Prancūzų dizainerio originalūs IBRIDE kūriniai – jau Vilniuje

Prancūzų dizainerio Benoito Converso darbai – jau Sofalova.lt parduotuvėje
Šaltinis: Žmonės
AA

„Įsivaizduokite, kad atidarote savo namų duris ir lauko detalės, įnešdamos harmonijos, susilieja su jūsų namų vidumi“, – tokia poezija prasideda prancūzų dizainerio Benoito Converso ieškojimų bei atradimų kupina istorija.

Šeimos verslą kartu su žmona Rachel Convers ir svaine Carine Jannin įkūręs užsienietis į Lietuvą atveža laukinės gamtos persmelktus baldus: komodą, žąsies formos šviestuvą, kavos staliukus bei padėkliukus. Prancūzų įmonės „Ibride“ taikiklyje – kompozicijos, įkvėptos knygų, kelionių, sutiktų gyvenime herojų.

Dizaineris Benoitas, į Vilnių atvykęs vos dienai, sutinka papietauti ir papasakoti apie pasišventimą namų menui. O kaip kitaip tai pavadinti? „Interjero detalės mūsų rankose gali tapti puikiausiais kūrybos įrankiais, juk ne visada reikia žengti kartu su minia ir rinktis specialistą, padėsiantį sukurti namų aplinką. Kartais minia gali likti už nugaros, o kiekvienas iš mūsų pasirinkti savo erdvės kūrėjo poziciją“, – įsitikinęs jis.

Prancūzų įmonės IBRIDE kūryba

Su žmona ir svaine mada, interjeru domėjotės dar mokyklos laikais?

Viskas prasidėjo gimus pirmajai dukrai, troškau apie savo laimę pranešti visiems. Sugalvojau specialiai šia proga sukurti ypatingą atviruką, kuriuo perduosiu artimiausiems bičiuliams, kad štai, tapau tėčiu. Dvigubo rėmo atvirukas tapo pirmuoju mūsų kompanijos kūriniu. Taip nuo 1995 metų dirbame iki šiol. Labai gerai pamenu datą, juk verslas atsirado laimingiausiomis mano gyvenimo dienomis.

Dabar mūsų projektai keliauja po visą apskritą pasaulį. Vienas iš jų – viešbučio „Palace Plaza Athenee“ Paryžiuje įėjimą „saugančios“ žąsies formų šviestuvai, kitas, kiek praktiškesnis – vietos neužimantys indų komplektai, populiarūs originalią, stilingą buitį mėgstančių pasauliečių namuose. Skirtingų formų lėkštės lengvai susideda į vietos neužimančias skulptūras, galinčias papuošti virtuvės, svetainės ar kitokias erdves.

Kas sugalvojo jūsų bendrą projektą pavadinti „Ibride“? Ką šis pavadinimas reiškia?

Kai prieš daugelį metų su bendraminčiais nusprendėme vystyti savo verslą, kurti įvairias namų interjero detales, visi pasinėrėme į laukinę gamtą. Joje apstu įdomiausių siluetų, idėjų, ženklų. Ibride reiškia dviejų egzistuojančių gyvybių susidūrimą. Aš jungiu įvairių žinduolių kūnus, gamtos reiškinių atmintyje paliktus pėdsakus. Jei apžiūrėsite kai kuriuos mano darbus atidžiau, galite pamatyti gyvūno galvą su žmogaus akimis. Mėgstu improvizuoti.

Prancūzų įmonės IBRIDE kūryba

Kaip keliaujant Europos mados sostines jūsų sąraše atsirado Lietuva?

Dažnai kartoju, jog visame pasaulyje gyvena viena šeima. Netikėtai ieškodamas įkvėpimo aš vieną dieną sutikau salono Sofalova.lt įkūrėją Vytautą. Susibičiuliavome, kalbėjomės apie populiarėjančias interjero tendencijas, naujovių paieškas. Juk tiek daug skirtingų kampelių aš esu aplankęs. Aziją laikau savo antraisiais namais, kas sako, jog tokiais negali tapti Lietuva? Nusprendėme „Ibride“ kūrybos atvežti ir čia. Su žmona, svaine, begale talentingų dizainerių mes įnirtingai dirbame tam, jog džiugintume aplinkinius. Sunkiausia tą kūrybą yra įkainoti, todėl pats visiškai tuo nesirūpinu. Seniai nusprendžiau būti atsakingu tik už originalių idėjų realizavimą. Tačiau mūsų darbai – prieinami visiems. Naudojame ilgaamžes medžiagas, beveik visi mūsų sukurti daiktai – tinkami naudoti tiek viduje, tiek kiemo erdvėje.

Prancūzų įmonės IBRIDE kūryba

Jau nusprendėte, kokius interjero baldus rekomenduosite lietuviams?

Pastaruosius metus daugumoje Europos šalių pūtė skandinaviško, minimalistinio interjero vėjai. Noriu pasakyti, jog namai – kiekvieno mūsų individuali, labai asmeniška erdvė. Todėl pristatydamas darbus, iš karto papasakoju ir jų atsiradimo istoriją. Lietuvoje galėsite įsigyti originalią komodą, kurią sukurti mane įkvėpė žaviosios lamos, žąsies formos šviestuvą, kavos staliuką, padėkliukus. Šie daiktai reprezentuoja laukinėje gamtoje egzistuojančias gyvūnų formas, kurios pažadina mūsų instinktus. Tad kviečiu apsilankyti Vilniuje, Žirmūnų gatvėje esančiame interjero salone „Klasikos namai“.

Visa prekino ženklo IBRIDE gaminių asortimentą galima rasti gamintojo puslapyje, o pamatyti bei įsigyti IBRIDE daiktų jau galite naujai duris atvėrusiame interjero salone Sofalova.lt (žirmūnų g. 70, „Klasikos namai“, 3 aukštas).  

Prancūzų įmonės IBRIDE kūryba (15 nuotr.)
+9
Skaitykite daugiau