Praktiniai triukai, kaip lengvai palaikyti švarą namuose

Švara / Fotolia nuotr.
Švara / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2013-08-08 11:00
AA

Ko reikia kasdienei švarai ir tvarkai namuose? Greitų sprendimų! Ne viena mūsų nesvajoja visą dieną kuistis virtuvėje ar vonioje ir net sukaitusi šveisti kalkių dėmes, nuosėdas ar bet kokius kitus nešvarumus. Jau nekalbame apie tai, kad dauguma valymo priemonių nuodija mūsų organizmą.

Taigi, ką pasitelkti į pagalbą? Druską, geriamąją sodą, citrinas, actą... Natūralios, buityje, be jokios abejonės, pasitaikančios priemonės turėtų būti patys geriausi jūsų pagalbininkai.

 

♦ Langai, veidrodžiai, stiklai. Ko reikia jiems išvalyti? 4 valg. š. citrinų sulčių, sumaišytų su 0,5 l vandens. Šiuo skysčiu galite suvilgyti pašluostę ir iššveisti langus arba supilti į butelį su purkštuku. Citrinos idealiai tinka dezinfekuoti tiek medines, tiek plastikines pjaustymo lenteles ar išvalyti kalkių nuosėdas nuo įvairių paviršių. Tiesiog perpjaukite pusiau citrinas ir gerai nušveiskite lentelę ar, tarkime, čiaupą. Palikite sultis 20 minučių. Vėliau nuskalaukite. 

 

♦ Prisvilusi keptuvė, puodai. Jiems išvalyti galite pasitelkti taip pat natūralias priemones: įberkite druskos arba geriamosios sodos ir švelniai nugramdykite nešvarumus minkšta kempinėle.

 

♦ Nešvarūs rankšluosčiai. Žinia, kad virtuvės rankšluostukai ir pašluostės susipurvina labai greitai ir praranda spalvą. Papilkėję jie tikrai nepuošia mūsų virtuvės ar valgomojo, o išmesti dažniausiai gaila... Ką daryti? Kad nereikėtų naudotis itin aitriais balikliais, į pagalbą pasitelkite geriamąją sodą: kelis šaukštus ištirpinkite vandenyje ir jame pernakt pamirkykite audinius. Taip pat tinka ir citrinos: supjaustykite 2–3 dideles citrinas ir apdėliokite jomis puode vandeniu užpiltus rankšluosčius. Užvirinkite, o praėjus 15–30 min., išjunkite ir palikite pastovėti.

 

♦ Baldų poliravimas. Blizgantys baldai – dailu, tvarkinga ir kaipmat sukuria švaros įspūdį. Tereikia visai nedaug: 2 dalių alyvuogių aliejaus ir 1 dalies citrinų sulčių. Sumaišykite šiuos ingredientus, suvilgykite šluostę ir valykite norimus paviršius.

 

♦ Grindys (plytelės, mediena, linoleumas ir pan.). Valyti galite pasitelkusios paprasčiausią actą: sumaišykite 1 puodelį acto su 4 l vandens. Actas – puiki dezinfekuojamoji ir valomoji priemonė.

 

♦ Kilimai. Kad ir kaip kilimėliai namams suteikia jaukumo, jie irgi daro meškos paslaugą – sugeria visus nešvarumus ir dulkes. Valyti jiems dabar siūloma itin daug priemonių, tačiau jos taip pat nekokio aromato, dažnai toksinės. Ką daryti? Galite juos paprasčiausiai išpurtyti ir išdulkinti šluotele, o valymui rinktis puodelį acto, sumaišytą su 2 puodeliais vandens. Tokia priemonė puikiai padeda išvalyti kavos, kečupo, šokolado, raudonojo vyno dėmes. Tiesa, raudonojo vyno dėmes patariama iš pradžių apibarstyti druska, kad ji sugertų gėrimo perteklių, o vėliau išvalyti jau minėtuoju acto ir vandens mišiniu.

 

♦ Vonios, kriauklės, plautuvės, dušo kabinos valymas. Prireiks greipfruto ir druskos. Perpjaukite greipfrutą pusiau ir nuvalykite juo norimą paviršių. Tuomet kitą greipfruto puselę pabarstykite druska ir vėl nušveiskite. Palikite 10–15 min., vėliau nuplaukite šiltu vandeniu. Nuostabus aromatas ir akinanti švara!

 

♦ Virtuvės įrankiai. Juos galite švariai nušveisti, ypač sidabrinius, paprasčiausia dantų pasta ir minkštu skudurėliu. Po procedūros perskalaukite šiltu vandeniu ir nusausinkite rankšluosčiu.