Prancūzijos ambasada į božolė šventę sukvietė kelis šimtus svečių

Šventės svečiai / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Šventės svečiai / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
A
A

Trečiąjį lapkričio ketvirtadienį vyno gerbėjai visame pasaulyje ragauja jauną, šių metų derliaus vynuogių Božolė regiono vyną. Šia proga Vilniuje Prancūzijos ambasada Lietuvoje surengė tradicinę šventę, į kurią pakvietė šimtus svečių.

Į „Beaujolais Nouveau“ šventę, kuri surengta viešbutyje „Novotel Vilnius Centre“, atvyko ambasadoriai ir lydintys asmenys iš Prancūzijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Izraelio, Kanados, Austrijos, Japonijos, Airijos, Norvegijos, Čekijos ambasadų, taip pat verslo, kultūros, pramogų pasaulio atstovai.

Svečiai nepraleido progos neformaliai pabendrauti ir paragauti jaunojo božolė.

Žiūrėkite galeriją:

Žurnalas „Ji“ primena božolė istoriją.

Į pietus nuo Burgundijos esančio Božolė regiono, vyndariai turėtų būti dėkingi hercogui Pilypui Drąsiajam, kuris XIV a. pabaigoje uždraudė auginti Gamay vynuoges visoje Burgundijoje. Tačiau Božė (prancūzų k. Beaujeu) miestelio apylinkių gyventojai išsaugojo vynuogynus ir derliaus šventės proga gerdavo jauną tų metų vyną. Kita vertus, vynas, laikytas statinėse, greitai pasendavo ir imdavo prastėti, todėl šviežutėlio vyno pasirodymas buvo svarbus įvykis kaimo, ypač miesto, gyventojams. Pastarieji laukdavo pirmųjų vežimų, atvažiuojančių iš artimiausių kaimų, ir švęsdavo jų sutiktuves.

Šių laikų „Beaujolais nouveau“ šventė yra Georgeso Duboeufo nuopelnas, nes XX a. 2-ojoje pusėje iš regioninės jauno vyno sutikimo tradicijos jis sugebėjo sukurti pasaulinio masto šventę. Komercinė Božolė sėkmė paskatino ir kitas šalis imtis jo gamybos – taip gimė itališkasis Vino novello, Ispanijoje pradėtas gaminti Vino nuevo, Nouveau wine Jungtinėse Valstijose ar Šv. Martyno vynas Čekijoje, rašė žurnalas „Ji“.