Prancūzija atsisveikina su kino legenda Jeanu Pauliu Belmondo: išlydi kaip prezidentą

Prancūzija atsisveikina su kino legenda Jeanu Pauliu Belmondo / „Scanpix“ nuotr.
Prancūzija atsisveikina su kino legenda Jeanu Pauliu Belmondo / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2021-09-09 18:43
AA

Ketvirtadienį Prancūzija ir visas pasaulis atsisveikina su aktoriumi Jeanu Pauliu Belmondo. Anapilin iškeliavusios kino legendos garbei surengtos nacionalinės laidotuvių iškilmės.

J.P.Belmondo mirė rugsėjo 6-ąją, eidamas 89-uosius metus. Aktoriaus atminimo pagerbimui skirta nacionalinė atminimo ceremonija prasidėjo ketvirtadienio popietę Paryžiaus „Les Invalides“ rūmų memorialiniame komplekse.

J.P.Belmondo karstas iš Paryžiaus „Les Invalides“ rūmų į kiemelį išneštas uždengtas Valstybės vėliava. Taip, kaip šalyje pagerbiami anapilin iškeliavę prezidentai. 

Prancūzija atsisveikina su kino legenda Jeanu Pauliu Belmondo / „Scanpix“ nuotr.

„France24“ praneša, kad atsisveikinti su „Naujosios bangos“ kino ir veiksmo filmų ikona atvyko tūkstančiai gerbėjų, o į rūmų memorialinį kompleksą, kur prezidentas Emmanuelis Macronas pasakė kalbą, galėjo patekti tik kviestinės asmenybės.

„Mes mylime Belmondo, nes jis panašus į mus“, – ceremonijoje sakė Emmanuelis Macronas.

E.Macronas kartu su susirinkusiaisiais legendinį aktorių pagerbė tylos minute. J.P.Belmondo atsisveikinimo ceremonijoje dalyvavo ir buvęs Prancūzijos prezidentas Fransua Hollande'as. 

Prancūzija atsisveikina su kino legenda Jeanu Pauliu Belmondo / „Scanpix“ nuotr.

Kol kviestiniai svečiai dalyvavo J.P.Belmondo pagerbimo ceremonijoje, aktoriaus gerbėjams atsisveikinimo akimirkos buvo transliuojamos didžiuliuose ekranuose, pastatytuose prie Paryžiaus „Les Invalides“ rūmų.

Čia pagerbti kino legendą susirinko minios žmonių. Jų rankose – ne tik filmų, kuriuose vaidino J.P.Belmondo plakatai, bet ir Valstybinė vėliava. Dažno susirinkusiojo akyse spindėjo ašaros. 

Prancūzija atsisveikina su kino legenda Jeanu Pauliu Belmondo / „Scanpix“ nuotr.

Nacionalinės laidotuvės – Prancūzijos aktoriams reta garbė. Tokia ceremonija buvo surengta tik 2018 metais, atsisveikinant su legendiniu prancūzų dainininku Charles`iu Aznavouru.

J.P.Belmondo laidotuvės įvyks penktadienį tik su artimiausiais šeimos nariais.

Fotogalerija:

Prancūzija atsisveikina su kino legenda Jeanu Pauliu Belmondo (41 nuotr.)
+35

Kino legenda J.P.Belmondo buvo vienas žinomiausių visų laikų prancūzų aktorių, suvaidinęs daugiau kaip 80 filmų.

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas J.P.Belmondo pavadino „nacionaline vertybe“.

„Mes visi jame atpažindavome save“, – savo „Twitter“ paskyroje rašė jis. 

J.P.Belmondo gimė 1933-aisiais Paryžiuje, užaugo menininkų šeimoje, jo tėvas buvo garsus skulptorius.

Aktoriaus keliu Jeanas pasuko netikėtai – nuo pat vaikystės J.P.Belmondo svajojo būti boksininku, tačiau susirgęs tuberkulioze pasuko į aktorystę. J.P.Belmondo lankė privačią dramos mokyklą, būdamas 20-ies metų įstojo į Paryžiaus konsevatoriją, kurioje mokėsi trejus metus.

Jeanas Paulis Belmondo / Scanpix nuotr.

Aktoriaus karjerą J.P.Belmondo pradėjo teatre, o vėliau ėmė vaidinti kine. Nedidelius vaidmenis filmuose atliekantį vaikiną pastebėjo legendinis režisierius Jeanas-Lucas Godardas. Šis ir pasiūlė Jeanui vaidmenį filme „Breathless“. Filmas, kuriame jis suvaidino nusikaltėlį, laikomas šedevru.

1960–1961 metais J.P.Belmondo nusifilmavo dviejuose filmuose Italijoje – „Dvi moterys“ su Sophia Loren ir „Meilužiai“ su Claudia Cardinale. Juostos buvo populiarios ne tik Italijoje, bet ir JAV bei Didžiojoje Britanijoje, kur aktorių taip pat pradėjo atpažinti gerbėjai, juo susidomėjo ir kino kritikai.

Jeanas Paulis Belmondo / Scanpix nuotr.

Tikru nutrūktgalviu pramintas J.P.Belmondo iš kitų aktorių išsiskyrė drąsa – filmuodamasis nuotykių juostose kino legenda pats atlikdavo pavojingus triukus. Iki 60 metų aktorius nesutikdavo naudotis kaskadininkų paslaugomis, tikindamas, kad tai žemina jo vyriškumą.

J.P.Belmondo ne mažiau nei aktoriniais gabumais garsėjo ir ne visiems suprantamu humoro jausmu. Teigiama, kad jis galėdavo paslėpti bičiulio telefoną ir visą vakarą kikenti žiūrėdamas, kaip šis pamestą daiktą bando surasti.

Jeanas Paulis Belmondo / Scanpix nuotr.

2001-aisiais J.P.Belmondo sveikata sušlubavo – aktorius patyrė insultą, tad dešinė jo veido pusė buvo paralyžiuota. Visgi po septynerių metų Jeanas vis vien pasirodė juostos „Vyras ir jo šuo“ filmavimo aikštelėje.

Skaičiuojama, kad per pusę amžiaus trukusią karjerą J.P.Belmondo nusifilmavo net 95 kino filmuose ir sukūrė 40 vaidmenų teatre. O į filmus, kuriuose jis sukūrė vaidmenis, iš viso parduota 130 mln. bilietų.

Jeanas-Paulis Belmondo (12 nuotr.)
+6