Pramogų pasaulyje vis tvirčiau įsitvirtinanti Margaret Qualley turi ambicingų karjeros planų

Margaret Qualley / „Scanpix“ nuotr.
Margaret Qualley / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: „Žmonės“
2019-09-29 19:50
AA

Tiesa, iki tapdamas fermos šeimininku Paulas Qualley (60) buvo populiarus modelis ir išvaizdus vyras, apsukęs galvą aktorei Andie MacDowell (61). O dabar pramogų pasaulyje vis tvirčiau žengia jaunylė jų dukra Margaret Qualley (24).

Po tėvų skyrybų 1999 metais trys dabar jau suaugusios atžalos – Justinas (33), Rainey (29) ir jaunylė Margaret – leido laiką Šiaurės Karolinoje ir Montanoje: čia Justinas turi ūkį. Tėvas ir mama ne kariavo dėl vaikų globos, o draugiškai ja pasidalijo. Andie bei Paului pavyko apsaugoti juos nuo nepageidautinos įtakos. Kaip prisimena Rainey, mama drausdavo žiūrėti filmus, kuriuose vaidino, ypač skirtus suaugusiesiems, taigi „Seksą, melą ir vaizdajuostes“ (juostoje Andie filmavosi nešiodama vidurinėlę) ar „Žaliąją kortą“, kuriame mama tokia jauna, ji žiūrėjo tik subrendusi.

Margaret Qualley/Vida Press nuotr.

Seseriai antrina ir Margaret. Viename iš interviu ji sakė, kad mama jai visada buvusi mama, o ne garsi aktorė. Ir, kaip bet kuri mergaitė, drebėdavusi iš nekantrumo, kai mama tvarkydavo savo spintą. Kartą Rainey gavusi dovanų aulinius, kuriuos mama Andie prieš 20 metų nusipirko Paryžiuje, ir avėjo juos, kol visiškai nuplyšo padai.

Vaikystė toli nuo Holivudo neatbaidė nuo didelio miesto traukos. Rainey pirmąkart viešumoje pasirodė 2012 metais, kai tapo „Mis Auksiniu gaubliu“. Šiandien ji šiek tiek filmuojasi (garsiausi darbai – seriale „Mad Men. Reklamos vilkai“ ir juostoje „Oušeno aštuntukas“, kuriame vaidino... save pačią), šiek tiek dainuoja. Mėgsta vintažinius daiktus ir dievina kates, o siekdama dainininkės karjeros persikėlė į Tenesį.

Margaret karjeros pretenzijos ambicingesnės: MacDowell ir Qualley jaunylės „sąskaitoje“ – per 20 vaidmenų kine, televizijoje, reklamose. Aukštą (1,75 metro ūgio) mėlynakę gražuolę publika įsidėmėjo įspūdingoje Spike’o Jonze’o režisuotoje 2016 metų „Kenzo World“ kvepalų reklamoje. Tai ji – ta mergina žalia suknele, rodanti neglamūrines grimasas, smurtaujanti, sukelianti nedidelę katastrofą ir visą laiką šokanti – įkvėptai ir kiek makabriškai.

„Kenzo“ kvepalų reklama su Margaret Qualley / Video kadras

Choreografas Ryanas Heffingtonas išnaudojo jaunosios herojės šokėjos talentą: ji – profesionali balerina, šešiolikos priimta į Šiaurės Karolinos baleto teatro trupę. Ir beveik iš karto nusprendusi mesti nė nepradėtą karjerą – atsibodo amžinos dietos ir pareiga nuolat rūpintis, kad kūnas būtų tobulas. Margaret nebenorėjo šokti, bet troško likti Niujorke, todėl pradėjo dirbti modeliu. Ir parašė laišką mamai – išdėstė ketinimus ir net nurodė, kokias pajamas gaus ateinančią savaitę. Gavusi dalykišką tekstą mama negalėjo pasakyti „ne“.

Netrukus Qualley debiutavo Niujorko mados savaitėje – demonstravo „Alberta Ferretti“, paskui buvo Paryžius ir „Valentino“ bei „Chanel“, „Vogue“, „Interview“, „Vanity Fair“ fotosesijos, „Ralph Lauren“ reklamos kampanija. Dabar modelis Margaret Qualley dirba su agentūromis „IMG Models“ ir „Uno Models Barcelona“ – tik, žinoma, nebėra debiutantė. Ir labiau nei podiumą vertina filmavimo aikštelę – genų balso lengvai neužčiaupsi.

Dinastijos Holivude nieko nestebina, nors tvirtai negarantuoja. Antra vertus, ironiškas sutapimas, kad Andie McDowell dukra debiutuoja dramoje „Palo Alto“, kurią režisavo Francio Fordo Coppolos anūkė. Tačiau serialo „Likusieji“, kurį vadina didele savo sėkme, atrankoje ji sąžiningai dalyvavo. Ir pelnė „Emmy“ nominaciją už vaidmenį mini seriale „Fosse / Verdon“, pasakojančiame apie du garsiausius visų laikų Brodvėjaus šokėjus. Nors visą laiką buvo drovi ir iki šiol dideliuose žmonių sambūriuose dažniausiai netaria nė žodžio, tai netrukdo įkūnyti labai skirtingas herojes – nuo prieštaravimų draskomos vienuolės iki padūkusios naivios paauglės, pakliuvusios į pavojingą draugiją. Arba – jaunutės hipės iš demoniškojo Charleso Mansono fermos, besisiūlančios Brado Pitto herojų patenkinti oraliniu būdu naujojoje Quentino Tarantino juostoje „Vieną kartą Holivude“. Vaidmuo – antraeilis ir trunka gal penkias minutes, tačiau ryškus ir įsimintinas. Ir apskritai – kai tave pasirenka kritikų ir publikos liaupsinamas kultinis režisierius, tai jau savaime gera korta.

Margaret Qualley (16 nuotr.)
+10