulio vyrus. Ji – tai nepakartojamas „Alta Moda“ vadovėlis.

Kaskart brazilė būtinai priduria: „Gal manai, kad Pierre'as Cardinas – prancūzas?“ Ir garsiai nusikvatojusi priduria: „Visą mados pasaulį, mieloji, sukūrė italai. Pierre'as Cardinas – tai Pietro Cardino. O kas išgarsino gražiausias manekenes pasaulyje? Argi ne Gianni Versace?“

Divina puikiai išmano apie brangius drabužius ir podiumo užkulisius. Žino ir tai, kad daugelis manekenių ant pakylos žengia prisiuosčiusios kokaino. Ir jai teko visko paragauti per manekenės karjerą.

Brazilė neleidžia abejoti – gyvenime tenka paragauti visko po lygiai –  kiek prisilietei prie dieviško grožio, tiek bus ir baisių nuopolių. Modelių karjera – tai pakilimai ir kritimai. Kaskart pakalbinta vakarėliuose Divina vis ištraukia į paviršių kokią nors istoriją: „Ar girdėjai, kaip susiriejo Raffaella Curiel su Renato Balestra?“ Ir niekada negaili pamokymų, kaip elgtis su vyrais.

Sutikta Ermanno Scervino vakarėlyje butiko atidarymo proga Romos Babuinų gatvėje Divina pagaliau sutiko nusifotografuoti.

Skaitykite daugiau