Prancūzijos pirmajai porai – iškilminga vakarienė: į Valdovų rūmus rinkosi garbūs svečiai

Prancūzijos pirmosios poros atvykimo proga suorganizuota iškilminga vakarienė / Roberto Dačkaus, LR prezidento kanceliarijos nuotr.
Žmonės.lt, BNS
Šaltinis: Žmonės
AA

Prancūzijos prezidentui Emmanueliui Macronui ir jo žmonai Brigitte Macron pirmadienio vakarą Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose suorganizuota iškilminga vakarienė. Į ją rinkosi garbūs visuomenės veikėjai, prancūzų bendruomenės Lietuvoje atstovai. Svečius pasitiko pirmoji Prancūzijos pora ir Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda su žmona Diana.

Į Lietuvą oficialaus vizito Prancūzijos prezidentas E.Macronas atvyko rugsėjo 28 dieną.

Prezidentūroje pirmadienio vakarą, dar prieš vakarienę, Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda ir Prancūzijos vadovas Emmanuelis Macronas apsikeitė dovanomis, primenančiomis Vilniuje gimusį prancūzų rašytoją Romainą Gary.

Šalies vadovas Prancūzijos prezidentui padovanojo žinomo skulptoriaus Romualdo Kvinto darbą „Berniukas su kaliošu“, pagal kurį buvo išlieta didesnė skulptūra, dabar puošianti Vilnių ir primenanti iškilųjį Prancūzijos rašytoją.

Savo ruožtu E.Macronas Lietuvos prezidentui įteikė du tomus R.Gary kūrinių prestižinėje serijoje „Pléiade“ ir „Pléiade“ albumą, skirtą šiam rašytojui.

R.Gary gimė Vilniuje 1914 metais, kurį laiką čia gyveno, vėliau išvyko į Varšuvą ir į Prancūziją, dirbo pastarosios šalies diplomatu, rašė romanus, viename jų – „Aušros pažadas“ – jis pasakoja apie Vilniuje praleistą vaikystę, to meto Vilniaus gyvenimą.

Fotogalerija:

Prancūzijos ir Lietuvos pirmosios poros apsikeitė dovanomis (9 nuotr.)
+3

Prancūzijos pirmosios poros atvykimo proga po oficialaus priėmimo Lietuvos prezidentūroje ir pagrindinių politinių klausimų aptarimo, Valdovų rūmuose įvyko iškilminga vakarienė.

Į ją atvyko prezidentai Dalia Grybauskaitė ir Valdas Adamkus, Vytautas Landsbergis, Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas, teatro režisierius Oskaras Koršunovas ir kiti kviestiniai svečiai.

Iškilmingos vakarienės akimirkos:

Prancūzijos pirmajai porai – iškilminga vakarienė Valdovų rūmuose (31 nuotr.)
+25

Tai yra pirmasis dvišalis Prancūzijos prezidento vizitas Lietuvoje per beveik du dešimtmečius.

Emmanuelis Macronas antradienį Vilniuje susitiks su Baltarusijos opozicijos lydere Sviatlana Cichanouskaja, paprašiusia jo tarpininkauti sprendžiant politinę krizę jos šalyje, pirmadienį pranešė Eliziejaus rūmai. S.Cichanouskaja anksčiau pirmadienį išreiškė viltį, kad Prancūzijos vadovas galėtų įtraukti Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną į dialogo inicijavimą.

Sekmadienį Prancūzijos prezidentas pareiškė, kad ES atsisakius pripažinti Aliaksandrą Lukašenką teisėtu Baltarusijos prezidentu, buvusios sovietinės respublikos lyderis privalo pasitraukti.

Antradienį taip pat numatomas E.Macrono apsilankymas Rukloje. Nuo liepos mėnesio iki metų pabaigos Lietuvoje tarnauja maždaug 300 Prancūzijos karių. Lietuvos vyriausybė pastaraisiais metais kritiškai vertino E.Macrono siekį užmegzti glaudesnius ryšius su Rusija ir jo kritiką NATO.

Vizito metu rengiamas Prancūzijos ir Lietuvos verslo forumas, vizito darbotvarkėje numatoma skirti dėmesio naujosioms finansinėms technologijoms fintech, kibernetinio saugumo klausimams. Po apsilankymo Lietuvoje E.Macronas vyks vizito į Latviją.

Emmanuelio ir Brigitte meilės istorija

Kai Emmanuelis Macronas 2017 metais tapo Prancūzijos vadovu, visas pasaulis aptarinėjo jo ir Brigitte meilės istoriją. Skaitykite apie ją ČIA

Pirmoji Prancūzijos pora Emmanuelis ir Brigitte Macronai atvyko į Lietuvą (34 nuotr.)
+28
Skaitykite daugiau