Praėjusios savaitės renginiai: ryškiausios akimirkos – galerijose

Spalio renginiai / 15min klijuotė

Praėjusi savaitė pažėrė tikrų perliukų – vyko ir Manto Petruškevičiaus vazos pristatymas, filmo „Geras gyvenimas“ premjera, ir Gabrieliaus Vagelio koncertas. Jei nepavyko į šiuos renginius patekti, jų akimirkomis pasigrožėkite galerijose!

Manto Petruškevičiaus kurtos vazos pristatymas

Šių metų pavasarį garsiausias šalies dekoratorius Mantas Petruškevičius dalyvavo Venecijoje vykusiame meno renginyje „Homo Faber Event“. Žinomas vyras svečius sužavėjo išskirtinio grožio vaza „Molecule“ (分子), kurią pagamino viena seniausių pasaulyje Murano stiklo dirbinių bendrovė „Venini“. Šią vazą jis specialiai atvežė ir į Lietuvą.

Pasigrožėti tuo, kuo žavėjosi geriausi Europos floristai, spalio 20 d. atvyko ir smalsumo nepraradę šalies verslo ir dizaino atstovai. Daliai svečių iki šiol buvo staigmena, jog garsaus dekoratoriaus vaza buvo eksponuojama parodoje „Salone del Mobile“.

Manto Petruškevičiaus kurtos vazos pristatymas (46 nuotr.)
+40

Komedijos „Kažkas čia ne taip“ premjera

Pasiilgote spektaklių? Jei taip, užmeskite akį į praėjusią savaitę vykusios komedijos „Kažkas čia ne taip“ premjerą. Į ją sostinėje rinkosi itin gausi publika – žmonių eilės nusidriekė iki pat durų. Kiekvienas jų su nekantrumu laukė spektaklio.

Tarp gausaus būrio žmonių buvo ir pramogų pasaulio atstovai – atvyko televizijos laidų vedėjos Zita Kelmickaitė, Gerda Žemaitė, Marija Silickaja, atlikėja Anžela Adamovič-Gečienė su vyru radijo laidų ir renginių vedėju Žygimantu Geču, modelis Simonas Pham.

Komedijos nepraleido ir kelionių guru Rimvydas Širvinskas, verslininkė Rasa Barauskaitė ir jos mylimasis atlikėjas Petras Daunys, nuomonių formuotojos Beatričė Paškevičiūtė ir Laima Povilaitytė, stilistai Karolis Murauskas ir Ąžuolas Misiukevičius bei kiti.

„Domino“ teatro spektaklio „Kažkas čia ne taip“ premjeros svečiai (35 nuotr.)
+29

Dar viena premjera – Martos Dauliūtės ir Viktorijos Šiaulytės filmas „Geras gyvenimas“

Spalio 21 d. Vilniuje įvyko ir režisierių Martos Dauliūtės ir Viktorijos Šiaulytės filmo „Geras gyvenimas“ premjera. Į ją rinkosi ne tik kūrybinė komanda, bet ir garsūs kviestiniai svečiai – Dominykas Vaitiekūnas, Jolita Vaitkutė, Mykolas Vildžiūnas, Živilė Kropaitė-Basiulė, Jolanta Rimkutė.

„Šis filmas prasidėjo kaip pokalbis, kuris tęsėsi viso projekto metu. Su filme dalyvaujančiu entrepreneriu Gustavu bendravome dvejus metus, susitikdavome, skaitydavome tekstus ir diskutuodavome apie verslumą. Bendraujant su kitais filmo herojais mums buvo svarbu apsilankyti jų darbo aplinkoje, vietose, kuriose kyla jų idėjos.

Visų susitikimų metu stengėmės sukurti saugią aplinką, kurioje būtų galima abejoti ar kvestionuoti skirtingas pažiūras į pasaulį. Dar daugiau, norėjome pasiekti, kad dviejų skirtingų ideologinių požiūrių pokalbis būtų prasmingas“, – prieš filmo peržiūrą teigė režisierės.

Filmo „Geras gyvenimas“ premjera (46 nuotr.)
+40

Smurto prieš moteris akcija „Pastebėk smurtą“

Spalio 19 d. IKEA parduotuvėje vyko akcija „Pastebėk smurtą, kurios metu buvo atskleista skaudi realybėje – Lietuvoje nukentėjusieji vis dar bijo kreiptis dėl patiriamo smurto.

Tai aptarė ir renginyje dalyvavę Dovilė Filmanavičiūtė, Monika Linkytė, Medeina Andriulienė, Naglis Bierancas. Kiekvienas jų ragino smurtą patiriančius žmones kalbėti ir kreiptis pagalbos. Jie paskatino taip pat elgtis ir aplinkinius – pastebėjus, kad elgiamasi netinkamai, padėti ištiesti pagalbos ranką.

Prie panašaus pobūdžio projektų prisidėjusi Neringa Rekašiūtė sakė besidžiaugianti, kad opios visuomenės problemos rūpi ir dideliems verslams.

„Tokią kooperaciją tarp visuomenės grupių laikau labai sveikintinu dalyku. Smurto tema yra labai kompleksiška ir paplitusi dideliu mastu. Tam spręsti reikia visų visų mūsų. Jau minėtas projektas „Superherojės“, kurio nuotraukos kabėjo reklaminiuose stenduose mieste, paskatino ir kitas moteris pasidalinti savo išgyvenimais, nebijoti kalbėti, nebijoti išeiti iš smurtinių santykių ir ieškoti pagalbos“, – renginiu metu kalbėjo N.Rekašiūtė.

Akcijos „Pastebėk smutą“, skirtos kovoti su smurtu prieš moteris pristatymas (41 nuotr.)
+35

Roko Yan pirmasis solinis koncertas

Ketvirtadienio vakarą Vilniuje, klube „Kablys + kultūra“ sparčiai populiarėjantis atlikėjas Rokas Yan surengė pirmą solinį koncertą. Čia atlikėjas ne tik atliko jau hitais spėjusius tapti kūrinius, bet ir naujausią kūrybą, kuri nugulė į praėjusią savaitę išleistą albumą „Iš tų akių“.

Šiek tiek po 20 valandos į sceną kartu su grupe žengęs atlikėjas, panašu, liko nustebintas tokio gausaus kiekio klausytojų, susirinkusių į koncerto. Publika buvo nusiteikusi išties audringai – jau pirmųjų dainų metu kartu su Roku kartojo dainų eilutes bei negailėjo aplodismentų.

Atlikėjui prakalbus apie vasarą ir į sceną pakvietus dainininkę Ivetą Svilainytę, su kuria talentingas kūrėjas įrašė praėjusios vasaros hitą „Vasaros mažai“, publika tiesiog pašėlo. Audringai atlikus kūrinį iš karto buvo prašoma pakartojimo.

Roko Yan pirmasis solinis koncertas (10 nuotr.)
+4

Lukiškių kalėjime – įspūdingas Gabrieliaus Vagelio koncertas

Magiškoje Lukiškių kalėjime esančioje šv. Mikalojaus Stebukladario cerkvėje – ne ką mažiau magiškas koncertas. Būtent čia įvyko romantiškojo atlikėjo Gabrieliaus Vagelio koncertas.

Į sceną jis žengė ne vienas, o kartu su kitais instrumentais – fortepijonu ir mikrofonu. Į aksominio balso savininko koncertą atvyko būrys gerbėju, kurie šoko, lingavo pagal garsiausias jo dainas. Nenuostabu ir tai, kad po pačių gražiausių dainų buvo prašoma vis iš naujo pakartoti.

Gabrieliaus Vagelio koncertas Lukiškių kalėjime (4 nuotr.)
Lunatikai nuotr.
+1
Skaitykite daugiau